Day: May 20, 2017

ГО ПРОДАВАШЕ ИМЕТО, СЕГА СЕ ПРОДАДЕ САМИОТ: Човекот кој го продаваше името, се продаде на Заев за да плука по ВМРО!

„Политичарот на дугме“, како што еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ Мане Јаковлевски го нарекува лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во интервју за албанска телевизија излезе со интервју во кое упатува низа критики кон најголемата македонска политичка партија, ВМРО-ДПМНЕ. Сепак, одамна е скршен митот за „Братот Љубе“, кога македонската јавност виде како го продава […]

ЦИА НОКАУТИРАНА ОД ЕДЕН ЧОВЕК: Асанж и Викиликс откриваат дека во изборит во САД нема руско мешање, напротив ЦИА местела резултати!

ЦИА е најопасната и некомпетентна тајна служба во светот – изјави основачот на Викиликс Џулијан Асанж Оснивачот и шеф на разузнавачкиот сајт „Викиликс“ се одлучи на ваква изјава по повод информациите дека всушност главната американската шпиунско-разузнавачка мрежа се мешала во американските претседателски избори. Во коментар за РТ, Асанж подвлече дека ЦИА вооружувала терористи, растурала демократии […]

РАМА КАКО НАРКО-БОС НА АЛБАНЦИТЕ: Албанскиот премиер исплашен од Груевски, Вучиќ, Путин и Ердоган ги користи албанците од Македонија за да ја задржи власта!

Антропологот од Тирана Арманда Хиса изјавила дека испадите на премиерот на Албанија Еди Рама се обид пред изборите да се префрли фокусот од неуспехот на „националните прашања“ Таа во интервју за Дојче Веле вели дека кога политичките елити во Албанија ќе помислат дека го губат легитимитетот, бидејќи не работат ништо за општото добро ниту на […]

РУСКАТА АМБАСАДА И МНР ОСТРО: Толку се болни и тежнеат кон подметнување лаги што тоа е незамисливо!

Амбасадата на Русија во Македонија остро го критикуваше британскиот весник „Сандеј Тајмс“ кој неодамна објави низа лажни текстови за наводно мешање на Мосвка во внатрешните работи на Македонија. Текстот го демантираше и Министерството за надворешни работи на Русија   „Донеодамна многумина се сомневаа за активната вмешаност во британските медиуми и дека информационата војна може да […]

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ: Дожд, грмотевици и силен ветер во најава за силно невреме!

  • May 20, 2017
  • Коментари
Силен ветер, грмежи и дожд вечерва го зафатија Скопје најавувајќи силно невреме   Ваквата промена ја прогнозираше и УХМР, од каде што предупредуаат на силни електрични празнења и невреме. Во наредните денови подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на серија од влажни воздушни маси, претежно од Медитеранот. Времето ќе биде променливо облачно со повремени […]

ЗАКАНИ ПО ЖИВОТОТ ЗА НОВИНАРКАТА РАДОВАНОВИЌ: Соросоиди од СДС се закануваат на независни новинари кои не се согласуваат со Заев!

Новинарката на МИА, Ирена Радовановиќ добила смртни закани од лице со лажен профил на Фејсбук, на кој, според новинарката, нема фотографии, нема пријатели во листа и е наменски отворен за да се заканува на неистомисленици. Радовановиќ во својата колумна за „Дневник“ ги обелодени заканувачките пораки, а за ТВ Нова раскажува како ги доживеала ваквите заплашувања. […]

МАКЕДОНИЈА И СИРИЈА СЕ ПОВРЗАНИ: Заев е само средство, целта е тенкови на НАТО во Вардарската долина!

Кинеското и руско глобално водство базирано на развој и мирна коегзистенција доаѓаат на Балканот и се наоѓаат пред најсериозен испит. „Врвната вештина се состои на рушење на непријателскиот отпор без борба“ – пишува Иван Ристиќ за Кремлин.рс Транспортните коридори се `рбетот на цивилизацијата во конинуитет, од кога светот се гледа низ призмата на единствена геостратешка […]

ЉУБЕ ИМ СЕ ДОДВОРУВА НА КОМАНДАНТИТЕ ОД УЧК: Другар му на Харадинај, „бранителот“ Љубе сака да стане другар со командантите на УЧК

Љубе Бошкоски, кој својот имиџ на некаков „бранител“ од 2001-та го изгради врз основа на сцеирани и режирани телевизиски прилози, за кои МВР плаќаше огромни суми на пари за ангажманот на професионални филмски работници, и другар на Рамуш Харадинај од кого добиваше финансиска помош за неговата „партија“ јавно почна да им се додворува на командантите […]

ГРУЕВСКИ ДО СДСМ: На сила дојдовте на власт, прво направете нешто, па после зборувајте- медениот месец ќе ви помине и ќе треба да испорачате резултати

Го слушнав вчера Оливер Спасовски кај што кажа дека ќе требало многу време за да се сределе работите коишто ние сме ги правеле, во смисла дека ние сме направиле лошо. Како што тој рече, режимот што траел десет години. Јас вака сакам да му одговорам на Оливер Спасовски. Оваа влада во овие десет- единаесет години […]

МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ ЈА ЗАГУБАТ ДРЖАВАТА ПРЕКУ ИНСТИТУТЦИИТЕ: Генералот Ковач смета дека Заев ја ставил Македонија во опасност од војна!

Албанците сега ќе гледаат мирно и преку институциите да ги реализираат своите цели во Македонија. Ако Харадинај ја оствари заканата, може тоа во краен случај да биде добро за Србите, не толку за Косово, колку за српското национално прашање. Генерал мајор во пензија Митар Ковач, професор на Воената Академија и директор на Евроазискиот бебедносен форум, […]
Страница 1 од 212 »