Day: September 12, 2017

(Видео)ЛУЃЕТО ИЗГОРЕА ДОДЕКА ЗАЕВ ЈА ЗАБАВУВАШЕ ЈАВНОСТА СО БАНАЛНОСТИ: Катастрофа и голема трагедија во делчевските села – пожарите опустошија неколку села!

  • September 12, 2017
  • Коментари
Пожарот кој ги зафати делчевските села Драмче, Селник и Киселица остави пустош и катастрофа од невидени размери, поради слабата, а во делови и никаква интервенција на надлежните служби. Сето ова додека Зоран Заев ги забавуваше граѓаните на телевизијата во сопственост на неговиот брат   [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Пеплишта, запалени куќи, земјоделски објекти, домови, огромни површини […]

МЛАДИТЕ И БАЈРАКТАРОВ ОД СТРУМИЦА ПОРАЧАА: Време е за промени во Струмица!

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ продолжува со своите активности во пресрет на локалните избори, на кои очекуваат голема победа. Денеска во присуство на канидатот за градоначалник Марјан Бајрактаров, потпретседателот на УМС Димче Арсовски и претседателот на УМС Струмица Владимир Ристов, голем број млади присуствуваа на состанокот на младинската организација. Градот од каде што доаѓа […]

Груевски оствари средба со претседателот на Државниот збор на Словенија, Брглез

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес оствари средба со Милан Брглез, претседател на Државниот збор на Република Словенија.   Како што соопштуваат од партијата на средбата се разговарало за стратешките приоритети на Република Македонија како и актуелните случувања во земјава и регионот. -Беше посочено дека приоритет останува членството во Европската Унија и НАТО и на […]

ВМРО-ДПМНЕ НА НОЗЕ НИЗ ЦЕЛА ДРЖАВА: Победничка атмосфера во штабовите на ВМРО-ДПМНЕ – на 15-ти октомври граѓаните ќе ги казнат политиките на оваа власт

ВМРО-ДПМНЕ продолжува активно да се подготвува за локалните избори на 15-ти октомври, меѓу членството на партијата може да се види еуфоричност и решеност да се дојде до голема победа изборите. Сите праќаат пораки дека граѓаните виделе со кого си имаат работа и дека поради тоа Владата предводена од Заев и СДСМ ќе биде казнета во […]

ВЛАДАТА НА ЗАЕВ ГО РЕКЕТИРА ФК „ВАРДАР“: Од новото раководство на ЈПССДП бараат 35.000 евра за натпреварот на Вардар против Зенит!

Со одлука на раководството на ЈПССДП, цените за користење на Арената се зголемуваат трипати – пишува порталот „Македонски спорт“ Навистина чудно, скандалозно. Со одлука на ЈППСДП, така барем велат нашите информации, цените за користење на Арената се зголемуваат дури три пати. Па така Вардар за мечот со Зенит треба да плати околу 35.000 евра. Навистина […]

НАРОДОТ СЕ СРАМИ ОД ТЕБЕ, ПРЕДАВНИКУ: Граѓаните нема да дозволат амнестија на силувачи, убијци, педофили и терористи!

  • September 12, 2017
  • Коментари
Скандалозната изјава на Заев дека ќе амнестира осудени криминалци, кои му се насушно потребни за за локалните избори на 15 октомври, според многу експерти се должи на високиот рејтинг на ВМРО-ДПМНЕ. Ослободените криминалци и бандити на Зоран Заев би требало да му помогнат така што ќе изнудуваат и заплашуваат за време на изборниот циклус – […]

ОПШТА АМНЕСТИЈА ЗА СПАС НА ТЕРОРИСТИТЕ: Заев бара општа амнестија за да се намалат казните на терористите од „Монструм“, „Сопот“ и „Диво Насеље“

Ненадејната посета на премиерот Заев на затворот Идризово иако на прв поглед е нелогична затоа што новата влада има далеку поголеми приоритети од условите за живот на затворениците, сепак има политичка логика. Премиерот во Идризово не замина да се жали на затворските услови ниту да се види со убиецот на Марин Нешковски, Игор Спасов, туку […]

МАКЕДОНИЈА ДА ГО ПРОМЕНИ ИМЕТО ВО СКОПЈЕ: Грција не прифаќа решние за името во кое ќе стои зборот „Македонија“!

Ништо од тактиката на шарм на министерот за надворешни работи Никола Димитров кон Грција, откако денес лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, инаку дел од владеачката коалиција, јасно стави до знаење дека не постојат теоретски шанси тој да поддржи било каков предлог за промена на името на Р.Македонија, кое ќе го вклучува зборот „Македонија“   […]

СОФИЈА КУНОВСКА БАРА МАЖ КОЈ ЌЕ ГИ СТИШИ ЏАМИИТЕ: Сеуште нема реакција од партиите на апелот на Софија Куновска за стишување на џамиите!

Дали поради продолжениот празничен викенд, но засега нема реакции од партиите по апелот на екс-пратеничката на СДСМ која преку Твитер апелираше идните градоначалници на поведат малку повеќе грижа за сонот на граѓаните кои секојдневно, по неколку пати, се атакувани од неконтролиранте децибели кои кои ги емитираат моќните разгласи поставени на џамиите. Има некое човеково право […]

СЕКОЈА ЧЕСТ, ВЛАДИКО: Државата ни ја претворија во вазал и службеничка на туѓи интереси, а во разнебитувањето учествуваат и лица од црквата!

Во своето послание по повод осветувањето на црквата „Св. Кирил и Методиј“ во Велес, владиката Агатангел се осврнува на борбата за правото на сопствен национален и црковен идентитет, за правото на сопствена култура и духовно развивање. „Дојдено е време кога повторно ги преживуваме несреќите од нашата историја. За жал, денес повторно царуваат неслогата, омразата, цинизмот […]
Страница 1 од 3123 »