Day: August 2, 2017

СКАНДАЛОЗНО: Од центарот на Македонската претстолнина, Каракачанов ги прогласи Гоце Делчев и Даме Груев за бугари, а Илинденското за бугарско востание!

Лидерот на ВМРО-БНД Красимир Каракачанов искажа големо задоволство од договорот кој неговата влада го потпиша со владата на Зоран Заев. Според Каракачанов со овој договор се исправале големи грешки и неправди низ историјата.   -Гоце Делчев, Даме Груев, многу од спомениците кои се поставени овде, се од луѓе кои припаѓаат на еден народ, си пишале […]

ЗАЕДНО СО ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ПОБЕДИМЕ: Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на терен до нова победа на Локалните како влог за нови парламентарни избори!

Денеска од Берово новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка до сите граѓани за празникот Илинден, тој порача тие да бидат сполети, единствени и со непокор да одговорат на сите оние предизвици со кој во изминатиов период се соочија граѓаните на Македонија, сите оние обиди за делби и разнебитувања на македонското национално ткиво. […]

СДС СЕ ЗАКАНУВА СО ПРИЈАВИ ПРОТИВ СУДИИ: Продлжува бруталниот притисок врз судиите кои не сакаат да учествуваат во хајка против ВМРО-ДПМНЕ

Продолжува бруталниот притисок кој СДСМ и Сорос преку своите медиуми го прават кон судството. Новиот премиер уште пред да дојде на оваа функција почна да се заканува кон судиите и најави целосна партизација на судството, со најавата за комплетен реизбор на сите судии. Последен пример за притисок кон судството е откривањето на имињата на судиите […]

(Видео)ПРЕДАВНИЦИ, УБИЈЦИ, ТЕРОРИСТИ!: Ваков „пречек“ добија Талат Џафери и Оливер Спасовски во Крушево!

Талат Џафери, освен аплаузите кои ги доби од коалициските колеги и сопственото обезбедување, доби и искрени реакции од малкумината присутни кои денес го чествуваа Илинден во Крушево, на Мечкин камен   -Убијци! Предавници! Терористи! Како не ви е срам! – беа дел од пораките кои народот ги упати на делегацијата предводена од Талат Џафери алијас. […]

ПРЕДАВНИК, ОСТАНУВА ПРЕДАВНИК: Стојанче и Љубе рамо до рамо со терористот кој ги држеше на нишан 2001-та, со поддршка за предавството!

Платениците Љубе Бошковски и Стојанче Ангелов присуствуваа на Мечкин Камен на говорот на Командант Форина. Овие луѓе на јавноста и се познати како луѓе кои се водат само од личните интереси спремни да ја продадат татковината за сопствена корист. Со нивното денешно присуство на Мечкин Камен уште еднаш на јавноста уште еднаш и го потврдија […]

ШТО ТИ ТРЕБАШЕ ДА КОМЕНТИРАШ, ЧАРЛС ГАРЕТУ: На фотографија од „Мерцедесот“ Чарлс Гарет се обиде да филозофира!

  • August 2, 2017
  • Коментари
Најверојатно поради неподносливата жештина, или недостатокот на течности во организмот, британскиот амбасадор започна да објавува чудни фотографии со уште почудни филозофски пораки   Тој на фотографија од владиниот „Мерцедес“ напиша, ако може така да се каже, една филозофска мисла која гласи „Илинден. “Успехот не е една група, на една политичка партија.”. Сепак никој од неговите […]

ГЛАСНА ТИШИНА НА МЕЧКИН КАМЕН: Талат одби да ја пее химната, народот одби да го слуша неговиот говор и го дочека со свирежи!

Живо пиле немаше на Мечкин камен денес кога делегацијата предводена од Талат Џафери, Кирацовски, Сугарески и Спасовски пристигна во Крушево на илинденската прослава. Народот не памети кога имало толку мала посетеност на овој најголем државен празник на Република Македонија. Коментарите одеа дотаму што се претпоставува дека дури и во случај на нуклеарна хаварија како во […]

ВО ЧЕРНОБИЛ ИМА ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ: Мечкин Камен остана празен – народот нема намера да го слуша говорот на предавниците и терористи!

На денешната прослава организирана на Мечкин Камен на која државата одлучи дека ќе се појави спикерот Талат Џафери, немаше „живо пиле“.   Граѓаните очигледно реагираа жестоко на безбројните провокации кои Џафери ги прави од собраниската говорница, како и на начинот на кој што беше избран, со кршење на Уставот и деловникот за работа на Собранието. […]

СЛАВЕА ДРЖАВЕН ПРАЗНИК, БЕЗ СОПСТВЕНИОТ НАРОД: Со странци и туѓинци, без поддршка и чест од народот – Македонците испратија порака до Заев и СДС!

Пелинце никогаш не било попразно. Неколку партиски делегации, 30-тина пензионери, а најбројни беа стотици полицајци во униформа и цивил. МПЦ не испрати свои претставници со што испрати силна порака до Зоран Заев и СДС. Погубните политики на СДС, кај граѓаните на Република Македонија наидуваат на се поголем отпор и револт. Доказ за тоа е и […]

ДЕЛЕГАЦИЈА НА ВМРО-ДПМНЕ СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД СПОМЕНИКОТ НА ДАМЕ ГРУЕВ

  • August 2, 2017
  • Коментари
Делегација на ВМРО-ДПМНЕ, предводена од пратеникот Антонио Милошоски се поклони денеска пред споменикот на Даме Груев во неговото родно Смилево. „Поклон пред Дамјан Груев (1871-1906), синот на #Смилево, великанот на #ВМРО, апостолот на #Македонија!“, напиша Милошоски на Фејсбук. Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ вчера положи цвеќе и изрази длабока почит пред споменикот на илинденците на Мечкин Камен. –Денес прво на сите […]
Страница 1 од 3123 »