Day: August 15, 2017

ПОРАДИ КРИТИКИ НА ФЕЈСБУК ПРИВЕДЕН ПАЛЧО: СЈО издало наредба да се приведе Љупчо Палевски, поради ЈуТјуб каналот „Тесла“

Гласниот критичар на режимот на Зоран Заев, екс-функционерот на СДСМ Љупчо Палевски вечерва бил приведен од страна на Алфите, кои како што дознаваме не го образложиле претресот во неговата куќа, како и причината за неговото приведување Љупчо Палевски како бивш претседател на Градската органзиација на СДСМ, гласно се противеше на режимот на Заев кој бил […]

ПРИВЕДЕН ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ: Екс-претседателот на градската организација на СДСМ Љупчо Палевски приведен од режимот!

Љупчо Палевски, бизнисмен од Скопје, вечерва е приведен во полициска станица по барање на СЈО, дознава телевизија 24 од извори во обвинителството на Катица Јанева. Според истите извори во СЈО, се води предистражна постапка за Палевски. Нема информации за кој предмет ниту пак во која полициска станица е приведен скопскиот бизнисмен. Инаку, Љупчо Палевски важеше за силен […]

ЉУПЧО ЗИКОВ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: По една недела на директорската функција, Зиков го напушта МЕПСО – причина била медиумската хајка против него!

Десетина дена откако Владата реши да го назначи Љупчо Зиков за директор за финансии во МЕПСО, тој одлучи да се откаже и да ја врати понудата. Тоа го соопшти пред неколку минути на фејсбук профилот. Како што наведува во неговиот фб-статус, единствена причина за ваквата одлука, се бројните негативни коментари со кои беа преплавени социјалните […]

МАРИЈА ЗАХАРОВА БАРА ОДГОВОР ОД МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА: Владата на Р.Македонија да одговори дали обвинувањата на Шеќеринска за Русија се нејзини зборови!

 Обвинувањата на сметка на Москва за наводно мешање на Русија во внатрешните прашања на Македонија се инсконструирани и неосновани, изјави портпаролката на МНР на Русија  Марија Захарова , како реакција на интервјуто во „Блумберг“ со министерката за одбрана на Македонија Радмила Шеќеринска. Како што изјави, таквата изјава е во потполност спротивна со ставот на официјално […]

ПОДРИВАЊЕ НА НАЦИОНАЛНАТА БЕЗБЕДНОСТ: Безбедносен објект од прв степен Заев го сведува на ниво на детско одморалиште – Досие Јасен!

Продолжува несериозноста на новото владејачко мнозинство предводено од СДСМ во поглед на безбедноста на државата. Откако ги сменија членовите на Управниот одбор со партиски личности, сега скандалозно за директор на ЈП Јасен поставуваат човек кој нема и никогаш немал никаква врска со безбедност и одбрана. За прв човек на Јасен е поставен човек чие најголемо […]

ЗАЕВ ВО ПОТРАГА ПО НОВА ФАТИМЕ ФЕТАИ: Сега ќе се обиде да монтира случаи и преку Арафат Муареми, новиот директор на Финансиска полиција!

  • August 15, 2017
  • Коментари
СДСМ е исплашен дека ги губи изборите и му треба час поскоро уште едно СЈО. Ефектот од работата на Катица Јанева, очигледно дека не е доволен да го покрие хаосот што го креира Заев и сите антидржавни одлуки што СДСМ ги носи на штета на Македонија   Според сите истражувања на јавното мислење, СДСМ е […]

И ОГНЕН ЈАНЕВСКИ НЕЗАДОВОЛЕН ОД ДАРКО ЛЕШОСКИ: Дарко е недораснат за функцијата претседател на УО на Струшките вечери на поезијата!

Изборот на Дарко Лешовски за претседател на Управниот одбор на „Струшките вечери на поезијата“ најблаго кажано ја скандализираше стручната јавност, особено оние, постарите членови на Македонската академија на науките и уметностите, но и лауреатите на Македонскиот пишан збор   Дека Лешовски не е достоен да биде претседател на УО на СВП покажува и неговата последна […]

РУСКОТО МНР И ОДГОВОРИ НА ШЕЌЕРИНСКА: Русија ги смета за провокација обвинувањата за мешање во внатрешните работи на Македонија!

Обвинувањата дека Русија се меша во внатрешните работи на Македонија се фабрикувани и неосновани, соопшти денес Руското министерство за внатрешни работи Минатата недела, Блумберг пренесе цитат од интервју на Македонската министерка за одбрана Радмила Шеќеринска, каде што таа вели дека земјата ги зајакнува напорите за членство во НАТО со што земјата би била заштите на […]

ОДГОВОРНОСТ ОД ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Стружани се исплашени и несигурни – Спасовски ги претвори улиците во Струга во крвава арена!

Наместо во екот на сезоната Струга да брои туристи, ние броиме престрелки, жртви, инциденти и колку пати над дозволеното депонијата го загадува воздухот. Власта, и локална и централна, се директно одговорни за хаосот што го гледаме од ден на ден во Струга, сметаат од локалниот огранок од Струга. -Вчера среде бел ден беше убиено едно лице. […]

НОВ ПОЖАР: Гори во Пехчево, во опасност голема површина на борова шума!

Попладнево избувна пожар кај месноста Ормане во Пехчево, покрај регионалниот пат Делчево-Пехчево, кој поради сувата трева и силниот ветар се заканува да уништи големи површини борова шума. Според информацијата на директорот на Подружницата на ЈП „Македонски шуми“ во Пехчево, Борче Бојчевски, пожарот е пријавен околу 16:30 часот, а на теренот за гаснење се ангажирани сите […]
Страница 1 од 3123 »