Month: September 2017

ЦЕЛО СВР ТЕТОВО НА ПАРТИСКИ СОСТАНОК ВО МАЛА РЕЧИЦА: И ДУИ си има сопствена тактика за злоупотреба на полицијата!

  • September 30, 2017
  • Коментари
Бидејќи од узурпација на МВР не се доаѓа на ред, ДУИ со сопствена тактика за злоупотреба на полицијата во Тетово – стои во последната објава на ФБ групата „МВР партиски штаб“, каде што се додава дека „цело СВР Тетово на партиски состанок во штаб во Мала Речица“ [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] Мирмбрама Ољивер, Бидејќи од […]

ПРЕКУ 40 КИЛОМЕТРИ ПАТИШТА: Во Тетово реконструирани патишата, болници, градинки, училишта и вработени 19.800 лица!

  • September 30, 2017
  • Коментари
Пред 10 години во Тетово бројот на вработени лица беше 12 и пол илјади луѓе, на крајот на 2016 тој е 19.800 што значи дека досега е над 20.000. од 12 на 20 илјади вработени во општина Тетово. Тоа е владеење на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ и затоа ние можеме да ветиме 150.000 […]

ДОМ ЗА СЕКОЈ ГРАЃАНИН: Во новата ера ќе се обрне внимание на секој кој нема своја куќа, за брзо и ефтино доаѓање до сопствен дом!

  • September 30, 2017
  • Коментари
Во новата ера ќе се обрне внимание на секој кој нема своја куќа, свој стан, да се обезбедат услови за лесно, брзо и ефтино доаѓање до свој дом, за секој граѓанин кому му е потребен, преку мерки и активности-дел од нив ги започнавме пред изборите, дел од нив ќе дојдат по завршувањето на помрачувањето и […]

ТАПА И ВО РОСОМАН: Црвен картон за СДС од земјоделците и излажаните граѓани!

Се помалку и помалку луѓе на собирите на СДСМ, народот го казнува Заев, дебакл на СДСМ и во Росоман Фијаското од предизборна кампања кое го има СДСМ продолжува и понатаму Едвај триесетина луѓе се собраа во Росоман да дадат подршка на СДСМ и Заев. Народната казна за политиките на ненародната влада на СДСМ стигна бргу. […]

СЕГА И БУГАРИТЕ ЌЕ БАРААТ ОХРИДСКИ РАМКОВЕН: По Албанците, Бугарите биле најголемо малцинство – Србија и Русија биле опасни за Македонија!

Во Македонија живеат околу 200 илјади бугарски граѓани и тие се најголемото малцинство по Албанците, тврди бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски за бугарските медиуми. Со договорот за пријателство со Македонија, Бугарија се стекнала со право да се грижи за сите овие луѓе кои што се во опасност поради силното српско и руско влијание во земјата. „Сеуште […]

ИСИС ЈА ПОЗДРАВИ НАМЕРАТА НА ЗАЕВ: Најопасната терористичка група ИСИС, го поздрави законот за амнестија!

Десетина членови и активисти на терористичката организација Исламска Држава, кои што беа осудени на затворски казни и активности за поддршка на Исламската држава (ИСИС), го поздравуваат Законот за амнестија прифатен од владата на 22 септември Најголем дел од нив се уапсени во полициската акција „Ќелија“ во август 2015 година. Во овој случај, 11 лица беа […]

ДЕБАКЛ НА СДС ВО НЕГОТИНО: СДС доживеа уште едно фијаско на митинзите – плоштадот во Неготино празен!

Граѓаните низ цела Македонија во огромна мера негативно ги оценија политиките на владата во изминатите четири месеци. Токму ова го покажува и фактот што СДСМ има очајни бројќи на подржувачи на митинзите ширум Македонија. Последен во низата дебалки на митинзите на СДСМ е оној во Неготино, каде едвај двеста граѓани се собраа да го подржат […]

НАРОДОТ МОЖЕ ДА НАПРАВИ РАЗЛИКА: Народот може да направи разлика – кој ги штитеше националните интереси, а кој ни ја менува историјата!

Ако народот се прашуваше на изборите, ВМРО-ДПМНЕ со  Коалицијата ќе беше на чело на влада.та, но овој пат се случи нешто друго и сега живееме во помрачување, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од митингот во Тетово. -Ако бараме добро во тоа зло што и се случи на Македонија, добро е што народот може да […]

МОЌЕН ГОВОР НА ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ ВО КАРПОШ: Зоране и Стефане ова се луѓето кои на 15-ти така ќе ве победат што нема да знаете што ве снашло!

  • September 30, 2017
  • Коментари
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на својот говор кој коалицијата за подобра Македонија го имаше во Карпош истакна дека тој својот живот го поминал во Карпош и дека карпошани се чесни и скромни луѓе, луѓе домаќини. ,,Карпошани се луѓе кои што знаат што е добро и верувајте ми секојдневно кога зборуваме доаѓаме до една констатација, дека […]

МАСОВНО И ВО ТЕТОВО: Следете го митингот на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Тетово!

  • September 30, 2017
  • Коментари
Митинг на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во Тетово
Страница 1 од 10112345 » 102030...Последно »