Day: October 6, 2017

(Фото)ГОЛЕМА ПОДДРШКА ЗА ТАРЧУЛОВСКИ И ЃОРЃИЕВСКИ: Кисела Вода со вистински избори на овие локални избори!

    (ФБ статус на Орце Ѓорѓиевски, носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во Кисела Вода) Вечерва бевме повторно помеѓу своите граѓани, овој пат голема поддршка добивме од граѓаните на Цветан Димов. Ние ги информиравме за нашата програма зад која стоиме до последна точка и запирка, а тие не уверија во она во што и […]

ЦРН ПЕТОК ЗА БОГОЕВ И ШИЛЕГОВ ВО НЕРЕЗИ: Нема кој да ги слушне и да ги прими, освен човек кој бил апсен за земање мито!

Триото Богоев, Шилегов и Зекири денес имаше неславен ден во Нерези, катастрофално поминаа во долно Нерези. Откако граѓаните од албанска националност не сакаа да излезат од џамијата со образложение дека не сакаат да ја политизираат џамијата и да им организираат сликање при излегувањето од верскиот објект, стоеа малку пред маркетот „Кипер“, а потоа нивните „водичи“ […]

ТРИО-КВАТРО „ГЛУВИ КУЧКИ“: Петар Шилегов, Стефан Богоев и уште неколкумина игнорирани од жителите на Порта Влае

Инфомакс.мк дознава дека вечерва како „глуви кучки“ се шетале Петар Шилегов, Стефан Богоев, Душко Весковски, Даскалов (Даска), Зврцинов и уште еден член на СДСМ од Бутел низ дуќаните во Порта Влае. Ниту некој ги пречекал, ниту граѓаните се воодушевиле од нивното присуство. Да потсетиме, вчера Стевчо Јакимовски во Порта Влае имаше мини-митинг на кој присутни […]

КАЗНАТА ЌЕ ГИ СТИГНЕ НА 15-ТИ: СДС ни го продаваат најсветото, најавуваат двојазичност и промена на историјата- казната од прилепчани ќе ги стигне на 15-ти октомври!

Прилепчани, вие сте тие кои ја пишувавте и пишувате  историјата со која се гордееме  денес. Секогаш сме биле цврсти, храбри, истрајни и секогаш сме застанувале на браникот на својата татковина. Верувајте така ќе биде и овој пат, бидејќи сега сме најпотребни на Македонија, на Прилеп, на се она што ни го оставија нашите прадедовци. Ова […]

ПРОДАВАЊЕ ВЕТЕР И МАГЛА: СДС ја потценува интелегенцијата на народот, од нив ќе чуете само флоскули и апстрактни поими!

Искрено и од се срце го поздравувам вашиот ентузијазам, вашата љубов, вашата решителност. Остануваат само уште неколку дена,  и мигот на одлучување од кој ќе зависи по кој пат Македонија ќе тргне. Дали ќе продолжи слободниот пад или тој ќе биде сопрен, и ќе започне новата ера. Се приближуваме до 15. октомври. Вие добро знаете дека ова не […]

НОВА ЕРА ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ: Во НОВАТА ЕРА помала невработеност, повисоки плати, поквалитетно образование, подобри болници…!

Економијата оди надолу. Многу сериозно истакнувам и така сакам да бидам сфатен дека овие штетни економски политики водат кон сериозни сериозни, кон многу сериозни ризици и далекусежни последици, и затоа мора да запрат и тоа што побргу, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на големиот митинг во Прилеп. -Денес ќе соопштам што е причината за […]

ТЕРОРИСТИ ОД ЗАТВОР СО ПОДДРШКА ЗА СДС: Уште една потврда дека терористите и Заев се во коалиција!

Мухамет Красниќи, познат како командант Малишева, уапсен по антитерористичката акција во Кумановско „Диво насеље“ на 9 и 10 мај 2015 година, преку писмото испратено од затвор во весникот “Бота Сот”, ги повика сите Албанци за општа мобилизација за национално единство, сега истиот јавно даде отворена поддршка на СДС   Мухамет Красниќи, познат како командант Малишева, […]

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата утре со митинзи во Кратово, Пробиштип и Крива Паланка

  • October 6, 2017
  • Коментари
Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи митинзи во Кратово со почеток во 13:00, во Пробиштип со почеток во 18:00 часот и во Крива Паланка со почеток во 20:30 часот.

Сообраќајка кај Петровец, сообраќајот пренасочен

  • October 6, 2017
  • Коментари
Целосно пренасочен е сообраќајот кај Петровец, скопско, поради сообраќајна незгода што се случила во населбата Дрма, соопшти АМСМ. Возилата што се движат од Катланово кон Скопје по локалниот пат, во село Петровец се пренасочуваат по автопат, додека возилата што се движат од Скопје кон Петровец се пренасочуваат кај „Пилко“, исто така кон автопат.  

ГРУЕВСКИ: Ние имаме визија за Македонија. Ние имаме решенија за Македонија. Ние ја нудиме новата ера.

  • October 6, 2017
  • Коментари
Политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија. Решенијата и проектите ја формираат нашата политика. Ние зборуваме за тоа што ќе постигнеме. Ние зборуваме за тоа што ќе создадеме. Ние имаме проекти за Македонија. Ние имаме визија за Македонија. Ние имаме решенија за Македонија. Ние ја нудиме новата ера. Новата ера во која нема да има […]
Страница 1 од 41234 »