Day: May 16, 2017

ГИ ШОКИРАШЕ И ДОКТОРИТЕ: Лекува болни колена, регенерира коски и зглобови веднаш

  • May 16, 2017
  • Коментари
Лицата кои имаат болки во коските и зглобовите знаат како тоа може да биде неподносливо. Не е решение само да пиете таблети против болки. Ова решение многумина го препорачуваат, а не нанесува штетни последици. Потребно ви е: – 40 грама семки од тиква – 200 грама мед – 3 лажици суво грозје – 8 лажици […]

Вангеловски: Одлуките на Врховен суд мора да се почитуваат

Претседтелот на Врховниот суд Јово Вангеловски смета дека одлуката на Врховниот суд во врска со притворот на бизнисменот Сеад Кочан е исправна и извршна и мора да се почитува. – Со пресудата ние не го укинавме притворот, туку одлучивме по барањето за заштита на законитоста против решението со кое е определен притворот. Ние само ја […]

БАША ОТКРИ: Еди Рама ја претвори Албанија во плантажа со канбис

Со дрогата тие криминалци држат стотина милиони евра во свои раце, повеќе и од полицијата и војската што имаат на располагање-вели Баша. Лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша во интервју за виенски „Стандард“ откри дека премиерот Еди Рама е водач на нарко клановите кои всушност управуваат со земјата. Тој најави дека неговата партија нема да […]

СДС САКА НИКОГАШ ДА НЕ СЕ СЛУЧАТ ИЗБОРИ: Слабиот рејтинг го пишмани Заев за локални, а камоли за парламентарни

СДСМ сака да ги одложи изборите што е можно повеќе, па како можен датум се споменува октомври. Октомври беше последен прифатлив датум што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го предложи како можен термин за ново гласање. Анкетата што вчера ја објави ИРИ покажа каков е рејтингот на партиите пред локалните избори. Бројките покажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ […]

ЗАЕВ ЌЕ ГО ДОБИЕ СУДОТ ОД НАРОДОТ:ВМРО-ДПМНЕ бара со локалните да се одржат и парламентарни избори

Порано или подоцна, според нив, Заев ќе се соочи со судот на народот и предупредува СДС да не помисли да бега од локалните избори како што претходно два пати бегаше од одржувањето на минатогодишните парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ во денешното соопштение го повторува ставот во октомври заедно со локални да се одржат и предвремени парламентарни избори. […]

НА ВИДИК НОВО СЦЕНАРИО НА СДС И АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ: Се подготвуваат да избираат незаконски и влада и без мандат од Иванов

Копјата се кршат токму околу јавното откажување од . тиранска платформа, што треба да го направи Заев за да ја добие довербата од претседателот и да му биде доделен мандатот. Од СДСМ, пак, и натаму не се изјаснуваат јасно што е тоа што го даваат како гаранција до Иванов, но најавуваат избор на влада. Истото […]

СИЛЈАНОВСКИ: Не можам да кажам дека изборот на Џафери е легален и легитимен, поставувањето на албанско знаме значи поделен суверенитет

Нелегалниот и надвор од деловникот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието предизвика голем гнев кај многу граѓани во Република Македонија. И експертската и професорска фела не се согласува со начинот на кој е избран Џафери. Во гостување на Tелевизија 24, професорката по Уставно право и еден од најголемите познавачи на оваа тематика, Гордана […]

ПОЛИТИЧКИТЕ ПРИТИСОЦИ ИЗЛЕГОА НА ПОВРШИНА:Врховен констатираше повреди на постапката во изрекувањето притвор за Кочан

Одлуката на Врховниот суд за укинување на решенијата со кои на бизнисменот Сеад Кочан му беше одреден притвор, е потврда за политичкиот притисок извршен врз Кочан кој е осомничен во случајот „Труст“ на СЈО. Врховниот суд вчера информираше дека се укинати решенијата на Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 и на Кривичниот совет Апелацискиот суд Скопје […]
Страница 2 од 2«12