Day: August 12, 2017

МАЛОЛЕТНИКОТ ВО КОЈ ПУКАШЕ ПОЛИЦАЕЦОТ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ: Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации

Истражните органи по повеќе од 24 часа од пукањето со скудни информации за инцидентот што вчера се случил кај гробиштата во Струмица кога полицаец стрелаше кон малолетници од Радовиш. Седумнаесет годишното момче од Радовиш во кого вчера пукаше полицаец се бори за живот. Куршумот кој завршил во градниот кош на момчето по лекарската интервенција на […]

ФАНТОМИТЕ НА ЗАЕВ ГИ НЕМА НИ ВО НОВИОТ ИЗБИРАЧКИ СПИСОК: Лагите на заев секојдневно излегуваат на површина

Приближно 5.000 граѓани повеќе ќе има во новиот избирачки список кој наскоро треба да го објави Државната изборна комисија. Министерството за внатрешни работи до ДИК доставило нов список на граѓани кои наполниле 18 години на кој се наоѓаат ‎1 827 473 лица. Со тоа дефинитивно се потврдуваат лагите на Зоран Заев со кои ја отпочна […]

СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, И ОТИДЕ ВО ГРЦИЈА: Никола Димитров дури и на плажа свиткан во кичмата!

Додека Љупче Николовски се лади на плажа во Палма де Мајорка и Ибица, Теута во Калмитси, во меѓувреме додека државата пропаѓа во хаос по потпишувањето на договорот со Бугарија, Никола Димитров се лади на Халкидики   Министерот за надворешни работи, бугарофилот кој го потпиша срамниот договор за „добрососедство“ со Бугарија Никола Димитров е забележан на […]

ФАНТОМСКИ ИЗБИРАЧИ, НЕМА: Лагите на Заев паѓаат во вода, дури и Спасовски не можеше да го наштелува избирачкиот список!

Приближно 5.000 граѓани повеќе ќе има во новиот избирачки список кој наскоро треба да го објави Државната изборна комисија. Министерството за внатрешни работи до ДИК доставило нов список на граѓани кои наполниле 18 години на кој се наоѓаат ‎1 827 473 лица. Со тоа дефинитивно се потврдуваат лагите на Зоран Заев со кои ја отпочна […]

НАМЕСТО ОД АМБАСАДИ, СЕГА ЌЕ СЕ ФИНАНСИРААТ ОД БУЏЕТ: Соросоидите од сега наместо од Сорос и УСАИД ќе земаат пари од граѓаните!

Мерсел Биљали, Исмет Рамадани и Митко Андреевски се ангажирани за нови надворешни соработници на премиерот Зоран Заев. Како што потврдуваат од Владата за ТВ Нова, политичкиот аналитичар Исмет Рамадани кој е претседател на Евро-атлантскиот совет на Македонија е назначен за надворешен соработник на премиерот Заев за подготовка анализа и извештаи неопходни за остварување на стратешките […]

ТАРАВАРИ НА ПЛАЖА: Министерот за здравство уво не го заболе за луѓето кои умираат во здравството во кое внесе хаос!

Додека Македонија е во портокалова фаза заради екстремно високите температури и ја тресаат афери со криминални кадровски решенија во здравството, министерот Арбен Таравари ужива на некоја плажа. Во својот двомесечен мандат две недели беше во САД, а сега е на одмор,  оставајќи го зад себе  здравството во кое предизвика вистински масакар. Таравари на својот фејсбук […]

ТОЛКУ СЕ ТРУДЕШЕ, АМА ЏАБЕ: Мери Николова исшутирана од Спасовски и Заев, на нејзино место поставен криминалец за директор!

Толку се трудеше, дури и маички со принт на ликот на Зоран Заев по протести носеше, но Мери Николова очигледно со ништо посебно не придонела кон „борбата“ на платеничката револуција, па беше отфрлена од страна на Заев и Спасовски Продолжува трендот на поставување на криминалци, новинарски влекачи и „сончогледи“ на државни функции од страна на […]

ЛУЃЕ УМИРААТ, ЛЕКОВИ НЕМА: Пациенти умираат од погрешна дијагноза за слепо црево, нема лекови за пациенти со рак и пулмонална хипертензија!

  • August 12, 2017
  • Коментари
Наместо да си ја работи работата за која беше избран, Таравари почна да се занимава со играорните точки на отварањето на Суперкупот и недостатокот на албански ора, што според него бил „голем инцидент на УЕФА“   Додека Таравари се занимава со играорците, колку и тоа апсурдно да звучи, луѓето ги губат животите во болниците и […]

АНКЕТА НА ,,ПАВЕЛ ШАТЕВ“: 88 проценти од граѓаните не го поддржуваат предложениот Закон за јазици

Македонците и другите етникуми (без Албанци) кои живеат во Република Македонија имаат негативен став по однос на предложениот Закон за јазици. Граѓаните не го поддржуваат донесувањето на ваквиот закон и се чувствуваат изманипулирани од новата влада на СДСМ предводена од Зоран Заев, велат резултатите од вториот дел од анкетата спроведена од Институтот „Павел Шатев“. Од […]

КЕЖАРОВСКИ ЗАМИНА НА ГУРБЕТ ВО ГЕРМАНИЈА: Наместо да ги вратат оние кои си заминале од Македонија, СДС ги избрка и оние кои останале

Новинарот Томислав Кежаровски кој една година беше во притвор, и преку чија состојба тогашната опозиција ја водеше битката со власта и пред меѓународна заедница, замина во Германија. Како што дознава порталот А1он, на Томислав Кежаровски никој не му понудил работа ниту по промената на власта.   Поети, пејачи стануваат советници, ама за новинар кој неправедно […]
Страница 1 од 3123 »