Day: September 13, 2017

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: 738.000м2 зеленило ÷ 63.000 жители = 11.7м2 зеленило по глава на жител

Денес СДСМ ми се закани со кривична пријава затоа што сме поставиле камен темелник на градинка во Бардовци. Ништо ново не кажаа. Со кривични пријави, закани за апсење, нарекувајќи ме криминалец тоа го прават уште од првата секунда по 16-ти март 2013-та година, па се до денес. Во прилог на тоа што тие и понатаму […]

(Видео)СПЕКТАКЛ НА АРЕНАТА ФИЛИП ВТОРИ: Комити приредија спектакл на последниот тренинг пред натпреварот на Вардар против Зенит!

  • September 13, 2017
  • Коментари
Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар, утре ја испишува историјата на нашиот фудбал, вардарци за прв пат ќе истрчаат на европски натпревар од групната фаза. Утрешниот ден ќе биде вистински празник за македонскиот спорт, па поради тоа и кај навивачите на Вардар расте еуфоријата. Во стил како што и доликува, вардарци добија силна поддршка од своите […]

(Видео)КОЈ МУ ГО ПУШТИ ГЛУПОТО НА НАЈЈАКО?: Комедија на вчерашното гостување на Заев во телевизијата на Вице!

КОЈ МУ ГО ПУШТИ ГЛУПОТО НА НАЈЈАКО????? КОЈ МУ ГО ПУШТИ ГЛУПОТО НА НАЈЈАКО????? ХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХА pic.twitter.com/I9PnecMKCU — Ага без ресор (@Ljube_A) September 13, 2017

РАСКОЛ И РАСПРАВИИ И ВО РЕСЕН: Лојалните членови на СДС изиграни од ракводството на партијата – судири помеѓу Бузлевски и претседателот на ОО СДСМ Ресен!

  • September 13, 2017
  • Коментари
По изборот на кандидат за градоначалник за општина Ресен, локалниот огранок на СДС доживеа голем удар, поради поставувањето на човек кој претходно работел против СДС, а заедно со Бузлевски на растурање на лојалното членство на партијата во градот Денес, лојалните членови на СДСМ во Ресен доживеаа уште еден удар, откако Бузлевски и кандидатот Живко Гошаревски […]

АЈДЕ НА ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев, да не се плаши и да излезе на предвремени парламентарни избори!

Во врска со анкетата која што Телевизија Телма ја објави во соработка со М-Проспект и МЦМС, ВМРО-ДПМНЕ сака да го повика СДС и Зоран Заев да се охрабрат и да излезат и на предвремени парламентарни избори на кои граѓаните ќе кажат што мислат за расипничкото и неодговорно владеење на СДС. Само така ќе се расчистат […]

РАСКОЛ ВО СДСМ КАВАДАРЦИ: Членовите на СДС од Кавадарци незадоволни од кандидатот Бетиане Китев кој доживеа фијаско на минатите избори!

  • September 13, 2017
  • Коментари
Веќе неколку дена  владее сериозен раскол во структурите на општинскиот огранок на СДСМ воКавадарци, активистите на партија биле видно револтирани, зошто од централа им ги вртат едните исти ликови како кандидати и на повеќе изборни циклуси. Имено кандидатот за градоначалник од редовите на партијата,  Бетиане Китев, беше и кандидат на локалните избори во 2013 години, […]

МЕНЧЕ ТОЧИ ГИ ПОВИКА ЗАЕВ И АНЃУШЕВ ДА ПРЕСТАНАТ ДА КРАДАТ: Некои личности биле затрчани само по тендери и провизии за да си ги наполнат сопствените џебови!

Во јавноста е општо познато дека кај граѓаните постои огромно незадоволството од 100 дена работа на новата влада. Полека, но сигурно и најголемите подржувачи на СДСМ и заминувањето на претходната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ги менуваат ставовите за тоа што би можела како позитивна промена да донесе новата влада предводена од СДСМ. Познатата новинарка Менче […]

ПРВО ОБЈАВИЈА ДЕКА Е КРИМИНАЛЕЦ, ПА ГО УНАПРЕДИЈА: Андреј Жерновски министер без ресор кај Заев во влада!

Андреј Жерновски нема да се оди на локалните избори како кандидат за градоначалник на Центар од СДСМ, но нема да оди ниту како независен, како што самиот најави, ова вчера го кажа Зоран Заев. Премиерот на Република Македонија кажа дека тој ќе добие место во централната власт. Граѓаните велат дека за СДСМ важи мотото„Ако крадеш […]

МАКЕДОНИЈА ТРНГУВА НА ПАТОТ КОН БАНКРОТ: 400 милиони евра за само три месеци – СДС најави ново задолжување од 60 милиони евра!

Премиерот на Република Македонија Зоран Заев, кога ја презентираше својата прогама „План за живот во Македонија“ меѓу оние работи кои ги вети, беше и она дека Македонија нема да се задолжува. Како и многу други ветувања и ова едно од оние кои Владата предводена од Зоран Заев не е исполнето, новата власт досега ја задолжи […]

ЗАЕВ ПРИЗНАВА ДЕКА НЕГОВИОТ КЛАН ГО КУПИЛЕ „ГЕРАС ЦУНЕВ“: 100 дена бесрамно лично богатење – за 20.000 евра кланот Заеви купија текстилен гигант

Место подобар живот за граѓаните во првите 100 дена од Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев видовме само богатење на функционерите во новата Владата. Семејството на Зоран Заев за само 20.000 евра си купи имот од 8000 метри квадратни, тие си купија 22,25 проценти од струмичката конфекција Герас Цунев, компанија која имот вреден неколку […]
Страница 1 од 41234 »