Day: August 20, 2017

ПОЧИНА ЖЕНА ПОВРЕДЕНА ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА: Ампутирана раката на деветгодишно дете – ова е деталниот извештај на Министерството за здравство

 • August 20, 2017
 • Коментари
Во врска со тешката сообраќајна несреќа на патот Велес-Скопје, Министерството за здравство информира:   Во врска со тешката сообраќајна несреќа на патот Велес-Скопје информираме дека се хоспитализирани вкупно 28 лица : 1. На Универзитетската клиника за хируршки болести Св Наум Охридски, се примени шест лица, од кои еден повозрасен маж е на интензивна нега, но […]

ПРОПАДНАА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ОРГАНИЗИРАНИ ОД СДС: Референдумот во Валандово против изградба на рудник организиран од невладините на СДС пропадна!

Референдумот во Валандово против отворање рудници и стопирање на изградбата на комплексот „Казандол“ не успеа. Имено недостасувале уште околу 300 гласа. На 24-те  гласачките места не излеглеа потребните 5072 граѓани за да биде исполнет законскиот цензус.   Референдумот во Валандово не успеа. Недостасувале уште околу 300 гласа за да се изгласа одлука против отворање рудници и […]

СДС ПРЕДИЗВИКА ДИПЛОМАТСКА ВОЈНА: Врие полиција на Водно пред Српската амбасада – Србија ги повлече сите дипломати!

Пред амбасадата на Србија во Скопје , која се наоѓаво населбата Водно има полициски возила. Целиот персонал на Амбасадата на Србија во Скопје денеска бил повлечен на консултации во Белград. Нота со ваква содржина примило македонското МНР, но во документот не биле наведени причините за повлекувањето на српските дипломати. Од Министерството за надворешни велат дека […]

ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ШОК СОБА: Последни информации – ова се повредите со кои се здобиле патниците

 • August 20, 2017
 • Коментари
Најмалку 26 лица се повредени, од кои двајца потешко вечерва откако автобус со патници излета од коловозт на автопатот Скопје – Велес. Повеќе екипи на Брза помош ги извлекуваа повредените и ги пренесуваа во најблиските болници. МВР ја корегира претходно дадената информација дека автобусот кој излета на автопатот кај Велес бил со грчки регистарски ознаки. […]

ВЕТЕР СО БРЗИНА ОД 50 КМ/ЧАС: УХМР со вонредна состојба – во текот на вечерта можен пороен дожд во северо-западниот дел на државата!

 • August 20, 2017
 • Коментари
Во последниве два часа нестабилноста која се појави во Полошкиот регион се преместува преку северот од земјата и сега е во Скопскиот регион. Повеќе е зафатен со дожд и грмежи северниот дел на Скопската котлина и северниот дел на градот. Дува и повремено засилен северозападен ветер кој достигнува брзина и до 50 км/час – информираат […]

25 ПОВРЕДЕНИ ПАТНИЦИ, МЕЃУ КОИ И ШОФЕРОТ И 6 ГОДИШНО ДЕТЕ: Ова се најновите информации за сообраќајната незгода кај Велес!

 • August 20, 2017
 • Коментари
Се уште трае увидот на местото на трагедијата која денеска се случи откако се преврте автобус близу велешката патарина, велат за КУРИР, дежурните служби на МВР. Детални информации во врска со бројот на повредени, ќе се знат по извршениот увид Она што во моментов е познато е само тоа дека автобусот бил со грчки регистерски […]

СТРАШНИ ФОТОГРАФИИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА: Автобусот се враќал од Пефкохори, излетал кај зимскиот пункт „Кула“

 • August 20, 2017
 • Коментари
Автобусот кој попладнево се превртел во провалија кај Велес, спoред првичните инфoрмaции е со грчки регистарски таблички, јави МИА. Несреќaтa се случилa нa 300 метри oд местoтo зимски пункт Кулa. Засега нема официјални информации како автобусот излетал од патот. Од местото на настанот новинарски екипи јавуваат за најмалку 15 повредени, а медцински лица од брзата […]

ЈУГОСЛАВ ПЕТРОВСКИ И ТАКВИТЕ КАКО НЕГО СИ ДОБИЈА ОДГОВОР: Ќосето убивал Македонци, ама предавници!

 • August 20, 2017
 • Коментари
Југослав Петровски, еден од главните врескачи на платеничката револуција, сеуште не може да се соземе од „хајот“ чиј апекс го достгина за време на врескањето пред Собранието на Р.Македонија, каде што репро-материјалот за постигнување на „хај“ се делеа бесплатно Имајќи ја во предвид неговата „хај“ состојба, истиот се обидел на својот ФБ профил да направи […]

( Обновено)АВТОБУСОТ СО СКОПСКИ РЕГИСТАРСКИ ТАБЛИЧКИ ,ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ВЕЛЕС СЕ ВРАЌАЛ ОД ГРЦИЈА: Над 10 екипи на брзата помош од Велес, Куманово и Скопје моментално се на терен

 • August 20, 2017
 • Коментари
Автобус со скопска регистарска таблица кој попладнево се враќал од Грција се излизгал кај месноста Велешко брдо, има повредени, над 10 екипи на брзата помош од Велес, Куманово и Скопје моментално се на терен. Сега за сега нема информации за смртни случаи или дали некој од патниците е во животна опасност.

ЗИКОВ ВСУШНОСТ ГЛУМЕЛ ЧЕСНОСТ: Оставката не ја поднел поради морални причини, туку поради тоа што законски не смеел да биде раководител!

Љупчо Зиков кој направи вистинска драма од својата оставка како директор во МЕПСО сакајќи да ја прикаже како високоморален чин, всушност законски не смеел да биде директор, дознаваме од извори во владата. Имено, Зиков по закон не смеел да биде директор затоа што ликвидирал фирма во минатото – нешто што се смета за чин на […]
Страница 1 од 41234 »