Month: July 2017

ГОРИ СЕЛОТО ТРЕБОВЉЕ: Драматична ситуација во Требовље, луѓето молат за помош-бараат хеликоптери и авиони, а Заев мува не го лази!

Откако за Курир жител на селото Требовље изјави дека ситуацијата е катастрофална, на социјалните мрежи се поголем дел на граѓани очајно бараат помош од институциите. -Денес гореше селото Требовље! Со сета добиена помош од надлежните служби, огнената стихија не стивна, напротив влезе во селото! Луѓе ни треба помош! Авиони и хиликоптери треба нон стоп да […]

ТАЛАТ НЕ ГО ЗАСЛУЖУВА НАШИОТ АПЛАУЗ: МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ нема да присуствува на прославата на Мечкин Камен!

Поради сквернавењето на споменот на Илинденците, и обидот за уништување на значењето на најголемиот национален празник од страна на нелегитимнот претседател на Собранието на Р.Македонија, инаку бивш припадник на терористичките групи од конфликтот во 2001-та, МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ со соопштение до јавноста објавија дека нема да присуствуваат   Соопштението го пренесуваме во […]

ГРАЃАНИТЕ СЀ ПОНЕЗАДОВОЛНИ ОД ВЛАДАТА НА СДС: СДС нема слух за потребите на граѓаните, ситуацијата е алармантна!

ВМРО-ДПМНЕ е најголема организирана политичка структура во Република Македонија и тоа впрочем го покажа со бројот на гласови на претходните парламентарни избори, но впрочем тоа го покажува и со секојдневниот активизам на терен, бидејќи ние имаме таканаречено „работно лето“ кога претставници на партијата посетуваат населени места и разговараат со граѓаните и како резултат на тие […]

ПРВ ЈАВЕН НАСТАП КАКО НОВ ГЕН.СЕК НА ВМРО-ДПМНЕ: Реорганизирани одиме кон новите локални избори, очекуваме да извојуваме убедлива победа

Новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во гостување во Дневникот на Сител телевизија кажа дека промените кои се случија во ВМРО-ДПМНЕ и новите лица во Извршниот комитет на партијата, биле веќе најавени промени од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -ВМРО-ДПМНЕ е партија која што има илјадници членови, со сопствен човечки потенцијал, луѓе кои […]

ИЗВИНЕТЕ ДРУГАРИ, АМА КОЈ ВЕ Е*Е: Кога револуцијата ќе ги изеде своите деца, тоа вака изгледа – Павле Богоевски ги пушти низ вода „Левица“

„Како Сатурн, револуција ги јаде сопствените деца“ – е легендарната порака која за прв пат ја лиферуваше Францускиот новинар Жак Мале ду Пан, за време на Француска револуција како поддржувач на ројалистите   Оваа милениумски точна констатација на ду Пан се потврдува и денес во Македонија, а најдобрата илустрација беше апсењето на членови на „Левица“ […]

ГОРИ И ТРЕБОВЉЕ, ЗАЕВ СЕ ШЕТА СО БЕЈЛИ: Горат куќи во Требовље, СДС и Заев се шетаат со Бејли и американската војска!

Ситуацијата во село Требовље е катастрофална, изјави жител на селото во куса телефонска изјава за Курир, откако по десетина дена борба пожарот го зафати селото, а мештаните се евакуираат. Вели дека ветрот во околината е премногу силен и поради тоа, многу тешко ќе може да се спаси селото. Жителот на Требовље за Курир вели дека […]

ЗАЕВ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ ВО ОГЛЕДАЛО: За сето зло што го предизвика ќе одговара пред народот, а за клеветите на суд!

Добро е пред да изјавува било што Зоран Заев да се погледне во огледало и да размисли за сето зло што и’ го прави на државата, па би било добро и да почне да размислува и да се потсети на начинот на кој што дојде на власт, но и на тоа дека од ден на […]

ЦЕНТРАЛНИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ СО ПОРАКА: Постојат индиции за сценирање на насилства за Илинден, членовите и граѓаните да се воздржат од присуство!

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на седницата одржана на 29.07.2017 година, се осврна на се погласните шпекулации дека за време на чествувањето на македонскиот национален празник Илинден, ВМРО-ДПМНЕ наводно ќе организирала инциденти и насилства, информираат од партијата. -Централниот Комитет исто така ги дискутираше и информациите за можно сценарио од одредени центри, да бидат исценирани насилства или […]

ТАКАНАРЕЧЕНИ КУЛТУРНИ РАБОТНИЦИ: Варваризмот и неспособноста стануваат основни одлики на т.н. културни работници на СДС, вработуваат луѓе со членска на СДС како втора лична карта!

  • July 31, 2017
  • Коментари
Варваризмот и неспособноста стануваат основни одлики на т.н. културни работници на СДС. Наместо да унапредуваат – уназадуваат. Наместо да создаваат – рушат. Наместо да го ценат квалитетот – спроведуваат партиски чистки. Бркаат од работа успешни професионалци и вработуваат „од чистачка до директор“ луѓе со членска на СДС како втора лична карта, изјави денес пред Министерството за […]

ДРУГАРКАТА НА ЗОРИЦА ЗАЕВА, ДИРЕКТОР НА ГИНЕКОЛОГИЈА: Таравари ја потврди желбата на Зорица – сончоглед директорката куртули!

Таравари не издржа и потклекна под протисокот на кланот Заеви, блиската пријателка на Зорица Заева, Викторија Јовановска, да застане на чело на Клиниката за гинекологија и акушетство во клиничкиот центар „Мајка Тереза“, пишува Република. Иако смената на директорската позиција на Гинеколошко акушерската клиника беше најавувана уште пред повеќе од еден месец, Клиниката долго остана без нов […]
Страница 1 од 8212345 » 102030...Последно »