Day: October 3, 2017

ВЛЕГОЛ ВО ФИЛМ ДЕКА Е „АЛФА“: Кандидатот за градоначалник на СДС во Ново Село, влегол во филм дека е шериф па претресувал и бркал возила по општината!

Дури и како кандидати, на сеуште неодржани избори, избраниците на Заев почнале да се однесуваат како шерифи во локалните средини за каде што се кандидирани. Така на пример, кандидатот за градоначалник на Ново Село од СДС Боро Стојчев, влегол во филмот дека е „Алфа“ и бркал автомобили и ги претресувал – пишува во текст на […]

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Мечка со решето!

17-ти фебруари 2013 година, еден часот и 17 минути по полноќ. Ми стигнува порака на мобилниот телефон од Зоран Заев. Ми вели: „Се гордеам што имам ваков другар во партијата.“ Тој истиот Заев, вечерва на митинг во Карпош кажува приказни дека ќе победел со 7.000 гласа разлика во мојата општина и ја исмејува тогашната моја […]

(Виде)ЗАЕВ, КОСТА СОЛЕВ РАЦИН Е ОД ВЕЛЕС: Нов гаф и елементарно непознавање на историјата – Заев мисли дека Прличев бил од Велес!

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во штетните договори кои ги прави со соседните земји, се откажува од македонската историја, на штета на грбот на сите македонски граѓани.   Но, кога ќе видиме дека новиот премиер нема ниту елементарно познавање во одредени области, тогаш станува јасно дека Заев не води ниту грижа за големите имиња во […]

СЕ СООЧУВАМЕ СО НАЈНАСИЛНИТЕ ИЗБОРИ: СДСМ со години ни зборуваше за демократија, а спроведуваат најнедемократски и најнасилни избори!

Убеден сум дека на 15 октомври сите ние ќе славиме тука. Во Македонија работите се менуваат, ова што се случи во овие четири месеци е една добра лекција за многумина кои што не можеа да направат споредба и да видат некои работи пред тие да се случат. После се што видовме во овие четири месеци […]

СЕ ПРОДАВААТ ДРЖАВНИТЕ ЕЛЕКТРАНИ: Хидро и термоцентралите, водните богатства, турстички комплекси во сопственост на ЕЛЕМ оди на продажба!

Советникот за енергетика на македонскиот премиер Зоран Заев, од неодамна и српски и македонски државјанин Александар Обрадовиќ веќе остварил контакти со голем број компании ифондови коишто се заинтересирани да ги купат македонските енергетски капацитети, пишуваат медиумите во регионот. Многу е можно набрзо да се случи најголемата деловна измама во последната деценија на Балканот, бидејќи една […]

СЕГА ИМА ИЛИ НЕМА ГРЕШКИ ВО ПРОЕКТОТ: Откако си направија есап, потпишаа анекс на договорот за продолжување на проектот започнат од ВМРО-ДПМНЕ за автопатот до Штип!

Владата и кинеската фирма „Синохидро“ денес потпишаа анекс на договорот за продолжување на рокот за изградба на автопатот Миладиновци-Штип. „Автопатот Миладиновци – Штип согласно претходниот договор требаше да биде завршен до 1 мај 2017 година, но за жал не беше завршен во предвидениот рок. Наша цел е да се заврши оваа делница во легална процедура, […]

ОВЧАРОТ ШТО „КРКНА“ 700.000 ЕВРА СО ЛАЖЕЊЕ, БИЛ ЖРТВА: Иснифарис Џемаили со овчарски стап во Телма – СДС прави жртви од сите криминалци!

Очигледно СДСМ има намера сите криминалци во земјава да ги претстави како жртви во јавноста. Откако денес беше донесена скандалозната одлука да бидат ослободени осудените во случајот „Монструм“, вечерва во „Топ-тема“ гостува познатиот овчар Иснифарис Џемаили каде зборува за неговиот случај од 2001 година и затворската казна која му беше изречена во 2008 година. Само […]

КЕНДО ЗНАЕ КАКО ДА РАБОТИ И ЌЕ БИДЕ ДОБАР ГРАДОНАЧАЛНИК: Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Владо Мисајловски во Ѓорче Петров!

Кога дојдовме во Владата во 2006 година, во Ѓорче Петров имаше се на се 4.300 вработени, на крајот на минатата година дупло- 8.600 вработени лица. Е тоа е ВМРО-ДПМНЕ. Тие работни места не паѓаат од небо, туку ги направил некој, некој создал добра клима. Тоа го прави ВМРО-ДПМНЕ, ветува и реализира, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ […]

ВО ЖИВО ОД БАРСЕЛОНА: Колапс во Каталонија – неколу стотици илјади луѓе на улиците, блокирани автопатишта и државни институции!

Околу 300 илјади луѓе денес излегоа на улиците на Барселона да протестираат против полициското насилство за време на забранетиот референдум за независност на Каталонија, соопшти градската полиција, а низ цела Каталонија блокирани се автопатиштата и затворени се школите. ,,Надвор окупациски сили’’ и ,, Улиците секогаш ќе бидат наши’’, се дел од паролите на учесниците на […]

ЌЕ ВИ ГИ ОБЈАВАМ ИМИЊАТА НА ШВАЛЕРКИТЕ: Нема „живот“ за Душко Млекарот, ама и тој ќе им го земе „животот“ на функционерите на СДС!

Душан Илиевски или на јавноста познат како Душко Млекарот на својот профил на „Фејсбук“ удри по раководството на СДСМ, Васко Ковачевски и секретарот на партијата, Александар Кирацовски. Безразлика што Душко Млекарот важи за човек близок на СДСМ, по се изгледа не ги добил ветените заслуги од партијата. Неговиот „Фејсбук-статус“ во го пренесуваме во целост: – […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »