Day: August 11, 2017

ПОЛИЦИЈАТА НА КОМУЊАРСКИОТ РЕЖИМ ПУКА ВО ДЕЦА: Во Струмица пукано врз малолетници, ранети деца на возраст од 16 и 17 години!

Две деца на возраст од 16 и 17 години се ранети денеска во Струмица, откако во нив пукал полицаец. Едното момче е погодено во градниот кош, а другото во нога. Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го […]

ОТВОРЕНО ПИСМО ДО САМСОНЕНКО КОЕ РУШИ РЕКОРДИ: Читај овде ти Сергеје Самсоненко, Македонците се со тебе!

Отворено писмо до братот Самсоненко ! вака насловен пост на фејсбук се шири со молскавична брзина и има над 3 000 лајка за неполн час.. ви го пренесуваме во целост Читај овде ти Сергеје Самсоненко. Читај овде сега !! Ја прочитав твојава изјава, секаде ја има. Ги прочитав и коментарите од народов. Ако не си […]

КАМПАЊАТА НА СДС ФИНАНСИРАНА СО ПАРИ ОД ДРОГА?: Фирмата „Еколог“ обвинета од НАТО за шверц со дрога, ја финансирале кампњата на Заев?

Германска компанија за управување со отпад, со седиште во Тетово, позната под името „ЕКОЛОГ“ која била ангажирана од НАТО мисијата во Авганистан, во 2010 година била обвинета за шверц и трговија со дрога. Обвинувањата против „Еколог“ и семејството кое ја води фирмата од Македонија, датираат уште од војната во Косово – пишува германската државна агенција […]

КИЧЕВЧАНИ СЕ ГУШАТ ВО ЧАД: Додека во Македонија се случува катаклизма, Љупче Николовски се лади на одмор во Шпанија!

  • August 11, 2017
  • Коментари
Кичево се гуши во чад додека министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Лупчо Николовски е на одмор во Шпанија. Загрижени граѓани кои до редакцијата на Курир испратија видеа од моменталната состојба во градот велат дека во Кичево е загушливо и тешко се дише. Министерот Николовски во моментот е на одмор во Шпанија, а туристите кои […]

ДЕТАЛИ ЗА ПУКОТНИЦАТА ВО СТРУМИЦА: Полицаецот пукал во 17 и 16 годишно момче откако го нападнале по брканица со автомобили!

Денеска околу 12.40 часот по претходна пријава за обид за кражба во близина на браната Мантово , полициски службеници од СВР Струмица се обиделе да го запрат возилото Опел Фронтера (со словенечки рег.таб.) управувано од 17 годишно момче, информираат наши извори од истрагата.   Во возилото, според неофицијални извори, биле и четири малолетни момчиња. Според […]

ПУЧИСТИТЕ ПРОДОЛЖУВААТ СО НАСИЛСТВОТО: Талат Џафери и СДСМ повторно ја повикаа полицијата на Заев и Спасовски во Собранието, тотално се игнорираат обврските од Деловникот!

Нелегитимниот Талат Џафери заедно со СДСМ продолжуваат со секојдневното насилство во Собранието врз пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Џафери надвор од сите правила и сите членови на Деловникот на Собранието одби да даде пауза на легитимно барање на координаторот на пратеничката група, Зоран Илиоски. Џафери по петти пат ја викна полицијата со наредба да дејствува врз пратениците […]

КОМИТИ СО ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ: Сергеј ти не можеш да си одиш од „Вардар“, ти си иконата на Вардар!

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја да си ја одбранат Јужната трибина и гордоста. Соопштението на Комити го објавуваме во целост.   Браќа Комити, Пред нас […]

И ВИЕ МЕНЕ ЌЕ СТЕ МИ ГЛУМЕЛЕ ПАТРИОТИ. МРШ!: Симона Туфегџиќ, една од играорките на Суперкупот со силна порака!

По повод негативните коментари, навреди и омаловажување на сопствената култура и традиција презентирана преку играорците на отварањето на Суперкупот, на својот ФБ профил реакција напиша и Симона Туфегџиќ, една од учесничките на играорните групи кои го отворија спектакуларниот настан   [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]До сега се изначитав и изнаслушав еден куп негативни коментари во врска […]

ПОЛИЦИСКА ДРЖАВА: Џафери со полиција во сала одржува седница и им се заканува на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ!

Никаде во Деловникот не стои дека треба да и се заканувате на пратеничката Авировиќ, не пишува дека имате право да не давате процедурално, рече пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски во обраќањето до Џафери. Истакна дека Џафери нема право да се заканува на колегите и да вика кон пратеничките. -Деловникот не ви дава право да не […]

НОВИ СКАНДАЛОЗНИ ДЕТАЛИ: Заев со неговите „партнери“ во Бугарија договорил дека „Македонија е измислица на Белград и титова Југославија“!

Партнерите на СДСМ во потпишувањето на договорот за добрососедство за кого разговори се водеа 10 години, а Заев се сложи на сите барања на Бугарија за 10 минути, отворено и без задршка ги повторуваат и утврдуваат своите позиции кон Македонија и објаснуваат какви импликации ќе има за нашата држава она што Заев, Димитров и Шекеринска […]
Страница 1 од 3123 »