Day: September 16, 2017

ЗАКАЖАА ТЕПАЧКА: Геровски се одзва на поканата за тепачка во „Манда“ – во понеделник во 12 часот, Геровски против Палевски!

По навредите кои Бранко Героски ги испрати до екс-претседателот на градската организција на СДС Љупчо Палевски, овој го повика уредникот на Плусинфо и Слободен печат на тепачка во кафе барот „Манда“ во понеделник во 12.00 часот, откако претходно му вети шлаканица онаму каде што ќе го сретнел   Денес, Героски се одзва на поканата, и […]

ЗАЕВ СИ ЈА КУПИ „ОБЈЕКТИВНОСТА“ ВО К-АНАЛ 5: Антонио Милошоски за поставувањето на сопругот уредничката на Канал 5 во бордот на директори во Државна Лотарија!

Престројувањето на медиумите водени од алчност и лукративни причини, се движи се поагресивно. Последен во низата е потегот на владата на Заев да си ја купи „објективноста“ на Канал 5 телевизија, поставувајќи го сопругот на главната уредничка на телевизијата Маја Дамјановска, Ѓорѓи Дамјановски во одборот на директори на Државна Лотарија на Македонија   [kopa_block_quote class=”e.g. […]

МУХАМЕД ЗЕКИРИ БИЛ ДРУГАРЧЕ СО ТЕРОРИСТИТЕ: Потпретседателот на СДС се дружел со обвинетите терористи од Диво Насеље!

Само ден по посетата на Зоран Заев во Идризово, на наводна инспекција на затворот, еден од терористите од Диво Насеље Деме Шеху, инаку косовски државјанин на својот ФБ профил објави статус од неговата затворска ќелија   Статусот е објавен користејќи мобилен телефон, за кој се претпостаува дека терористот го добил благодарение на ургенција токму на […]

ПЛАТЕНИЧКАТА РЕВОЛУЦИЈА КАКО ИНТЕРВЈУ ЗА РАБОТА: Но се вработија само оние кои најдобро се вовлекоа во задникот на Заев, другите останаа на улица!

Последниве денови јавноста е разбранува од информациите кои стигнуваат од сите страни, а се однесуваат на вработување на речиси сите учесници  во платеничката шарена револуција. А никој од Владата не сака да одговори по кој критериум се вработувани „шарените револуционери“. Сега испаѓа дека Шарената револуција била интервју за работа, а Владата биро за вработување шарени […]

ХАОС МЕЃУ ЧЛЕНСТВОТО НА СДС И ШАРЕНИТЕ: Ивор Мицковски смета дека Петре и Богоев се несериозни кандидати, Ристиќ и Душко Млекарот вадат валкан веш на раководството на СДС!

Скопје нема кандидат кој кажал збор или предложил решение за главните проблеми: Загадување, урбана мафија, СК 2014, пренаселеност, сообраќај, застарена инфраструктура.  Скопје ти е ко капитален грев со кој никој не се нафаќа. Вакви несериозни кандидати заслужуваат само бојкот, напиша на својот ФБ профил провладиниот колумнист Ивор Мицкоски, на денот кога беа објавени кандидатурите на […]

КАРТЕЛОТ МЕРКА НОВИ ФИРМИ: Картелот Заеви мерка нови фирми на берза за да ги купи!

Предупредувањето на Македонска берза за неправилното превземање на стоковната куќа во Струмица не го одврати Вице Заев од намерата да ја шири својот бизнис. Напротив, според познавачи на состојбите Вице Заев добил силна поддршка и гаранции од страна на неговиот брат Зоран Заев дека кучињата ќе лаат, а карванот ќе врви и тој не треба […]

ЈАКИМОВСКИ НАЈАВИ УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА ВО КАРПОШ: Јакимовски и официјално кандидат за градоначалник, ГРОМ со сопствени советнички листи!

  • September 16, 2017
  • Коментари
„Општина Карпош, и понатаму ќе реконструира и асфалтира улици, ќе менува атмосферски канализации, ќе гради плоштади и паркови, ќе засадува дрвја и цвеќиња, ќе доделува бесплатни ужинки на основците, ќе доделува стипендии за најталентираните ученици и спортисти , ќе се грижи за социјално ранливите категории. Општината ќе гради и нови детски градинки, ќе продолжи да […]

ЛЕГЕНДАТА НА МАКЕДОНСКАТА КОШАРКА ГО СОСТАВУВА ТИМОТ: Дејан Јовановски ги повика центарци заедно да го направат „Тим Центар“

Со огромна мотивација и енергија одлучив да влезам во нов предизвик на следните локални избори, вели кандидатот за градоначалник на општина Центар, кошаркарот Дејан Јовановски во своето обраќање до своите сограѓани.   -Денес го формирам новиот ТИМ ЦЕНТАР во кој се добредојдени сите луѓе кои што ја сакаат, живеат, и и’ мислат добро на општината […]

СЕ ПОЈАВИЈА И ПРВИТЕ СВИРКАЧИ ОД ВЛАДАТА: Ексклузивно, свиркач од владата достави докази за криминалот во кој загазил Анѓушев и Заев!

До нашата редакција пристигна текст и документи во врска со криминалните активности во кои се вплеткани Зоран Заев и Кочо Анѓушев, а започнале со реализација само 20-тина дена по влегувањето во влада Како што информира нашиот „свиркач“ од Владата, веќе и било преку глава да гледа како владата на Заев станува заробеник на алчноста и […]

(Видео)ГРДОСИЈА ОД ЕДЕН ТОН: Руските рибари фатиле „грдосија“ тешка еден тон!

  • September 16, 2017
  • Коментари
Група на рибари од рускиот остров Сахалин не очекувала дека во своите мрежи некогаш ќе налета на ваква грдосија Имено, фатиле риба од 1.100 килограми. Се работи за една од најтешките „коскести“ риби во светот, позната како месечева риба. „Не се сеќавам дека некогаш нешто вакво сме виделе или уловиле, имало риби и по метар […]
Страница 1 од 41234 »