Day: October 1, 2017

ВАКА ОТПРИЛИКА ЗВУЧИ РЕЧНИКОТ НА КАНДИДАТОТ НА СДС ЗА ОХРИД: „Дајте по една ракија да вдениме, кур ме боли за јебениот банер ако имаме кеш“

Константин Георгиевски, носителот на листа на СДСМ во Охрид порача дека ако не не бивало нешто да направиме, требало сите  „ у ку.ац да фатиме“, потоа во коментарите кажа дека претходникот на сеуште актуелниот Градоначалник и негов сопартиец од СДСМ додека бил на функција правел „кеш“ и затоа изгубил со 9000 гласа разлика, пишува порталот Охрид1. […]

(Во живо)КАТАЛОНИЈА СЕ ИЗБОРИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ: Каталонските власти прогласија победа на опцијата „ЗА“ независна Каталонија!

Претседателот на каталонската влада Карлес Пуџдемон изјавил дека граѓаните на Каталонија се изборија за правото да живеат во независна држава. Тој прогласи победа на опцијата „за“ независност на Каталонија на референдумот одржан во неделата, а кој шпанските медиуми го сметаат за неуставен Бирачките места ширум Каталонија се затворени во 20.00 часот по локално време, а […]

ТРЕТА СРЕЌА: Коневски се надева дека Златко Марин нема да избега од дебатата на Канал 5

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за општина Аеродром, Ивица Коневски утре ќе гостува во емисијата „Само вистина“ на Телевизија Канал 5, каде што најверојатно ќе се соочи со својот противкандидат од СДСМ, Златко Марин. -Утре, понеделник (2.10.2017 година) ќе учествувам на дебатна емисија на телевизија Канал 5 на која е поканет и мојот противкандидат од […]

ОВА СЕ ИСКЛУЧИТЕЛНО ВАЖНИ ИЗБОРИ: Од овие избори зависи дали Македонија ќе има иднина или не!

Пред нас се локалните избори. Ова се исклучително важни избори за иднината на Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва од Штип. -Ние предупредувавме многупати досега за доста предизвици со кои може да се соочиме, но се уште има време за акција. Со пенкалото и гласачкото ливче се одлучува судбината на твоето место, на […]

ВМРО-ДПМНЕ СО МАСОВНА ПОДДРШКА ВО ШТИП: Новата ера носи два ипол пати повисок приход по жител- ние тоа што го ветуваме и го исполнуваме!

  • October 1, 2017
  • Коментари
Изминативе четири ипол месеци ги видовме какви се. Нарушени национални интереси- катастрофален договор со Бугарија, најава за смена на името и идентитетот, колапс на економијата- пензионерите ги оставија без зголемување, се намали просечната плата иако најавија зголемување, добивате пониска плата од просечната која ја добивавте само пред 4 ипол месеци, падна индустриското производство- само во […]

ГРУЕВСКИ: За Штип остваривме многу – наш главен приоритет останува отворањето на нови работни места

  • October 1, 2017
  • Коментари
-Новата ера за Штип носи инвестиции во инфраструктурата. Ќе продолжиме со изградба и реконструкција на локалните патишта во Кошево, Почивало, Шашаварлија, населба Три Чешми, Чардаклија, Балканска, Македонка, Железничка, Дузлак, како и на улиците Сутјеска, Крушевска република, Панче Караѓозов и поврзување на булевар ЈНА со булевар Партизанска. Предвидуваме и изградба на обиколницата од бул. „Гоце Делчев“ […]

ГРУЕВСКИ ВО ШТИП: Инвестиции во инфраструктурата, покриен базен, нова детска градинка!

Започнува новото движење кое ќе ја донесе новата ера за Македонија, ера на просперитет, на напредок и исполнети ветувања, одговорност, достоинство и заедништво. Ера која ќе ја предводи оваа наша коалиција, и која ќе покаже на сите и дома и надвор, на сите оние кои се оправдано загрижени или можеби барем малку се скпетични дека […]

ШТИП ЌЕ ДОБИЕ НОВ АЕРДРОРОМ: Нови вработувања, инвестиции и проекти за Штип и штипјани!

  • October 1, 2017
  • Коментари
Кандидатот за градоначалник на општина Штип од ВМРО-ДПМНЕ, Илчо Захариев на денешниот митинг во тој град истакна дека благодарение на Владата предводена од Никола Груевски сега сите патишта водат кон Штип. -Од првиот ден тргнавме да работиме, не застанавме. Имавме елан, мотивација, знаење. Знаевме што треба да се направи во овој град и навистина, направивме […]

ТЕЛЕВИЗИСКИ ДУЕЛ НА КАНДИДАТИТЕ ЗА ШТИП: Кога ти беше дете, твојата партија остави 12.000 луѓе на улица!

  • October 1, 2017
  • Коментари
Кандидатите за градоначалници на општина Штип, Илчо Захариев на ВМРО-ДПМНЕ и Благој Бочварски на СДСМ вечерва имаа соочување на МРТ. Една од темите за кои говореа е отворањето на нови работни места, но на оваа проблематика ги судрија фактите. -По сите оние транзициони случувања, во Штип имаше голем број на невработени лица, некаде околу 12000, […]

ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС ЌЕ БИДЕ ОДБЕЛЕЖАН СО НАСИЛСТВА И НИКОЈ НИШТО НЕМА ДА ПРЕВЗЕМЕ: Предводниците на „ударната“ екипа за изборна корупција дел од обезбедувањето на Заев!

  • October 1, 2017
  • Коментари
Изборниот процес најверојатно ќе биде одбележан со бројни насилства и злоупотреби од страна на партиската полиција, при што меѓународните набљудувачи и домашните организации нема да превземат ништо – стои во објавата на ФБ групата „МВР партиски штаб“, каде што се додава дека Спасовски и Заев имаат „пеколен план“ за денот на изборите, особено со дел […]
Страница 1 од 512345 »