Day: September 2, 2017

СДС ЈА УРИВА ЕКОНОМИЈАТА НА ДРЖАВАТА: Економијата оди во надолна линија со галопирачко темпо!

ВМРО-ДПМНЕ во реакција на денешната изјава на премиерот Зоран Заев наведува дека „премиерот и Владата со катастрофалната и расипничка политика во изминатиот период ја повлекле економијата во надолна линија“. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ  со галопирачко темпо ја урива економијата во државата и поради непродуктивните трошења и енормните задожувања ја  довеле државата  пред банкрот. -Во изминатите три […]

ЉУБОВНИ АФЕРИ ЈА ТРЕСАТ ВЛАДАТА НА СДС: Пеце Мирчевски од СОЗР се разведува поради џелатот на кафичите низ Скопје Сања Лукаревска?

Според непотврдени шпекулации кои кружат низ јавноста, директорот на Службата за општи и заеднички работи Пеце Мирчевски започнал бракоразводна постапка, а главната причина за ова била новата директорка на УЈП Сања Лукаревска. Гласините велат дека оваа романса траела од поодамна, но кулминирала во последните три месеци, откако и двајцата станаа високи функционери на новата влада […]

РАЗДОР ВО СДСМ СТРУМИЦА: Претседателот на општинската организација на СДСМ од Струмица си дал оставка?

  • September 2, 2017
  • Коментари
Раздор во општинската организација во Струмица се случил деновиве откако централното раководство на партијата одлучило на местото кое му било ветено на Маријан Даскаловски, за кандидат за градоначалник да биде поставен Коста Јаневски Екс-пратеникот на СДСМ, и претседател на општинската организација на СДСМ во Струмица, инаку познат во партијата како еден од најдобрите „теренци“ си […]

НАЗНАЧИЛЕ ДИРЕКТОРИ СПРОТИВНО НА ЗАКОН: Директорите на М-НАВ назначени спротивно на закон, подлежат на кривична одговорност!

„Вчера ви обелоденивме случај за незаконски разрешувања од страна на Зоран Заев во АД за давање услуги во воздухопловна навигација М-НАВ, каде што незаконски беа назначени новите извршни директори на навигација и техника како и претседателот на Управен одбор, Николче Тасески и Климент Чепуњоски. Двајцата избрани директори Николче Тасески кој е претседател на управниот одбор […]

РЕКЕТАР ЗА КАНДИДАТ ОД СДС ВО АЕРОДРОМ: Златко Марин, кандидатот на СДС за Аеродром рекетирал фирми од општината!?

  • September 2, 2017
  • Коментари
Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од редовите на СДСМ, Златко Марин собира рекет по фирмите –  ова е објавено денеска на фејсбук страницата Аеродром ВО МОЕТО СРЦЕ.   -Кандидатот за градоначалник на општина Аеродром од редовите на СДСМ, Златко Марин собира рекет по фирмите, наскоро со официјални документи за криминалците кои неседанати во фотељи […]

ЛУЃЕТО СЕ ДОРБИ: Погледнете ја фотографијата до возачот на автобус на ЈСП за која сите зборуваат!

  • September 2, 2017
  • Коментари
Прекрасна сцена во автобус на ЈСп со број 24.   Според фотографијата од ФБ страната на Ѕидот на сообраќајниот срам, возачот на автобусот без никој да му каже, станал и пренел изнемоштена бабичка од автобусот до автобуската. Секоја чест!

ВЕЛЕШКАТА КАСАРНА ЌЕ СЕ ПРЕТВОРИ ВО МИГРАНТСКИ КАМП: Во Велес ќе се сместуваат 3.600 мигранти, спротивно на волјата на граѓаните!

Според информации кои протекоа во јавноста владата планира изградба на бегалска населба во Велес. Определен е простор во рамки на велешката касарна „Алексо Демниевски Бауман“ во строгиот центар на градот.     Вкупната површина на која ќе се градат станбените објекти изнесува околу4 хектари. Во игра се неколку можни решенија за изградба на станбените објекти, […]

НЕ МЕ ЛАЖЕШ ПО ВТОР ПАТ ЗА ТОЛКУ КРАТКО: Со вакви пораки граѓаните ги испратија кандидатите за градоначалници на Заев!

Медиумите под контрола на СДСМ и Сорос веќе ги објавија првите имиња со кои партијата на власт ќе настапи на локалните избори. Генералната оцена е дека станува збор за пајташи на Зоран Заев со кои ќе продолжи политиката на лаги, понижување на Македонците и неспособност да се раководат институции – тоа се одликите за кои […]

ИЛИЈА ДИМОВСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: Катастрофа во најава…

  • September 2, 2017
  • Коментари
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на својот Фб профил постираше фотографија со графикон за Директните инвестиции во Република Македонија во периодот од мај и јуни годинава. Инаку периодот бележи пад во месеците откако СДСМ дојде на власт, погледнете.

ОТКРИЕН ТАЕН ДОКУМЕНТ НА НАТО: Германските медиуми откриваат таен документ на НАТО за „зауздување“ на Русија!

НАТО на земјите-членки на Алијансата им испратила таен документ во кој се набројани варинатите на реагирање во случај Русија да го наруши Договорот за ликвидација на ракети од среден и мал домет, пишува германскиот весник „Зидојче цајтунг“, повикувајќи се на изјава од извор Според информациите на весникот, во документот под наслов „Што би било ако…“ […]
Страница 1 од 212 »