Day: October 9, 2017

(Фото)ГРУЕВСКИ НА ЗАБАВА СО МЛАДИТЕ: По митингот во Гевгелија, Груевски продолжи на забава со младите!

Победничка атмосфера од митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гевгелија се префрли и во едно гевгелиско кафуле после него, таму присутен беше и претседателот на партијата, Никола Груевски.   На забавата покрај младите луге кои беа таму, во друштво на Груевски беше и кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Иван Франгов.  

(Видео)ШИЛЕГОВ „ПРЕСИСАЛ“: Албанските медиуми згрозени од настапот на Шилегов, објавија снимка на која тврдат дека е пијан!

Видно алхохолизиран, врескајќи на микрофонот Петре Шилегов ја бараше поддршката од скопјани, но и од Албанците – пренесува порталот на Албански јазик „Порталишкуп“, додавајќи дека Шилегов дури и го уценувал Коце Трајановски дека тој ги „поседува“ Албанците во малиот џеб Шилегов, се додава во текстот на порталот на албански јазик, не споменал ништо за подобрување […]

ДУШКО МЛЕКАРОТ ОБЈАВИ ДОКУМЕНТИ НА УБК: Моќници во СДС кои тргуваат со дрога денес се поставени за началници во УБК!

Душко Илиевски, во јавноста познат како Душко Млекарот кој важи за тврдокорен поддржувач на СДС откако беше извисен од новата влада и неговата партија која безмилосно го искористуваше во црната кампања против ВМРО-ДПМНЕ започна со објавување на криминалите на неговата партија и функционерите од СДС, претходно додавајќи дека има намера да ги објави и имињата […]

ЧАШКА ПОВЕЌЕ И КОЛЕШКИТЕ ОД РАБОТА: Како главниот генератор на лажни информации во МВР го троши работното време платено од граѓаните!

Го вработија во МВР за да не го апсат поради возење под дејство на алхохол, а во кабинетот на Спасовски продолжи како главен инспиратор и генератор на лажни информации. Тони Ангеловски, кој ужива во чашка или две повеќе алхохол, деновиве и на Фејсбук се пофали дека заедно со колешките од работа ужива во „нектарот на […]

СЕВЕРНОКОРЕЈСКАТА КРИЗА СЕ ПРОДЛАБОЧУВА: Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ја повика војската да биде подготвена за воен судир со Северна Кореја!

Американскиот секретар за одбрана, генерал Џејмс Матис изјави дека е невозможно да се предвиди што носи иднината во врска со севернокорејската криза, но ги предупреди воените сили да бидат подготвени за воена конфронтација со Ким Џонг-ун. Тој истакна дека Трамп се обидува да дојде до дипломатско решение, но дека војската мора да биде „подготвена“. Неговите […]

ДВА НОВИ МЕГАПРОЕКТИ: Стекнување на сопствен дом и отпис на долгови за социјално загрозени семејства!

Политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија. Решенијата и проектите ја формираат нашата политика. Ние ја нудиме новата ера. Новата ера во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, новата ера каде имаме парк во секое маало, ова го потенцираше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва на митингот во Валандово. -Новата ера на минимум […]

БИТОЛСКАТА КЛИНИКА ВО ХАОС: Општ хаос на детскиот оддел на хирушкото одделение во Битола!

Според извори од Клиничката болница во Битола, настанат е општ хаос со смените и одговорностите на медицинските сестри на Детскиот оддел на Хируршкото одделение. Имено, откако СДСМ го поставил новиот раководител на Хируршкото одделение, кој бил татко на истакнат партиски член од истоимената партија, децата на Детскиот оддел се занемарени и без редовна и соодветна […]

МАКЕДОНИЈА ЕДИНСТВЕНА ЗЕМЈА ОД РЕГИОНОТ ВО РЕЦЕСИЈА: Трошоците за живот зголемени, пад на просечната плата и негативен раст на економијата!

Животните трошоци се повеќе растат а просечната плата опаѓа. Трошоците за живот се зголемени за 1,7% во септември во однос на лани истиот месец. Најновите податоци од Државен завод за статистика покажуваат дека најмногу поскапеле алкохолот и цигарите, за 6.7%, транспортот за 6.3% и комуникациите од 9.5%. Од друга страна има пад и на просечната […]

МАКЕДОНИЈА КАКО АВГАНИСТАН И ЛИБАН: Од нормална држава стануваме посебен случај на „невозможно општество“

Гледано низ наша призма, овие случувања додаваат дополнителен страв и неизвесност, особено во светлина на најавата дека Македонија се претвора во територија (под невидливо надворешно старателство), во која пописот станува етно-политички непожелен, па се воведува регистер на населението, пишува универзитетската професорка Билјана Ванковска во колумната „Независност и (не)извесност“.  -Така, доаѓаме до парадоксот во кој државата […]

ВМРО-ДПМНЕ ПОБЕДУВА ВО СКОПЈЕ И СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ: Анкета на „Димитрија Чупоски“ покажува победа на ВМРО-ДПМНЕ

  • October 9, 2017
  • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ се уште ужива најголем рејтинг кај граѓаните. Тоа го потврди Институтот Димитрија Чупоски кој направи анкета на јавното мислење на репрезентативен примерок од од 850- 1200 испитаници, од 04 до 06 октомври оваа година. -Анкетата се спроведе на ниво на цела држава и поедничено во неколку општини кои беа предмет на нашата анализа. Во предвид […]
Страница 1 од 3123 »