Day: October 10, 2017

ГРУЕВСКИ: 15 октомври ќе биде ден на победата на Македонија

Во Шуто Оризари во 2006 година имало се на се 644 вработени, а заклучно со 2016 тој број изнесува 1740, без малку за трипати повеќе жители се вработиле од Шуто Оризари. За три пати повеќе е зголемен и бројот на вработени во општината Шуто Оризари, а бројот на невработени во 2006 бил 3792, а веќе […]

МИЦКОСКИ: Ова се Зоране луѓето кои што така силно ќе те поразат на 15-ти октомври

На првиот митинг денеска на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Гази Баба, пред граѓаните се обрати генералниот секретар на партија и носител на советничката листа за град Скопје, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека му претставува чест да го почуствува ехото, кое се чувствува низ целата држава, а ја најавува големата победа на ВМРО-ДПМНЕ. -ВМРО-ДПМНЕ секогаш беше темел […]

ВМРО-НП СО ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА ЗА ВМРО-ДПМНЕ НА ЛОКАЛНИТЕ: Работен состанок на Зоран Илиоски со ВМРО-НП во Битола

  • October 10, 2017
  • Коментари
Локалниот огранок на ВМРО-НП во Битола денеска на работен состанок со кандидатот за градоначалник кој тие го поддржуваат, а доаѓа од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Зоран Илиоски. Како што беше истакнато, на состанокот се разговараше за чекорите кои ќе се преземаат по доаѓањето на Илиоски како градоначалник, односно како што беше посочено, со доаѓањето на новата […]

ЗАЕВ ЈА ГУБИ СТРУМИЦА, СТРУМИЧАНИ ГО НАПУШТААТ: Полупразен плоштадот во Струмица и покрај автобусите со народ донесен од другите градови!

СДСМ и Зоран Заев се соочени со пораз во неговата Струмива на претстојните локални избори. Токму поради ова, Заев и СДСМ мора да носат автобуси со луѓе за да покажат масовност на вечерашниот митинг. Далеку под очекувањата е посетеноста на вечерашниот митинг на СДСМ во Струмица, поради што на струмичките улици можат да се забележат […]

ЕЛВИС БАЈРАМ СО ВИДЛИВИ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА: Вака ли доаѓа животот што го ветува СДСМ?

Најпрво сакам да ги повикам нашите роми кои што живеат во општина Шуто Оризари да сфатат дека наспроти паролата на СДСМ  „живот доаѓа во Македонија“, животот не е дојден.  Јас сакам да ги прашам сите дали животот доаѓа со вакви последици како што ми се случија на мене?  Дали животот е тоа што треба да […]

СВЕТСКИОТ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС СО АПЕЛ ДО ГРАЃАНИТЕ: Никогаш повеќе не гласајте за партија која преговара и договара промена на името на државата и идентитетот на нацијата!

Светскиот Македонски Конгрес, како неформален светски парламент на Македонците од сите делови на Македонија и во целиот свет, смета дека после 24 години разговори за разликата за државното име Македонија со Владата во Атина, редно е пред целиот свет да се каже: КРАЈ НА РАЗГОВОРИТЕ ЗА РАЗЛИКАТА ЗА ДРЖАВНОТО ИМЕ МАКЕДОНИЈА! СО СИТЕ РАЗЛИКИ МЕЃУ […]

ДОЈДЕ „ЖИВОТ“ ВО СТРУМИЦА: Струмица станува мултиетнички град во кој отсега ќе се гради соживот помеѓу Македонците и Албанците

Струмица за прв пат во историјата станува град во кој Македонците ќе треба да градат соживот и добрососедски односи со сограѓаните Албанци, откако Заев ја најави двојазичноста на територија на целата општина   Струмичани преку својата ФБ страница коментираат дека по долги години, во Струмица за прв пат се населуваат албански семејства, благодарение на двојазичноста […]

КОЛУМНА НА СЛОБОДАН ТОМИЌ: Не садете тикви со рогатиот, бидејќи го обравте бостанот!

Што да ви кажам кога се’ знаете. Ова е вообичаена фраза, којашто никако светот и народот да ја разбере. А, јасно е како ден. И прашувам: Дали знаете воопшто за кого гласате или се залагате? За вас или за некој сосема друг, трет, петтти и така по ред до илјада или најмногу две илјади кои […]

СНИМКА ОД ТРАГИЧНАТА СООБРАЌАЈКА: Двегодишно детенце и неговите родители го загубија животот кај Делчево!

  • October 10, 2017
  • Коментари
Двегодишно детенце и неговите родители попладнево загинаа во тешка сообраќајна несреќа на дестина километри пред Делчево. Несреќата се случила при директен судар на патничкото возило Фиат пунто со делчевски регистерски таблички со камион натоварен со дрва со штипски регистерски таблички управуван од 56-годишниот ПГ од Штип.   https://www.youtube.com/watch?v=qvg2sVV6Gk0

(Видео)ОВА Е ПОРАКАТА КОЈА ВЕЧЕРВА ВМРО-ДПМНЕ ЈА ИСПРАТИ ПРЕКУ НАЦИОНАЛНИТЕ ТЕЛЕВИЗИИ: Темнината завладеа со Македонија!

„Пуштете ја светлината во Македонија“ е пораката која ВМРО-ДПМНЕ ја испрати вечерва на само неколку дена пред изборите преку ново видео кое се емитуваше вечерва на националните телевизии. Лидерот на партијата Никола Груевски во своите настапи предупредува на помрачувањето кое ја зафати Македонија, предупредувајќи на катастрофалните економски политики, намалувањето на платите, преполовувањето на капиталните инвестиции, […]
Страница 1 од 41234 »