Day: September 14, 2017

СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ ПРОЕКТИЛ НАД ЈАПОНИЈА: Пјонгјанг предупредува дека е дојдено времето да се уништи САД, потопи Јапонија и избрише Северна Кореја!

Северна Кореја лансираше „неидентификуван проектил“ лансирна рампа во близина на Пјонгјанг во источен правец, изјавил генералот на генералштабот на Јужна Кореја, пренесува агенцијата Јонхап „Северна Кореја лансираше неидетификуван проектил во источен правец од близината на Пјонгјанг утринава“ – стои во изјавата на Генералштабот на Јужна Кореја Јужнокорејската и американската војска ги анализираат деталите од лансирањето, […]

КИЧЕВО ДОБИ КАНДИДАТ ОД ВМРО-ДПМНЕ: Влатко Сајкоски кандидат за градоначалник на Кичево од ВМРО-ДПМНЕ!

  • September 14, 2017
  • Коментари
Влатко Сајкоски е кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Кичево на претстојните локални избори закажани за 15 октомври. Информацијата преку социјалните мрежи ја сподели пратеникот Антонио Милошоски.   -Аирлија: Влатко Сајкоски, род.1975 година, Македонец, дипл.правник, од стара градска фамилија, честит и фамилијарен човек, сопруг и татко на 3 деца, Кичевчанец кандидат 🇲🇰 за градоначалник на Кичево, […]

ВМРО-ДПМНЕ ИМА ФАВОРИТ ЗА ЦЕНТАР: Кошаркарот Дејан Јовановски е фаворитот на ВМРО-ДПМНЕ во општина центар!

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентативец, Дејан Јовановски, ќе биде кандидат за градоначалник на Општина Центар од ВМРО-ДПМНЕ. Јовановски е поранешен кошаркар кој во периодот 2012-2013 година беше спортски директор на Работнички, а подоцна работеше и во Агенцијата за млади и спорт. Во мај 2016 г. беше назначен за генерален секретар на Македонската кошаркарска федерација. На 30 јули ја […]

СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ НЕСАКАЈЌИ ГО СТАВИ ВО НЕБРАНО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Наместо сервис на граѓаните, Заев и Спасовски го претворија МВР во сервис на СДСМ!

Стојанче Ангелов призна дека тој и неговата сопруга влегле во Министерството за внатрешни работи со одлука на неговата партија давајќи потврда на информациите за брутална партизација на МВР и полицјата.     -Моето враќање во МВР се темели врз основа на одлука на централното собрание на политичката партија Достоинство, ние и понатаму ќе останеме активни […]

(Видео)ГРМИ АРЕНАТА „ФИЛИП ВТОРИ МАКЕДОНСКИ“: Комити го тресат стадионот во пресрет на почетокот на натпреварот со Зенит!

  • September 14, 2017
  • Коментари
Грми на трибините на националната арена „Филип Втори Македонски“, во пресрет на натпреварот од Европа лигата во која Вардар ќе се соочи со рускиот гигант тимот на Зенит, кој чини повеќе од 120 милиони евра во вредност на играчи Атмосферата е загреана, а познавачите очекуваат дека натпреварот ќе биде доста неизвесен со шанса Вардар повторно […]

КРВТА СЕПАК НЕ Е ВОДА: Братот на Филип Темелковски, кандидатот за Кисела Вода на СДС крадел пешкири во теретана!

  • September 14, 2017
  • Коментари
Братот на кандидатот на СДС за општина Кисела Вода, Владимир Темелковски инаку син на транзициониот олигарх Зоре Темелковски, бил избркан од теретана и му бил забранет пристап, поради тоа што крадел пешкири   Според известувањето поставено во теретаната „Синерџи“ каде што Темелковски ја одржувал својата линија, му бил забранет пристапот поради несоодветно користење на шкафчињата, […]

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ ТЕРА ИНАЕТ СО ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ: Николовски и СДС го користат Министерството за земјоделство за пресметка со земјоделците!

СДС го користи министерството за земјоделство како средство за пресметка со своите политички неистомисленици. СДС преку иницијативата за ревизија на договорите за доделување на државно земјоделско земјиште, се пресметува со земјоделците кои не се под нивна контрола, се вели во реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Министерот Љупчо Николовски. Оттаму посочуваат Николовски нема никаков легитимитет и кредибилитет […]

ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ЗАЕДНИЧКИ НАСТАП: Коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ потпиша декларација за заеднички настап, како вовед во нова победа!

На граѓаните на Република Македонија потребен им е напредок, потреби се чекори кој ќе го направат животот подобар, потребни се решенија. За да се случи тоа неопходно е дејствување. Чесно, посветено и секогаш со граѓаните, ова денеска го изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски при потпишувањето на декларацијата за заеднички настап на претстојните локални избори на […]

КОЈ ПИЕШЕ Ж`ТА НА СРЕД СЕДНИЦА ВО СОБРАНИЕ: На местото каде што седи Шилегов, шише со ракија!?

Дали Петре Шилегов на седницата во Собрание влегол со шишенце полно со ракија, е прашањето кое го поставуваат граѓаните, откако на интернет се појави фотографија од шише полно со течност која наликува на жолта домашна ракија.  Инаку, Шилегов е познат во јавноста како љубител на жестоките пијалоци, а неретко во собраниските кулоари се зборува за […]

ВМРО-ДПМНЕ ОБЈАВИ НОВИ 37 КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИЦИ: Добри и проверени кадри, но и нови изненадувања!

  • September 14, 2017
  • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ денес ги објави имињата на кандидатите за градоначалници кои на претстојните локални избори со богата програма ќе ја бараат довербата од граѓаните.   ВМРО-ДПМНЕ на претстојните локални иззбори ќе излезе со најдобрата и најквалитетна понуда за кандидати за градоначалници и советници. ВМРО-ДПМНЕ секогаш примат му дава на индивидуалниот квалитет на поединецот и неговата репутација […]
Страница 1 од 3123 »