Day: May 11, 2017

ВИДЕО: Ова е моментот кога Бурчевска кажа „ДА“

Момчето на нашата Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Моментот на запросување погледнете го во видеото во продолжение.

Јана Бурческа не обезбеди место на евровизиското финале

Овогодинешната македонската претставничка на евровозискиот фестивал, Јана Бурческа, за жал немаше среќа да се пласира на финалната вечер на Евровизија. И покрај одличниот настап, нашата пејачка, која вечерва објави дека е трудна, не беше извлечена за настап на финалето во сабота. Инаку Македонија веќе 20 години се обидува да најде успешна формула за Изборот за песна на Евровизија, […]

ЕВРОВИЗИСКО ЗАПРОСУВАЊЕ: Александар ја запроси Јана Бурческа

Момчето на нашата евровизиска претставничка Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Ова се случува за првпат од постоењето на Евровизија. Пред милионските гледачи Јана го кажа судбоносното ,,ДА“. Нека им е со среќа.  

МАКЕДОНСКИ ДИПЛОМАТ ПРЕД ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА БАРА ИЛИРИДА: Тирон Јајага, вработен во македонската амбасада во НАТО бара Македонија да стане Илирида!

Пред неколку дена пред седиштето на Европската комисија група радикални албанци се собраа да му дадат поддршка на Зијадин Села, извикувајќи „Груевски во затвор“. Иако паролите веќе се добро позната желба на сите оние кои работат против Р.Македонија, она што загрижува е што предводникот на протестите е Македонски дипломат кој работи во Македонската амбасада во […]

ЗАЕВ ВЕТУВАЛ СЛОБОДА ЗА НАРКОДИЛЕРИ: Шпетим Положани ги открива хипотеките на Заев за албанските гласови!

Шпетим Положани, претседател на здружението на албанските политички затвореници во Македонија, во интервју за медиумот на албански јазик во Македонија, Шења, говори за манипулацијата од страна на СДСМ кон македонските Албанци за време на декемвриските избори, на кои им биле ветувани противправни ослободувања од затвор за луѓе кои се осудени за тешки кривични дела и […]

ГРУЕВСКИ НА ТЕРЕН: На средба со члеството во месните и општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во М.Каменица и Кратово!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска и вчера беше во посета Македонска Каменица и Кратово. Тој таму изврши увид во проектите кои се градат или се веќе завршени.   Тој ја искористи и можноста да се види со членството на партијата од овие градови. -Ми беше задоволство, но и многу корисно да имам разговор со […]

АКО ДРЖИШ ОРЕЛ ЗА ПЕРДУВ И ЖЕНА ЗА ЗБОР, НЕ ДРЖИШ НИШТО: Гаранции од Зоран Заев не значат ништо освен празни зборови!

Ако го држиш за збор човекот кој во Бугарија вели дека сме еден народ, во Србија се умилкува како што знае и умее, во Швајцарија зборува она што тие таму сакаат да го слушнат, можеш да кажеш дека не држиш ништо, без оглед на сите пишани гаранции кои би дошле од него, изјави Богдан Илиевски […]

БЕСА НЕ ДАВА ГАРАНЦИИ: Од БЕСА бараат редефинирање на државата, Заев не може да даде гаранција до Иванов за мандатот!

Движењето БЕСА преку својот претставник Амир Елези му порача на Зоран Заев дека редефинирањето на Македонија е услов партијата да влезе во коалиција со СДСМ. -Политичкиот момент е дека ние се уште немаме мандатар. Да почекаме претседателот на државата да му го додели мандатот на претседателот на СДСМ. Тогаш нека дојдат со понуда за БЕСА, […]

(Во живо)ПРОТЕСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ: Народот не отстапува, протестите продолжуваат!

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес по 74-ти пат ќе протестира на улиците во Скопје и ширум Македонија. Граѓаните уште еднаш со своето присуство ќе побараат отфрлање на тиранската платформа и одржување на избори со цел зачувување на унитарноста на земјата.

ВЕТУВАЊАТА НА ЗАЕВ ЌЕ ОСТАНАТ КАКО ОНИЕ НА БРАНКО: 500 километри автопат е исто како и ветувањето за еден вработен од секое семејство!

Во коментар на најавата од СДСМ за изградба на 500 километри автопатска мрежа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски потенцира дека нивнот лидер Зоран Заев е добро познат по ветувања коишто не ги остварува. И тоа ветување што е кажано за 500 километри автопат ќе биде уште една голема лага од типот на она ветување кое […]
Страница 1 од 212 »