Day: October 8, 2017

ТРАГЕДИЈА НА КЛИНИКА: Дете почина на детската клиника откако изгубило свест!

Почина двеипол годишно дете од Велес на Детската клиника, потврдија за Канал 5 од Министерството за здравство. Детето пред два дена било хоспитализирано на одделот за неврологија со симптоми на губење свест, односно тешка општа состојба со знаци на сепса и менингитис. Поради овие симптоми и влошувањето на состојбата на детето според информации од Министерството […]

ВО ГАЗИ БАБА ЌЕ ИЗГУБИТЕ, ПОРАЧА ПЕШЕВСКА: Кандидатот на СДС во Гази Баба ветува училиште, ВМРО-ДПМНЕ веќе го започна и го изгради!

Апсолутно непознавање на локалната самоуправа и процесите кои се одвиваат во општините за кои се кандидираат се одлика која ги „краси“ кандидатите на СДС на овие локални избори.   Така на пример, кандидатот за градоначалник на Гази Баба од СДС Борис Георгиески ветува изградба на училиштето „Вера Јоциќ“, притоа заборавајќи дека училиштето започна со градба […]

И КАКО ВЛАДА ВМРО-ДПМНЕ НАПРАВИ МНОГУ ЗА СТРУМИЦА: Невработеноста во Струмица намалена за 50% благодарение на владата на ВМРО-ДПМНЕ

  • October 8, 2017
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг од Струмица истакна дека во оваа општина невработеноста која е резултат на ВМРО-ДПМНЕ е намалена за речиси 50 проценти. -Намалувањето на невработеноста е најуспешниот резултат на ВМРО-ДПМНЕ. Во периодот од 2006 година до 2016 година, Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ ја зголеми вработеноста од 560.000 на 733.000 врабоени. […]

ПРОЕКТИ ОД ВИТАЛНО ЗНАЧЕЊЕ ЗА СТРУМИЦА: Современ градски пазар, нови градинки, спортско-рекреативни комплекси – многу проекти за Општина Струмица!

Продолжуваме да ја следиме нашата патека, со ваша целосна поддршка, со истата љубов и посветеност како првиот ден. Искрено верувам дека изборите на 15 октомври ќе завршат со најдобрите резултати за нашата Македонија. Нашиот народ ќе дојде до соодветни услуги, услуги какви што заслужува, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг од Струмица. […]

(Видео)МАЖ ИСКРШИ ИКОНА ВО ЦРКВАТА ВО АЕРОДРОМ: Влезе ја искрши иконата, плукаше и гасеше свеќи!

Машко лице во петокот во два наврати влегло во црквата Свети Стефан во скопски Аеродром и ја искршил централната икона удирајќи ја со лакт – објавува порталот Религија.мк Првиот инцидент се случил во 14 часот и 15 минути на 6 октомври 2017 година, а вториот четири часа подоцна во 18 часот на истиот ден.   […]

ГРУЕВСКИ НАЈАВИ НОВ ПРОЕКТ: Бесплатен здрав оброк за учениците од прво до петто одделение во сите училишта низ државата

  • October 8, 2017
  • Коментари
Ќе овозможиме бесплатен здрав оброк за ученици од прво до петто одделение во сите општини каде ќе победи градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и мнозинство во советот ќе има ВМРО-ДПМНЕ. Со овој проект ќе обезбедиме бесплатен здрав оброк во училиштата. Придобивките се повеќекратни, децата добиваат секојдневно здрава храна значајно за нивното здравје и создавање на добри навики […]

УЛИЦАТА ПРЕД ВЛАДА ПРЕТВОРЕНА ВО ДЕПОНИЈА: Ова е „високата свест“ за екологија на СДС – булеварот пред владата претворен во депонија!

Булеварот „Илинден“ кој поминува пред владата на Р.Македонија по завршувањето на митингот на СДС на кој беа довлечкани луѓе од цела Македонија, изгледа на дива депонија, откако присутните ја покажаа „високата свест“ за екологија   Отпушоци, лименки, шишиња и разна друга амбалажа од пијалоци е декорот на булеварот „Илинден“ по завршувањето на митингот на СДС […]

БАЈРАКТАРОВ:На Струмица и е потребна вистинска промена и чесни и способни луѓе кои ќе ја насочат општината во подобар правец

  • October 8, 2017
  • Коментари
На Струмица и е потребна нова современа визија како да се развива, на Струмица и се потребни чесни и способни луѓе кои умеат да ја насочат општината во подобар правец, на Струмица сте и потребни сите вие, на Струмица и е потребна вистинска промена, истакна при своето излагање на митингот во Струмица кандидатот за градоначалник […]

СО КЛЕПТОМАНИ СИ ИМАТЕ РАБОТА: Таткото на носителот на листата на СДС во Охрид крадел струја!?

  [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]До Битолчани ! Носителот на листа од сдс што е сега кај вас, имал пријава за тешка кражба ! Крадел струја ! Со клептомани си имате работа ! – стои во објавата на ФБ профилот на Кристијан Јандриоски[/kopa_block_quote]   Претходно јавноста беше запознаена со кражбата на струја на Панче Заев, таткото […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »