Day: August 7, 2017

ИСТО **АЊЕ, ДРУГО ПАКУВАЊЕ: Дојче Васиљ или Влада Веле? Роберт, прибери си ги чедата, да не се бламираат на јавна сцена!

Денеска два мегафони на власта, од кои еден директно вработен во неа, излегоа со ИДЕНТИЧЕН став во јавноста, како да не го прочитале брифингот и насоките од Бихачка кој што треба да објави денес на интернет, додека глумат во улогите а) Влако Васиљ, независен активист случајно вработен во влада и б) Дојче Веле, слободоумен портал […]

ТУНТЕВ БИЛ И ФЕЈСБУК МАНИЈАК: Координаторот на пратеничката група на СДС преку ФБ сакал да ја замолчи Јорданка Ивановска – Јоци!

Томислав Тунтев, пратеник од редовите на СДС од Охрид кој за само три месеци направил патни трошоци во висина од речиси 2.000 евра, и покрај тоа што поседува станови во Скопје во кои можел да отседне без да прави дополнителни трошоци на граѓаните, денес влегол во директна конфронтација и обид да замолчи новинар кој јавно […]

ПРИМЕРОК НА ДЕТЕ БЕГАЛЕЦ: Патетични обиди на соросоидната чета ботови да го оправдаат планот за населување на 200.000 мигранти!

  Марјан Забрчанец, еден од најгласните соросоиди под контрола на СДС ги спореди децата бегалци од Егејска Македонија (бомбардирани со напалм од САД и Велика Британија), со мигрантите од блискиот исток. Во исто време Забрчанец заборава дека минатата година тој и четата соросоидни ботови фрлаа куртони со боја врз спомникот на децата бегалци од Егејска […]

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Кој е крив…?!

Во мојата колумна „Мало морген!“ објавена на 3-ти Август пишував за империјалистите и за тоа дека секоја точка на земјината топка е американски интерес, и дека тие водат сметка само за нивниот интерес но не и за другите. Погледнете што Путин зборува токму по ова прашање:  

КОЛУМНА НА НАТАЛИЈА ИВЧЕВА: Евтина роба!

Како да не е важно што во само еден месец „републиката е во пламен“, фактот дека веќе има еден загинат во пожарите, дека се уништени десетици куќи, дека во држава во која за среќа сеуште нема војна имаме бегалци, раселени лица, фактот што неспособната влада на СДС продолжува да ја лаже јавноста со тоа дека […]

СЕ ДОВЛЕЧКАА ДО ФУНКЦИИ: Од новинарски влекачи до директори на СДС!

Кога партијата ти е составена од неспособни кадри како Љупче Николовски, а лидерот за советник за култура ја зема Цветанка Ласкова, тогаш е јасно дека СДС нема доволно способни кадри кои би требало да ги унапредат и „професионализираат“ институциите кои ги превземаат Така, СДС во недостаток на квалитетен кадар мора да се определи на прибирање […]

ПОСЛЕДНА ШАНСА: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат пратениците на СДС да не даваат поддршка за договорот со Бугарија!

Фактот дека неодговорната Влада на СДС потпиша штетен договор со Република Бугарија од ден на ден е се поголем и поочигледен. СДС дејствува и склучува договори без да ги има во предвид македонските државни и национални интереси. Договорот со Бугарија е класичен пример за немање на одговорност кон сопствената држава, истакна Илија Димовски, пратеник на […]

ЉУПЧЕ НЕСПОСОБЕН ДА ГИ ИЗГАСНЕ ПОЖАРИТЕ: Пратениците со интерпелација за неспособниот министер поради кој гори цела Македонија!

Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ денес во Собранието на Република Македонија поднесуваме Интерпелација за работата на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски. Како резултат на несериозноста, неодговорноста и некомпетентноста на министерот Љупчо Николовски, Република Македонија скоро еден месец е во пламен, кажа пратеникот Зоран Илиоски.   Тој кажа дека во Република Македонија на целата нејзина […]

ГРАЃАНИТЕ НЕ ГО ПОДДРЖУВААТ ДОГОВОРОТ: Мнозинството граѓани против договорот со Бугарија!

Големо мнозинство испитаници не го поддржуваат во сегашната форма неодамна поптишаниот договорот за добрососедство со Бугарија и сметаат дека одредбите од овој документ одат во полза на Софија, покажуваат резултатите од анкетата на Институт „Павел Шатев“ објавени во понеделникот.   На прашењата околу споменатиот договор, во кои не се опфатени испитаниците Албанци, 22,4 отсто одговориле […]

НЕГОТИНО БАРА РЕФЕРЕНДУМ: Градоначалникот на Неготино бара одржување на референдум за граѓаните да се изјаснат за стратегијата за мигрантите!

  • August 7, 2017
  • Коментари
-Нашиот глас да го слушне премиерот Зоран Заев и министерката Мила Царовска, бидејќи 8-ми ќе дојде за некој ден, посочи градоначалникот на општина Неготино, Ванчо Апостолов. Градоначалникот на општина Неготино, Ванчо Апостолов на денешната собраниска седница истакна дека од него било побарано до 8-ми овој месец да се произнесе за националната стратегија и акцискиот план […]
Страница 1 од 3123 »