Day: October 2, 2017

ЕДЕН ОД НАПАЃАЧИТЕ ИДЕНТИФИКУВАН ОД ОЧЕВИДЦИ: Активист на СДС со шипка и секира го нападнал градоначалникот Елвис Бајрам?

Доцна попладнево во скопската населба Шуто Оризари беше нападнат градоначалникот на општината Елвис Бајрам, од страна на активисти на СДС како што изјави шефот на неговиот изборен кабинет, а беше потврдено и од пратеникот Амди Бајрам, инаку татко на градоанчалникот Според изјавата на шефот на изборниот кабинет на Елвис Бајрам, се работи за лица активисти […]

ОТКАКО СТАПНАА ВО ВЛАДАТА СЕ НАРУШИЈА НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ: Од кога СДСМ стапна во Владата- се нарушија националните интереси, се намали просечната плата, економијата се доведе пред колапс…

Изминативе 4 ипол месеци ги видовме какви се овие од новата вештачки залепена власт. Нарушени национални интереси, штетен договор со Бугарија, најава за смена на името и идентитетот, колапс на економијата, пензионерите ги оставија без зголемување, се намали просечната плата, иако беше ветено дека ќе имаме зголемување на просечната плата на 500 евра, во првите […]

МИРКА ВЕЛИНОВСКА: Што треба да научиме од Каталонија?

Што треба да научиме од Каталонија? 1. Ниту една влада, никаков центар на моќ,никаква сила (војска, полиција, суд), не може да попречи волја на народот. 2. Секој силник, внатрешен или надворешен, не може да владее со теренот на долго време и со опресивни мерки. 3. Ниту еден надворешен фактор, колку и да е влијателен, во […]

АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД ЈА ПОКАЖУВА РАЗЛИКАТА: Автопатот Кичево-Охрид ја покажува разликата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ- работеа 1.000 лица, а сега нула!

Започнува новото движење кое ја донесе новата ера за Македонија. Ера на просперитет, напредок и исполнети ветувања, одговорност, достоинство и заедништво. Ера која ќе ја предводи оваа наша коалиција и која ќе покаже на сите и дома и надвор, на сите оправдано загрижени, дека ние можеме ДА Македонија може и мора подобро, истакна лидерот на […]

АМДИ БАЈРАМ ОТКРИВА КОЈ СЕ НАПАЃАЧИТЕ: Сите се од позната рекетарска фамилија и се членови на СДСМ!

Пратеникот Амди Бајрам тврди дека напаѓачите кои попладнево го истепале син му Елвис Бајрам кој е градоначалник на Шуто Оризари, се поврзани со кандидатот за градоначалник на оваа општина од редовите на СДСМ, Курто Дудуш. -Пред 4-5 дена местевме банери и тие почнаа со инцидент. Му се јавивме на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски […]

ОСТРА ОСУДА ЗА КРВАВИОТ НАПАД ВРЗ БАЈРАМ: Ова е уште едно грубо и брутално нарушување на изборниот процес!

ВМРО-ДПМНЕ најостро го осудува крвавиот инцидент и физичкиот напад врз кандидатот за градоначалник на Шуто Оризари Елвис Бајрам. Нападнат е актуелен истовремено и кандидат за градоначалник. Нанесени му се тешки телесни поврди, со тупаници, боксирачи, метални шипки, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Ова преставува уште едно грубо и брутално нарушување на изборниот процес. Имаме серија на груби […]

ГРУЕВСКИ: Намалување на сиромаштијата за ¾, најниски даноци, преполовена невработеност кај младите и 150.000 нови работни места

Новата ера ќе донесе нови 150.000 работни места. Тоа го ветуваат оние кои веќе отворија нови 173.000 работни места. Ние кога ветуваме имаме потркрепа. Скромно, ако можеме да изненадиме и со повеќе, порача Груевски на вечерашиот митинг во Македонски Брод. -Во новата ера се планира сиромаштијата да се намали за ¾,  да има најниски даноци […]

ВЕШТАЧКАТА ВЛАСТ ЕДНО ВЕТУВА, ДРУГО СЕ СЛУЧУВА: Изминатите месеци видовме каква е вештачки создадената власт- едно ветуваа, друго се случува!

  • October 2, 2017
  • Коментари
Овде сме ние, а изминатите 4 ипол месеци видовме што направи новата владејачка гарнитура- залепена, составена, поразена па направена да биде власт. Ние направивме многу нешта, може да видите и од отчетите што ги поделивме- ова сме ние. Изминатите 4 илоп месеци ги видовме какви се овие од вештачки-создадената власт. Нарушени национални интереси, штетен договор […]

СВЕДОШТВО ЗА НАПАДОТ ВРЗ ЕЛВИС БАЈРАМ: Насилниците излегле од штабот на кандидатот на СДС Курто Дудуш!

Кандидатот за градоначалник на општина Шуто Оризари од Коалицијата „За подобра Македонија“, Елвис Бајрам бил нападнат за време на партиски активности во општината со кандидатите за советници, вели Аднан Мемет кој бил со него за време на нападот. -На еден дел, таму каде што беше лоциран штабот на противкандидатот Курто Дудуш имаше лица кои беа […]

ФОТОГРАФИИ ОД ПРЕТЕПАНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК: Елвис Бајрам вечерва нападнат од група насилници во Шуто Оризари додека бил на средба со граѓани!

Актуелниот градоначланик на скопската општина Шуто Орузари, кој воедни е и кандидат за истата функција на претстојните локални избори, Елвис Бајрам, и уште едно лице кое било со него, крвнички биле претепани со метални и дрвени прачки и попладнево од група насилници, објави НетПрес. Според првичните информации до кои дојде Нетпрес, Бајрам бил во друштво […]
Страница 1 од 41234 »