Day: August 21, 2017

ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМУВААТ И ПРИДОНЕСИТЕ: Министерството за финансии најавува зголемување на придонесите и старосната граница за одење во пензија!

Главниот советник на Драган Тевдоски во Министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ откри уште некои мерки кои е можно да бидат преземени од владата на Зоран Заев и СДСМ: зголемување на придонесите и покачување на границата за пензионирање. ва министерството за финансии, според пишувањето на Јовановиќ, би го направило за да ја покрие дупката во фондот […]

КОГА САКАШ ДА ИЗЛАЖЕШ, АМА НЕ ТИ ОДИ ЛОГИКАТА: Владата на ВМРО-ДПМНЕ планирала изградба на станови за бегалци 2 години пред да почне војната во Сирија?!

Владата на @VMRO_DPMNE планирала изградба на станови за бегалци 2 години пред да почне војната во Сирија @VMRO_DPMNE ја направи таа војна Од голема желба да гради станови за бегалци, #ВМРО реши да направи војна во Сирија 😂 https://t.co/BDw4dwuS9C — Нема плата 500€ (@Neukinata_RDT) August 21, 2017 Владата на @VMRO_DPMNE планирала изградба на станови за […]

СТРАНСКА СИЛА ПРИСЛУШКУВАЛА И ИМ СЕ ЗАКАНУВАЛА НА ДИПЛОМАТИ: Заев и помагал на таа голема сила, и ги користел нашите служби за да вршат разузнавачки активности!

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес изјави дека српските надлежни органи имале докази за тоа дека против Србија е извршено разузнавачко делување од страна на Македонските служби, а поттикнати и инструирани од некои надворешни сили, кои не се од Русија – Нашите надлежни органи востановија и ни презентираа докази и сознанија за силно офанзивно делување […]

ЗАЕВ Е ЛУЗЕР ВО СЕКОЈ СЛУЧАЈ: Или ќе го поддржи Косово за УНЕСКО, или повеќе нема да биде премиер – Македонија заложник на албанската политика!

Албанците кои се дел од владата на Заев и од кои зависи опстанокот на неговата влада, бараат Македонија да го поддржи приемот на Косово во УНЕСКО. Зоран Заев нема многу потези кои би можел да ги повлече во ваква ситуација. Белград може да возврати Планот Македонија да го поддржи Косово во УНЕСКО, повлекувањето на српските […]

ТЕТОВЧАНИ НА ГОЛЕМ ПРОТЕСТ: Теута Арифи не се грижи за здравјето на граѓаните, последните денови не можеше ниту да се диши!

Втор ден по ред жители на Тетово организирани преку социјалните мрежи протестираа против состојбите со третманот и палењето на сметот на претоварната станица на влезот во градот. Жителите на Тетово се собраа на градскиот плоштад по што повторно се упатија кон зградата на Општината. И денеска како и вчера од страна на учесниците во протестот […]

НАТО ВЕЖБИ СО РУСКИ МЕТИ: Бугарската војска одбила да гаѓа цели на НАТО вежба кои носеле руски обележја!

Колку е кревка состојбата во НАТО, илустрира инцидентот кој се случил на вежбата „Нобл Џамп“ одржан во јуни во Романија, каде што учествуваа воени единици од 11 НАТО земји: Албанија, Бугарија, Велика Британија, Грција, Шпанија, Латвија, Холандија, Норвешка, Полска, Романија и САД За време на гаѓањето на полигонот, бугарските војници и нините команданти одбиле да […]

ТРАГИКОМЕДИЈА ОД ВЛАДА: Откако го испра Мерцедесот, па го исчисти подрумот во Владата и стадионот, Драги Рашковски ја чисти и депонијата во Тетово

Кога не би било трагично, би била комична улогата на генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, кој по се изгледа дека служи како главен хигиеничар на новата владина администрација   Откако го испра намерно извалканиот Мерцедес, и ги изгланца подрумските простории на владата и Арената „Филип Втори Македонски“, Драги Рашковски се впушти во акција за […]

ЛЕЈЛА РАМКОВСКА ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА СО СВОЈОТ ТАТКО ОТКАКО ТОЈ ИЗЛЕЗЕ НА СЛОБОДА

Лејла Рамковска, ќерката на Велија Рамковски на социјалните мрежи објави фотографија со него и нејзината сестра Емел Рамковска по излегувањето од затвор. Поранешниот сопственик на телевизијата А1, Велија Рамковски, по речиси седум години поминати во затворот „Идризово“ денеска излезе на слобода. Рамковски беше осуден на 13 години затвор, но  добил привремен отпуст за лекување, поради […]

Следува продолжен неработен викенд

  • August 21, 2017
  • Коментари
Понеделник 28 август 2017 година, Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Од Министерството на граѓаните од православната вероисповед им го честитаат празникот.

Цеца на Кипар го промовира бујното деколте 

Светлана Цеца Ражнатовиќ деновиве одмара на Кипар каде има вила. За мене летото почнува, напишала пејачката под фотката на која позира во костим за капење, а истата за само неколку часа собра илјадници лајкови и коментари.
Страница 1 од 41234 »