Day: September 20, 2017

(Видео)БОЖЕНСТВЕНО: Литија во Скопје во пресрет на утрешниот празник Раѓање на Мајката Божја, Пресвета Богородица – заштитничка на Скопје

 • September 20, 2017
 • Коментари
Вечерва во пресрет на утрешниот празник на Раѓањето на Мајката Божја, Пресвета Богородица – заштитничката на градот Скопје се одржа литија по улиците во центарот на Скопје. Утре, на денот на празникот, ќе биде отслужена утрена богослужба со почеток во 7.30 часот, а потоа и света литургија во 9 часот. Братството при храмот „Рождество на Пресвета […]

СДС ВО БРАК СО МЕДИУМИТЕ: Незадоволните пак како Борјан Јовановски го вадат валканиот веш на Заев од неговиот непристоен брак со медиумите!

Ѓорѓи Дамјановски, сопруг  на новонозначената главна уредничка во Канал 5, Маја Дамјановска, стана дел од одборот на директори на Акционерското друштво во стопроцентна сопственост на Владата Државната лотарија на Македонија. Оваа вест, објавена на порталот novatv.mk во сопственост на Борјан Јовановски,  докажан подджувач на политиките на СДС посочува на тоа дека се водат валкани внатрепартиски пресметки за […]

ТЕПАЧКИ ПОМЕЃУ ЧЛЕНСТВОТО НА СДС: Меѓусебна тепачка во битолскиот огранок на партијата на Заев!

Расте незадоволството во битолскиот огранок на СДСМ во пресрет на локалните избори закажани за 15-ти октомври. Довчерашните закани и нетрпение помеѓу од членството преминаа во физичка пресметка помеѓу самите членови на владејачката партија.   Имено, Зоран Х., истакнат активист на СДСМ од Битола, вчера полпладне бил физички нападнат од како што самиот вели, „одредени лица […]

КАВАДАРЦИ ПРЕД ЕКОНОМСКИ КОЛАПС: Кочо Анѓушев врши рекет врз „Фени“, на фабриката и се заканува затварање, а преку 1.000 вработени ќе останат на улица!

Најголемиот град во Тиквешијата се наоѓа пред економски колапс, откако владата на Заев го сврте својот фокус кон гигантот „ФЕНИ Индустрис“ на кој му се заканува исклучување на погоните, под закана на вицепремиерот Кочо Анѓушев кој пред неколку дена пуштил извршители и го замрзнал имотот на компанијата   Како што дознаваме, индустрискиот гигант „ФЕНИ Индустрис“ […]

ПО НЕКОЛКУ ФУНКЦИИ НА ЕДЕН ЧОВЕК, ДРЖАВАТА КАКО ФИРМАТА НА ДЕДО ИМ: Директорот на кардиологија ја сместува неговата сопруга по управни одбори!

 • September 20, 2017
 • Коментари
Сопругата на директорот на кардиологија д-р Беким Поцеста со неговата сопруга Беса Поцеста, си ги реализираат своите алчни апетити – пишува порталот Денешен.мк Покрај тоа што таа е вработена во болницата за Гинекологија и акушерство во Чаир, како педијатар-неонаталог, исто така Беса Поцеста ќе биде вклучена и во Управниот одбор на Универзитетската клиника за детски […]

XII СЕЗОНА, ЕМИСИЈА III: Миленко Неделковски за својот нов проект и концепт на емисии!

 • September 20, 2017
 • Коментари
Миленко Неделковски ја започна својата 12 телевизиска сезона со својата емисија „Миленко Неделковски Шоу“, а по премиерната во која зборуваше за дипломатскиот скандал со Србија, и втората која се однесуваше на земјоделието во Македонија, ова е третата епизода која како што вели Неделковски, требаше да биде прва Во оваа исклучително интересна епизода, слушнете за новиот […]

ВОЗЕЊЕ АВТОМОБИЛИ САМО АКО ВИ ДОЗВОЛИ МАКРАДУЛИ: Популистички методи на владата во пресрет на изборите!

Прес конференцијата на заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули преставува чист популизам во пресрет на изборите. Тој практично вети дека ќе го исчисти владата загадениот воздух со протоколарни заложби и рестриктивни мерки кои одат на штета на граѓаните, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со прес-конференцијата на Јани Макрадули од СДСМ. -Посебниот сообраќаен […]

МЕЧКА НА БЕНЗИНСКАТА ВО ДЕБАР: Неочекуван гостин ги изненади вработените на бензинската во Дебар

 • September 20, 2017
 • Коментари
Можеби ви звучи неверојатно, но фотографиите во продолжение јасно покажуваат дека мечка посетила една бензиска пумба во Дебар.   „Убавина и Здравје“ ги објави овие несекојдневни фотографии и тие пишуваат дека за среќа, во тој миг на бензиската немало луѓе, ниту автомобили.

ТРАГЕДИЈА НА МАТКА: Претпладнево загина алпинист во близина на хидроцентралата!

 • September 20, 2017
 • Коментари
Алпинистот И.М. (35) од Скопје изутрината загина откако паднал од карпите во близина на хидроцентралата Матка. Обезбедувањето на браната го забележало алпинистот кој се искачувал на планината како паднал од голема височина. Алпинистот бил пренесен во ургентниот центар во Скопје, му била дадена прва помош, но околу 11:45 часот им подлегнал на повредите на КАРИЛ.

ВМРО-ДПМНЕ доби засилување во Струмица!

 • September 20, 2017
 • Коментари
Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица доби и свое засилување, по одлуката на Извршниот комитет и Централниот комитет на партијата за претседател на општинскиот огранок да го постави Александар Донев   [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] Почитувани сограѓани, претставници на медиумите, добар ден. Чест ми е да Ве информирам дека со одлука на Извршниот комитет, која […]
Страница 1 од 41234 »