Day: October 7, 2017

ЦЕНЗУРА И ВО ТЕАТРИТЕ: Комунистичката хунта почна да забранува и театарски претстави, недостасува уште да палат книги на плоштад!

Претставата „Папагалот Историко“, во режија на Љубиша Георгиевски, а драматизација на Сашо Насев, која требаше да се одигра вчера, петок, во 20.00 ч. без образложение беше повлечена од репертоарот на Драмски театар, објави ја Фејсбук еден од актерите во претставата, Владо Јовановски.   Експресно беше ажуриран и сајтот на Драмски, а директорот Сашо Тасевски, кој […]

ОДБЕРЕТЕ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ И ПЕНЗИИ, СУБВЕНЦИИ, ВРАБОТУВАЊА: Груевски од Крива Паланка повика на вистинскиот избор, наспроти празните ветувања!

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Крива Паланка, пред граѓаните се обрати претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека искрено и од се срце го поздравува граѓаните поради ентузијазмот, нивната љубов и решителност, одлучност и храброст. -Остануваат уште само неколку дена,  и мигот на одлучување дали ќе продолжи слободното паѓање или ќе биде […]

ГРУЕВСКИ: Не се бориме само да ги управуваме општините, туку се стремиме и понатаму да им служиме на граѓаните

  • October 7, 2017
  • Коментари
На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Крива Паланка, пред граѓаните се обрати претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека уште еднаш треба да се потсетиме каде бевме и каде сме сега, за да бидеме сигурни каде одиме. -Наша основна заложба во изминатиот период беше отворање на нови работни места! Во Крива Паланка, бројот […]

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ НА СРЕДБА СО ГРАЃАНИТЕ: Мицкоски во Виница, Свети Николе и Зрновци

  • October 7, 2017
  • Коментари
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари состаноци со партиското членство и жителите на Виница, Свети Николе и  кочанско Зрновци.  

ДУШКО МЛЕКАРОТ, МАЈЧИНОТО МЛЕКО НИЗ НОС ЌЕ ИМ ГО ИЗВАДИ: Претседателе се сеќавате кога ме праќавте по телевизии да зборувам се и сешто?!

Големо незадоволство од работата на Владата на СДСМ изразуваат и луге кои беа најмногу користење во кампањата на оваа партија во минативе години. Душан Илиевски, познат како Душко млекарот, повторно со големи критики за однесувањето на лугето од владеачката партија. Незадоволство и разочараност од работата на новата Влада покажуваат најголем дел од граѓаните, кои коментираат […]

ВАША Е ОДЛУКАТА ДАЛИ СТЕ ЗА РЕВИДИРАЊЕ НА ИСТОРИЈАТА: Од народот зависи, на 15-ти октомври се одлучува дали ќе имаме ревидирана историја по грчки и бугарските тек

Видете што се случува, тие им велат на луѓето, ,,гласајте за нас“. Луѓето секако ќе ги прашаат ,,Македонија и нашите градови имаат проблеми. Што ќе преземете за тоа?”  Кои се вашите проекти, ветувања, визија? Што велат тие? ,,ние ветуваме воздух, граѓаните ќе добијат воздух„ вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешниот митинг во Пробиштип. -Тоа е потценување […]

ВЛАСТА Е ВО ПАНИКА ОД ПОРАЗОТ КОЈ ИМ СЛЕДИ: Власта е во паника затоа што им е јасен фактот дека ВМРО ќе победи, ниту една закана нема да нè натера да клекнеме на колена!

На вториот денешен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Пробиштип, пред граѓаните се обрати претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој им се обрати на оние кои на минатите избори гласаа за СДСМ и искрено ги покани да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ. Тој ги повика граѓаните да им се придружат и заедно да изградат посилна Македонија. -Сите ние заеднички […]

ЃОРЃЕ ИВАНОВ СО ОСТРА КРИТИКА ДО ЕУ: Европа не ги поддржува капиталните проекти во Македонија, но Македонија ги поддржува кинеските мегапроекти!

Претседателот Ѓорѓе Иванов на конференција Кина – Централна и Источна Европа која се одржа вчера во Охрид упати остра критика до Европската Унија за немање интерес за поддршка на крупни капитални инфраструктурни проекти во Македонија. „Македонија сака да биде дел од ЕУ во која постои слободен проток на луѓе, стоки, услуги и капитал. Но за […]

СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ ОБЈАВИ СКАНДАЛОЗНА СНИМКА: Безбедносните камери во домот на судијата Панчевски покажуваат како СЈО врши притисоци!

Судијата Панчевски тврди дека ова видео е најфрапантниот доказ за начинот на кој работи СЈО и притисоците што ги врши врз него но и за притисоците што треба да ги очекуваат и неговите колеги – пренесува телевизија Алфа Нов скандалозен видео материјал фрла ново светло врз упадот на СЈО и полицијата во домот на екс […]

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЌЕ СЕ БИРА КОНСЕНЗУАЛНО: Али Ахмети и Зоран Заев договараат консензуално бирање на претседател!

Идниот кандидат за претседател на Македонија може да биде договорен од актуелните владините партнери Зоран Заев и Али Ахмети, објавува порталот „Post.mk“ кој цитира неименувани високи функционери од СДСМ и од ДУИ. Според порталот по договорот за меѓусебна соработка меѓу СДСМ и ДУИ, за некои општини, за локалните избори на 15 октомври, заеднички или консензуален […]
Страница 1 од 512345 »