Day: May 22, 2017

КАНАРИНЕЦОТ БУБЕ, КОЈ МИСЛЕШЕ ДЕКА Е ЛАВ: Љубчо Георгиевски има задача која му е дадена да ја соопшти!

Љубчо Георгиевски толку не бил активен како премиер. Велат дека со клучни играчи на една моќна амбасада во Македонија, пред 27 април има 2 средби, најмалку 2 средби во седиштето на Георгиевски, каде тој ги добива задачите како да делува, со кого да делува и што да соопшти пред македонската јавност, вели Васко Ефтов во […]

СОРОСОИДИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ЛАЖАТ: Инсинуации, клевети и спинови за исплатен регрес на вработени во ЕЛЕМ

  • May 22, 2017
  • Коментари
Соросоидните медиуми не престануваат со пласирањето на инсинуации, манипулации, клевети и спинување на информации. Последениот обид на соросоидите е „информацијата“ дека се „празнеле“ сметките на ЕЛЕМ набрзина. Демек, се исплаши некој од новата „власт“ па еве се празнат сметките Ступидноста на текстот и налудничавоста на насловот стои во фактот дека секое јавно и приватно претпријатие […]

РУСКИТЕ СПЕЦИЈАЛЦИ ЌЕ ГИ ТРЕНИРААТ СРПСКИТЕ: Елитните спетцназ од ФСБ ќе ги тренираат специјалците на МВР на Србија!

Министерот за полиција на Србија Небојша Стефановиќ најави дека утре, во рамки на проширувањето на соработката помеѓу Србија и Русија на планот на безбедност, ќе биде потпишан договор за соработка на српките единици за обезбедување и Феералната служба за заштита на Русија Стефановиќ денес во Москва разговараше со генералниот секретар на Советот за безбедност на […]

НА СРЕДБИ СО ЧЛЕНСТВОТО: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на средби со членовите во ОК на ВМРО-ДПМНЕ Штип

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, денеска беше во Штип, каде изврши увид во изградбата на новата болница во овој град. Тој оваа прилика ја искористи да отствари и средба со членовите на општинскиот комитет и претседателите на месните комитети од Штип. -На мое задоволство дискутираме со членовите на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и со претседателите […]

ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА СЈО: Целта е да се уништи ВМРО-ДПМНЕ за да се остави СДС да прави што сака!

Случаите покренати од страна на СЈО значи се темелат на невистини и манипулации и имаат за цел политички прогон за раководството на партијата и мое лично, а со цел да се сврти вниманието на јавноста од актуелните случувања во политиката, изјави Никола Груевски кој денеска изврши увид на новата болница во градба во Штип. – […]

НЕМА ОТКАЖУВАЊЕ ОД ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА: „Сто пати сум кажал, нема откажување од Тиранската платформа“ – гаранцијата слабо, а Ѓорѓе?

На денешната прес-конференција на претседателот на ДР-ДПА Зијадин Села, одговарајќи на новинарско прашање соопшти дека не го интересира што и кому потпишува Зоран Заев, меѓу редови изјавувајќи и дека не го признава претседателот Ѓорѓе Иванов, обраќајќи му се со „некојси претседател“. За Села откажувањето од Тиранската платформа би било како да се откаже од иднината […]

ПРАТЕНИЦИ НА СДС ГЛАСАЛЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ИЗГРАДБА НА АВТОПАТИ: Кога ништо не си направил, па ти смета зошто некој друг работи!

Не е точно дека за предметот кој СЈО го нарече „Траекторија“ не бил применет Законот за јавни набавки. Собранието уште во 2013 година донесе Закон за изградба на автопатските делници за кој расправаа и гласаа и пратениците на СДС и пратениците на ДУИ. -Втората инсинуација која денеска за овој предмет ја изнесе СЈО е дека […]

СДС ПРЕКУ СЈО ЌЕ ГИ ОСЛОБОДУВА ТЕРОРИСТИТЕ: Случајот „Сопот“ е вовед во остварувањето на ветувањата за ослободување на терористи од „Монструм“ и „Диво Насеље“

Главната задача на СЈО е да штанца нарачани обвиненија против политички неистомисленици од ВМРО-ДПМНЕ, за да му помогне на господинот Заев, да спроведува нарачани платформи, со создавање на коалиција со партии кои ја поддржале платформата од Тирана, изјави денеска на прес конференција Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ.   -Првата работа што сакам да ја нагласам е […]

СЕЛА НЕ ЗНАЕ ЗА ГАРАНЦИИТЕ НА ЗАЕВ: Јас не сум потпишал гаранции и никогаш нема да потпишам!

Јас ништо не сум потпишал и никогаш нема да потпишам. Не ми е јасно зошто на некојси претседател му се потребни гаранции за унитарноста кога тоа не беше барано од другата страна, рече Зијадин Села на првото појавување во јавноста Зијадин Села, лидерот на Движењето за реформи – ДПА и на „Алијанса за Албанците“, во […]

ВМРО-ДПМНЕ РАБОТИ ЦЕЛОСНО ЗАКОНСКИ: Наместо тоа, СЈО да отвори истрага за финансирањето на СДС!

ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која дејствувала, дејствува и ќе продолжи да дејствува врз основа на Закон и само врз основа на Закон и тоа е потврдено од сите институции надлежни за проверка на финансиското работење на политичките партии. Ова го истакна Емил Димитриев на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ. -Сите обиди и политички памфлети чија цел […]
Страница 1 од 212 »