Day: October 4, 2017

ВАКОВ ЧОВЕК ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА НАЈУРБАНАТА ОПШТИНА?: Саша Богдановиќ и неговото насилничко минато не се достојни за центарци!

Еден повреден полицаец и тројца навивачи. Ваков беше епилогот од наптреварот на КК „Работнички“ против МЗТ пред три години, кога сегашниот кандидат за градоначалник на општина Центар, организираше навивачка група со цел растурање на градското дерби и предизвикување на општа тензија кај граѓаните Локалните избори во општина Центар се битка за лицето на главниот град. […]

БОРИСОВ ДЕЛИ СОВЕТИ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО: Борисов го „охрабрува“ Заев на уште еден догово со Грција со кој ќе се промени името!

– Треба да се најде решение меѓу двата народа, така како што ние го најдовме, бидејќи Грција ќе ги блокира за НАТО и за ЕУ – истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов во изјава за „Труд“, одговарајќи на новинарско прашање зошто на вчерашната среба на лидерите на Бугарија, Грција, Романија и Србија во Варна не присуствувал […]

ЛОКАЛНИТЕ МОЖЕ ДА ЗНАЧАТ И КРАЈ НА ВЛАДАТА: Од тоа чиј кандидат ќе поддржат, зависи и лојалноста на албанските партии во владата!

Заев свесно манипулира со албанските и македонските гласачи спроведувајќи двојни стандарди во јавната поддршка на кандидатите за градоначалници од албанскиот блок кои се негови коалициони партнери во владата на Република Македонија. Тоа го доведува во без малку смешна ситуација како што беше вчера вечер на собирот во Чаир. СДС се наоѓа пред вистински предизвик. СДС […]

НОВ СКАНДАЛ ВО ВЛАДАТА: СДС донеле „национална стратегија“ во која се брише Македонскиот јазик!

Националната стратегија веќе достапна како драфт верзија и ќе треба долго време за да се реализира, изјави поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска во „Отвореното студио“ на ТВ Нова. Таа додава дека националната стратегија нормално мора да ги опфати сите дејности од областа на културата. -Прочитајте ја националната стратегија и точно можете да видите во […]

СДС БЕШЕ ВЕШТАЧКИ ДОНЕСЕНА НА ВЛАСТ: На 15-ти октомври народот ќе се изјасни дали сака Влада составена по нечија желба и насилно инсталирана!

Овие избори се повеќе од локални избори. За прв пат во Македонија имаме Влада која на изборите беше поразена од народот. Но, потоа од некој друг беше составена и сега раководи со земјата, спротивно на волјата на народот, спротивно на интересите на овој народ во Македонија. Ова го порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на […]

НА 15-ТИ ОКТОМВРИ НАРОДОТ ЌЕ ГО КАЖЕ СВОЕТО: За вештачки инсталираната власт, за насилието, за лагите и измамите на СДС!

На овие избори, граѓаните освен што ќе се изјаснат за кандидатите за градоначалници и советници, ќе го кажат и своето мислење за помрачувањето кое се случи откако СДСМ беше донесена на власт. Ова го порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на вечерашниот митинг во Ресен. – Граѓаните ќе го поддржат ВМРО-ДПМНЕ за тоа што го […]

ГО КРШЕА СУДОТ, ТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ, СЕГА ЌЕ ДОБИЈАТ ОШТЕТА: Можно е оние кои фрлаа молотови во судот, да добијат оштета затоа што биле казнети!

Мухарем Барди, Адем Абдулаи, Мухарем Иса, Раму Бучи, Ариан Реџепи и Енур Илјази, се имињата на шесте демонстранти кои завршија во затвор барајќи „правда“ во судењето за случајот „Монструм“. Адвокатот Насер Рауфи вели дека доколку Врховниот суд го промени исходот на случајот во полза на обвинетите, тогаш на осудените демонстранти им следува обештетување, пренесува Алсат М. […]

ЗАЕВ Е МОНСТРУМ: Телевизија „Алфа“ го објави целиот разговор со родителите на убиените момчиња кај Смилковско езеро – трагедија!

Политички „Монструм“: Шок и неверување кај семејствата на убиените момчиња кај Смилковско Езеро по вчерашната одлука целиот случај да се врати од почеток. Таткото на убиениот Александар Наќески, Горан во потресно телефонско сведочење за Алфа јасно го искажува своето незадоволство од како што вели лажните ветувања на премиерот Зоран Заев. Тој во последната скандалозна одлука […]

МАСОВНО ВО РЕСЕН: Цел град на нозе, масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Ѓоко Стрезовски

  • October 4, 2017
  • Коментари
Масовна поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за општина Ресен Ѓоко Стрезовски вечерва на митингот кој се одржува во центарот на градот. Стрезовски на митингот најави големи проекти во наредниот мандат   Пред 4 ипол години на овој плоштад излеговме пред вас со конкретна програма и ветување дека во наредните 4 години ќе реализираме 77 проекти. […]

НАСИЛНИЦИ ПОД ЗАШТИТА НА СТРУМИЧКИОТ НАЧАЛНИК: Ова се луѓето кои ќе го носат „животот“ во Струмица на денот на изборите!

  • October 4, 2017
  • Коментари
ФБ групата „МВР партиски штаб“ продолжува со објавување на податоци за полициски службеници вклучени во партискат кампања на СДС, со цел заплашување на гласачите преку изборни неправилности. Во последната објава на ФБ групата, објавени се имиња на полициски службеници кои како што се вели во текстот ќе бидат задолжени за насилство за време на изборите, […]
Страница 1 од 3123 »