Day: September 19, 2017

ПРВО СО СУБВЕНЦИИ, А ПОТОА НЕКА СЕ СНАОЃААТ: Зголемувањето на платите е вештачко, а компаниите нема да можат да издржат таков притисок!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во денешното гостување во емисијата „200“ на телевизијата АлсатМ истакна дека нема нешто посебно што би можел да каже дека е добро во првите 100 дена на Владата на СДСМ, освен за ветувањата за реформи, но како што рече, реформи нема. Тој посочи дека СДСМ пред изборите велеле дека се […]

Груевски: Законот за јазици е неуставен, нечесен е односот на СДСМ и Заев кон Албанците

Според сите истражувања на јавното мислење најбитната работа за Албанците е економијата, отворањето на нови работни места, зголемување на животниот стандард и зголемувањето на платите и пензиите, ова претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го истакна вечерва во емисијата „200“ на телевизија Алсат. -ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против употребата на јазиците на сите етнички заедници во Македонија […]

ВМРО-ДПМНЕ НИКОГАШ НЕ ГИ НАВРЕДИЛО АЛБАНЦИТЕ: Измислена теза е дека ВМРО-ДПМНЕ ги навредувале Албанците

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во денешното гостување во емисијата „200“ на телевизијата АлсатМ истакна дека партијата, и нејзиното раководство никогаш со ништо ги нема навредено Албанците, додавајќи дека биле многу внимателни за тоа. -Напротив, секогаш кога некој друг ќе го направел тоа, ние сме интервенирале со разни соопштенија, оградувања и слично. Протестите „За заедничка […]

ОВОЈ ЧОВЕК ДЕНЕС Е ЖРТВА НА ОДМАЗНИЧКАТА ПОЛИТИКА НА СДС: Шеќеринска бара одмазда од овој дедо кој сакаше да ја спаси од немирите на 27 април!

Салонските политичари од СДС, елитистите и луѓето кои извршија државен удар на 27 април, залагајќи се за слободно општество во кое секој ќе може на себе својствен начин да го искаже незадоволството од работата на владата, суди човек кој нема пари да си плати адвокат, живее под стандардот (жртва на криминалната приватизација од деведесетите) Дедото, […]

ФРЧКО ЌЕ ГИ ЗАТВАРАЛ СУДИИТЕ: ​Фрчковски се заканува со затвори за судии, започна формирање на партиското судство по комунистички терк!

На вчерашната емисија ,,24 Анализа” на телевизија 24 -Вести универзитетскиот професор, Љубомир Фрчкоски,близок до актуелната власт на СДСМ истакна дека мора да има судење на судии и судиите мора да се соочат со кривични пријави, почнувајќи од бившиот претседател на Основен суд 1 до Врховниот суд.   -Нашите до ден денеска ако го забележите начинот […]

НЕСАКАЈЌИ ГО ПРИЗНА КРИМИНАЛОТ: Анѓушев призна дека управителите се само кукли, а тој одлучувал за астрономските бизнис зделки на неговите фирми

  • September 19, 2017
  • Коментари
Кочо  Анѓушев во вчерашното гостување во емисијата „Топ Тема“ на Телма призна дека тој е оној кој одлучува во неговите фирми, а не управителите. Во врска со тендерот на ЕЛЕМ во вредност од 2.6 милиони евра, на кој една од пријавените фирми беше фирмата на вицепремиерот „Фероинвест“ и за кој беше прозиван од јавноста и […]

СИТЕ ГРАЃАНИ СЕ ЕДНАКВИ ЗА ВМРО-ДПМНЕ: Се трудевме да решаваме проблеми за сите граѓани, без разлика на националноста!

Ние од секогаш сме се труделе да направиме работи во Македонија со кои што ќе ги решаваме проблемите и потребите на сите граѓани, факт е дека во минатото многу често од некои медиуми, а особено од албанските бевме оцрнувани како политичка партија која што им мисли лошо на Албанците, ова во емисијата „200“ на телевизија […]

ПРОТЕКОА „БОМБИ“ ОД МЕЈЛОВИТЕ НА УСАИД И НЕВЛАДИНИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве како УСАИД ги финансирала невладините во Македонија за организирање на државен удар!

Високо рангиран Британски извор за новинарот Саша Узунов, инаку Македонски иселеник во Австралија кој е сопственик и на сајтот „Тим Узунов“, доставил протечени е-мејл пораки од УСАИД во кои во детали е објаснето незаконското финансирање на невладини организација во Македонија, со цел напад на т.н. Македонски национализам но намерно игнорирајќи го Албанскиот национализам и Српската […]

ЗОШТО СЕ МОЛЧИ ЗА КРИМИНАЛОТ КОЈ ГО ПРАВИ ПОВАРДАРИЕ: Без лиценца се откупува грозје, лозарите изложени на ризик

  • September 19, 2017
  • Коментари
Иако винарската визба Повардарие нема лиценца за откуп на грозје, сепак информациите од терен говорат дека активности на откуп се во тек. Ваквиот див откуп впорочем е во прилог на министерството за земјодекство, шумарство и водостопанство бидејки не подложи на субвенции. Предавањето на грозје кај диви откупувачи оневозмозува земјоделците да аплицираат за сунбенции, пишува Економски.мк […]

МУКОСКИ: СДСМ со законот за јазиците прави јазична федерализација на државата

  • September 19, 2017
  • Коментари
Сакам да ги прашам моите колеги од СДСМ дали воопшто размислиле каков закон воопшто панираат да носат? Ако ВМРО-ДПМНЕ и јас се ставам тука бидејќи и во 2008 и 2012 бев пратеник на два пати се донесе закон за унапредување на правата на етничките заедници, како може да зборувате дека ВМРО-ДПМНЕ  е против Албанците, прашува […]
Страница 1 од 3123 »