Day: October 5, 2017

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ДА СИ ГИ ПРИБЕРЕ ДИВЈАЦИТЕ: Дивјаците вработени во МВР малтретираат кандидати и предизвикуваат инциденти!

Не зборуваме за инцидент, туку зборуваме за серија на инцидентни активности на припадниците на МВР, кои барем така се претставуваат овде на терен, некои дури и со возила со бугарски таблички, меѓутоа со ротациони светла и со полициски значки, вели претседателот на Демократската партија ан Србите, Иван Стоилковиќ по вечерашниот инцидент во Старо Нагоричане. -Веќе […]

Земјотрес попладнево ја потресе Македонија

  • October 5, 2017
  • Коментари
Земјотрес од 3,7 степени по Рихтеровата скала беше почуствуван во Источна Македонија.   Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил на 5 килмотери северо-западно од Пехчево и 10 километри северо-источно од Владимирово, на 2 км длабочина. Еден час претходно, на овој земјотрес му претходел и помал земјотрес од 2,7 степени.

ЕЛЕМ ќе купува 29,7 гигават часови електрична енергија

  • October 5, 2017
  • Коментари
Компанијата соопшти дека причина за набавката е зголемената побарувачката од овој вид енергенс во текот на ноември кога почнува грејната сезона.   Државната енергетка компанија ЕЛЕМ планира да купи 29,7 GWh електрична енергија за да ги покрие потребите на тарифните потрошувачи (домаќинствата и помалите индустриски потрошувачи). Огласот за набавка на струјата ќе биде распишан денеска, […]

НЕ САКАЛ ДА ПЛАТИ ЗА УСЛУГАТА ВО ХОТЕЛ:Скокнал од 19-ти кат (Видео)

  • October 5, 2017
  • Коментари
Решил да не ја плати сметката во хотелот и да замине преку прозорецот.Можеби оваа ситуација и не би била толку чудна ако не станувало збор за соба на 19. кат, и ако неговата “мисија” да дојде до слобода не вклучувала бегање до друга зграда преку телефонските кабли.   Како што може да се претпостави, неговата […]

ЛИЦЕ СО СОЛЗАВЕЦ ИЗВРШИЛО НАПАД НА МИТИНГОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ЦЕНТАР: Лице со ментална попреченост било инструирано да предизвика инцидент на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Центар!

Лице со психијатриско досие нападноло присутни на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во скопската општина Центар – пренесува порталот НетПресс Напаѓачот со спреј солзацец ги испрскал луѓето кои биле околу бината каде се одржувал митингот. Сомневањата се дека тоа лице било наведено да предизвика инцидент, а се претпоставува дека наведуваччите ја искористиле неговата ментална состојба. Обезбедувањето го […]

ГРУЕВСКИ: Свесно одат против волјата на народот и со  договорот кој го подготвуваат со соседна Грција

Народот ќе гласа за градоначалници и советници, но ќе го каже и своето мислење за директното свесно одење спротивно на волјата на граѓаните, порача Никола Груевски на митингот на Коалицијата во Центар.   -Свесно оди спротивнона волјата на граѓаните со договорот со Бугарија. Свесно одат и со неуставните закони кои се обидуваат да ги поминат […]

ГРУЕВСКИ:Ќе им каже сега македонскиот народ на 15 Октомври чие е Илинденското востание и што е 11 Октомври

Секојдневните обиди и убедувања дека со штетни договори за Македонија ќе изградат пријателство, е исто така потценување на интелигенцијата на народот, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на големиот митинг во општина Центар. -Отидоа со Бугарите прифатија се за една минута, без никакви преговори. Прифатија дека Илинденското востание не било македонско, било бугарско, Гоце, Даме, […]

СЕ ОТКАЖУВА ОД ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ПЛАТА И СЛУЖБЕНОТО ВОЗИЛО: Митко Јанчев ќе отвори фонд во кој ќе се донираат целата негова плата!

  • October 5, 2017
  • Коментари
Ако ја добие подршката на граѓаните кандидатот за градоначалник од коалицијата „За подобра Македонија“, Митко Јанчев ќе се откаже од градоначалничката плата и користењето службено возило. На прес конференција Јанчев најави дека овие пари ќе се префрлат во фонд за хуманитарно делување со кој ќе раководи, не тој, туку стручни лица, од областа на социјалата. […]

ГРУЕВСКИ:Овие избори се многу повеќе отколку локални.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешниот митинг во Центар порача дека неговата партија има кандидат кој што ќе биде идниот градоначалник на општина Центар. Јас цврсто верувам дека луѓето во Центар овој пат ќе знаат да распознаат квалитет, ќе знаат да препознаат личност која што е стабилна, образована, дипломиран правник со искуство во спортот […]

ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ СДС И ДУИ ВО КИЧЕВО: Другар на Мухамед Зекири го тепал пејачот кој снимал спот за Фатмир Дехари од ДУИ!

Разоткриен е евтиниот спин на соросовата невладина организација „Цивил“ на докажаниот сдсмовски активист Џабир Дерала, која денеска излезе со лажни информации дека активисти на ВМРО-ДПМНЕ  го нападнале и претепале пејачот Шкодран Тојал, додека снимал промотивен спот за кандидатот за градоначалник, Фатмир Дехари од ДУИ. Вистината е дека се работи за пресметка меѓу СДСМ и ДУИ во […]
Страница 1 од 512345 »