Day: August 5, 2017

РАЗРЕШЕН ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ: ЕЛЕМ го губи најуспешниот директор досега

Денес, согласно политиката на реваншизам и партизација на државните институции, владата на СДС го разреши најуспешниот директор на било кое јавно претпријатие во Македонија, Христијан Мицкоски Сега екс-директорот Мицкоски, и нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ на својот ФБ профил им се заблагодари на колегите за досегашната соработка во која како што вели ја издигнаа компанијата […]

ШТО ЗГРЕШИ НАРОДОТ ЗА ДА ИМА ВАКВА ВЛАДА: Граѓаните бараат да се организира превоз и хуманитарни пунктови и сами ќе го изгаснат пожарот!

Што згреши народот да има ваква Влада? – прашуваат огорчените граѓани на социјалните мрежи, гледајќи како жителите на Поречието се соочуват со пламените јазици, инорирани од сопствената влада, и институции   Веќе се појавија и повици од граѓаните, Владата да организра барем пунктови на кои ќе може доброволци да се пријавуваат за помош во опожарените […]

СНИМКИТЕ КОИ СДС СЕ ОБИДЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕ ОД ИНТЕРНЕТ: Како СДС-овците врескаа „Уаа Бугари!“ пред само неколку години!

Курир дојде до ексклузивни снимки кои на барање на Заев и СДСМ беа отстранети од сите видео канали на интернет, а на кои се гледа како СДСМ сакаат да го исплукаат ВМРО-ДПМНЕ користејќи го зборот „Бугари“ во погрден смисол. Ова се пратениците, советниците и симпатизери на СДСМ кои пред неколку години по повод преименувањето на […]

ЦРНИОТ ЧАДОР ДОБИВА ЖОЛТЕНИКАВА НИЈАНСА: Хојт Брајан Ли ќе биде новиот амбасадор на САД во Македонија?

Хојт Брајан Ји, заменик на помошникот државен секретар на САД, ќе биде именуван за нов амбасадор на САД во Македонија, ексклузивно дознава српски „Ало!“ од дипломатски извори Одлуката на администрацијата во Вашингтон на служба во Скопје да го испрати човекот кој во моментот е нивен главен оперативц за Балканот, ниту малку не ги изненадува упатените, […]

КОМУЊАРИТЕ ДА НЕ ЛАЖАТ: Владата лаже на пресови, додека луѓе живи горат во Растеш!

  • August 5, 2017
  • Коментари
Неспособноста на владата на СДС успешно да се справи со пожарите кои го зафатија Поречието, ги наведе министрите и гласноговорниците на Сорос и СДС да ја лажат јавноста дека населението е успешно евакуирано и дека нема опасност по животот на граѓаните. Но, сликата од терен е тотално спротивна. Имено во селото Растеш сеуште има неевакуирани […]

СТРАШНИ СНИМКИ ОД ПОРЕЧИЕТО: Македонија во пламен, Заев и владата промовираат двојазичност и се гоштеваат во кафани!

Пламени јазли беснеат низ цела Македонија. најкритично е во Поречието, кај селото Могилец каде пожарот излегува од контрола. Овие фотографии и снимка испратени до нашата редакција покажуваат дека ситуацијата е сериозна и под итно е потребна помош. -Споделете ги сликите, да ја знае народот вистината, не да прикриваат. Гори во повеќе села, хаос е во […]

НЕСПОСОБНОСТА НА СДСМ ЕСКАЛИРА: Изгореа пет куќи и еден загубен живот

Неспособноста на СДСМ да се справи со пожарите ескалира. Пет куќи изгореа до темел во с. Могилец и граѓаните останаа без своите домови, а десетици се евакуирани токму поради непреземањето сериозна акција од страна на власта. Дополнително, МВР соопшти дека вчера изгорено човечко тело е пронајдено во близина на скопското село Љуботен и допрва ќе […]

СЕ СПРЕМА ФАЛСИФИКАТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ: Партиската полиција и криминалци од Косово ќе ги фалсификуваат Локалните избори!

Заев свесен и соочен со слабиот рејтинг на партијата, особено по авантурата со тиранската платформа и прифаќањето на штетниот договор со Бугарија, единствен спас за подобар резултат на претстојните локални избори гледал во злоупотребување на МВР, кое интензивно се партизира од страна на Оливер Спасовски и мафијашкото подземје од Македонија и Косово, кое треба да […]

МЕРЦЕДЕСОТ ОД ВЛАДИН, СТАНА ИГРАЧКА НА СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ: Фрштат фалби за тоа кој се возел со скапиот Мерцедес!

  • August 5, 2017
  • Коментари
Внуката на Зоран Заев, се пофали на социјалните мрежи со скапиот владин „Мерцедес“ кој платеничката револуција го пресметуваше во „животи на Тамара“, а за кој СДС ветуваше дека ќе го продаде По насилното и нелегално превземање на власта од страна на СДС, владиниот „Мерцедес“ стана играчка за семејството Заеви. она кога службениот мерцедес на стрико […]

ОДМОРАЛИШТЕТО НИКОЛИЌ СТАНУВА НАСЕЛБА ЗА МИГРАНТИ: Дојран ќе добие втор официјален јазик – арапски!

Согласно стратегијата за интеграција на интеграција на бегалци и странци 2017-2027, одморалиштето близу Николиќ во Дојран станува населба за мигранти од Блискиот Исток   Ако се земе во предвид новиот закон за јазици, втор официјален во Дојран покрај албанскиот ќе биде и арапскиот.
Страница 1 од 41234 »