Day: September 6, 2017

СО ЧАЛАМ ЌЕ СТАНЕЛ ГРАДОНАЧАЛНИК: Погледнете зошто кандидатот на СДС во Кисела Вода, Филип Темелковски експресно ја избриша оваа слика!

Кандидатот на СДСМ за градоначалник на скопската општина Кисела Вода, Филип Темелковски вечерва на својот ФБ профил објави неколку фотографии од средбата со поранешни и сегашни пратеници и кандидати за градоначалници, но притоа таблата во позадина го откри неговиот план за тоа како тој и СДСМ планирале да победат во Кисела Вода. Таблата од фотографииите […]

ОВА ЌЕ БИДЕ ЛОШО: Катастрофа во најава, откако извозот се намалил за неверојатни 11.9% и 5.6% во јуни и јули!

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски денеска на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека извозот во Република Македонија во јули годинава е значително намален.   -Катастрофа во најава !!! Извозот од РМ во јули 2017 споредено со јуни 2017 е НАМАЛЕН за 11,9% Извозот од РМ во јули 2017 споредено со јули 2016 е […]

РАЗЛИКАТА Е ПОВЕЌЕ ОД ОЧИГЛЕДНА: На граѓаните на Скопје им е потребен стабилен, вреден и чесен градски татко, а не градска пијандура!

На граѓаните на Скопје им е потребен стабилен вреден и чесен градски татко, а не градска пијандура. Петре Шилегов е човекот кој на Скопје може да му понуди само едно големо ништо што е впрочем опус на целиот негов политички век досега, изјави на денешната прес-конференција Александар Бичиклиски од ВМРО-ДПМНЕ. Вели дека Петре Шилегов е свесен […]

ДРАМАТИЧНИ САТЕЛИТСКИ СНИМКИ: Хидрогенската бомба на Ким Јонг Ун срушила цела планина во Северна Кореја!

Со тестирањето на хидрогенската бомба, Ким Јонг Ун предизвикал серија на клизишта, покажуваат новите сателитски снимки Зелените планински венци во близина на воената база „Пугјери“ во моментот се претворени во калливи падини. Најновите севернокорејски тестови предизвикаа и два земјотреси, а постои и сомнеж дека дошло до течење на радиоактивен материјал во атмосферата. Сеул подоцна потврди […]

НАЈВЕРНИТЕ СОЈУЗНИЦИ НА САД ВЕЌЕ ЈА ГУБАТ ТОЛЕРАНЦИЈАТА: Граѓаните на Јужна Кореја на протести против ракетниот систем на војската на САД!

Жителите на јужнокорејската провинција Гјонгсангбук-до излегоа на улични протести против распоредувањето на американскиот противракетен систем ТХААД, кој војската на САД сака да го постави во таа област Речиси 400 луѓе се собраа пред зградата на градската администрација да протестираат против распоредување на американскиот ракетен систем, пренесува новинската агенција Јонхап. Локалните медиуми наведуваат дека жителите започнале […]

ТУПАНИЦАТА НА ЖИВОТОТ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ШИПАК: Социјалните мрежи вријат од незадоволство по првите 100 дена од владата на Заев!

Граѓаните вријат по социјалните мрежи за 100-те дена на СДСМ, владее огромна разочараност: „Тупаницата се претвори во шипак“, ни повисоки пензии, ни подобар живот. Ништо!!, се дел од статусите на граѓаните на социјалните мрежи.   Вовед познат, нереализирани проекти, ветувања, наспроти нив штетни потези, антидржавни, пад на пензиите, платите и индиректното производство, задолжување од 350 […]

ЕКОНОМИЈАТА ПРОПАЃА СЕКОГАШ КОГА СДС Е НА ВЛАСТ: Трибина на Комисијта за финансиски и монетарни прашања на ВМРО-ДПМНЕ

  • September 6, 2017
  • Коментари
Трибините насловени „Отворено со комисиите на ВМРО-ДПМНЕ – Знаеме како, можеме подобро“ е најновиот начин на партијата за комуникација со граѓаните. Денеска трибина одржа Комисијата за финансии и монетарни прашања, на која говореа Христо Мукоски, Драган Цуклев, и Гордана Димитриеска-Кочоска. -Сто дена за некого можеби се малку, меѓутоа за оваа Влада се доволен доказ, но […]

ПО ЖЕСТОКА РАСПРАВА ДОНЕСЕНА ОДЛУКА: Аеродром ќе одржи референдум против изградба на мигрантски кампови!

  • September 6, 2017
  • Коментари
Советот на Општина Аеродром на денешната, 6.9.2017 година, 73-та седница донесе одлука да се распише референдум во врска со прашањето за населување и интеграција на мигранти на територијата на Општината, која за жал не ја поддржаа советниците на опозициската советничка група на СДСМ. Референдумот, како што одлучија советниците, би се одржал заедно со локалните избори […]

100 ДЕНА НЕНАРОДНА ВЛАСТ: 100 црни денови за Македонскиот национален идентитет, култура и јазик

По повод стоте дена од формирање на новата Влада на Република Македонија, денеска, потпретседателот на Граѓанската опција на Македонија, Љупчо Пренџов одржа прес-конференција и пред медиумите го изнесе партискиот став на ГРОМ во врска со политичката ситуација во државава. -Изминуваат 100 дена откако СДСМ е устоличен на власт во Р. Македонија. Фактите покажаа дека тој […]

БЕСА КОНТРА ЗАЕВ: Од денес ќе реагираме на секоја одлука на Владата која ќе биде спротивна на интересот на граѓаните!

Лидерот на БЕСА, Биљал Касами денеска во собранискиот прес-центар одржи прес-конференција на која што кажа дека е разочаран од приоритетите на Владата во првите 100 дена. Тој рече дека оваа Влада исто како и претходната продолжила со партизација на државните институции и кажа дека е разочаран што ниту еден амандман на Движењето БЕСА за ребалансот […]
Страница 1 од 41234 »