Day: October 11, 2017

(Видео)НЕ ЗНАЕ ДА ЧИТА, СЕ КАНДИДИРАЛ ЗА НОСИТЕЛ: Брука во Струмица – носителот на советничката листа на СДСМ во Струмица не знае да чита

Покрај безидејноста со која СДСМ излезе во оваа кампања за локалните избори, каде имаат празни ветувања за почист воздух, а без никаква идеја како до тоа би дошле, вистинско разочарување, но и смеење кај граѓаните преставуваат нивните кадри, еден од тие примери е и носителот на советничката листа на владеачката партија во Струмица, Марјан Даскаловски. […]

УЈП ТРЕБА ДА ГИ ВРАТИ ПАРИТЕ НАЗАД: Барајте си ги парите за радиодифузната такса назад – УЈП нема сама да ви ги врати!

Управата за јавни приходи треба да им врати пари на околу 30 илјади фирми и домаќинства кои платиле за радиодифузна такса предвреме, за цела година. Граѓаните треба сами да си ги побараат парите назад, зашто УЈП нема да им ги врати по сопствена иницијатива. Управата сеуште не дава детали како ќе го прави повратот, само […]

(Видео)ИСТАТА ШЕМА ЈА УПОТРЕБУВААТ СЕКАДЕ: Шемата на вршење рекет на Златко Марин, СДС ја употребува насекаде!

Златко Марин и СДС ги рекетираат фирмите низ државата и земаат илјадници евра од стопанствениците со ветување дека ќе бидат поштедени од контролите на државните инспекторати, истакна Пане Антовски од ВМРО-ДПМНЕ. -Скандал од најголеми размери е документот објавен во медиумите, потпишан лично од Златко Марин, а адресиран до ОО на СДС во Аеродром во кој […]

ГРУЕВСКИ: Во Делчево ќе направиме нов градски пазар, повеќе наменско игралиште, игралиште за кошарка како и нова детска градинка

  • October 11, 2017
  • Коментари
Во 2006 во Делчево имаше само 3.700 вработени лица, а на крајот од 2016 година бројот на вработени лица изнесуваше 4.620 лица или околу 900 повеќе работни места во времето на ВМРО-ДПМНЕ вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на централниот митинг во Делчево. -Ги реконструиравме регионалните патишта Делчево Македонска Каменица и Делчево Голак во должина […]

ПОЛЕСНО ДО НОВ, СОПСТВЕН ДОМ: Во „новата ера“ нудиме полесно стекнување на сопствен дом, проект значаен за младите од Македонија!

На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево вечерва пред граѓаните се обрати и претседателот на партијата, Никола Груевски. Тој кажа дека политиката на ВМРО произлегува од проекти и решенија, решенијата и проектите ја формираат нивната политика. -Ние ја нудиме новата ера, новата ера во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, новата ера каде […]

ИВАН СОКОЛОВ ЌЕ БИДЕ НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО: Најодговорно стојам пред вас и ветувам дека се што е започнато ќе биде завршено, но и ќе почнеме многу нови работи!

  • October 11, 2017
  • Коментари
На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Делчево, пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на општината, Иван Соколов. Тој кажа дека остануваат уште само четири дена до големата на ВМРО-ДПМНЕ, само четири до прогласување на уште градоначалник од таа партија во Делчево. -Ја почнавме кампањата пред две недели, извадивме програма во која што скициравме […]

НОВ ГРАДСКИ ПАЗАР, СТАДИОН И МНОГУ ДРУГИ ПРОЕКТИ: Никола Атанасов со низа на капитални проекти за Берово!

  • October 11, 2017
  • Коментари
Драги беровци со гордо лице денес застанувам пред вас јас и мојот тим на советници и нашата партија ВМРО-ДПМНЕ затоа што има со што да се пофалиме многу сме ветувале и ветеното сме го исполниле заедно со мојот тим имаме јасна, прецизна и остварлива програма која носи просперитет и развој, вели кандидатот за градоначалник на […]

ЦРНАТА КАМПАЊА И ПАРИТЕ НА СОРОС ПОВЕЌЕ НЕ ПОМАГААТ: Цело Кавадарци знае кој е Митко Јанчев, црната кампања против него е само одраз на некултура и злоба!

  • October 11, 2017
  • Коментари
Предизборието е хаотичен период каде што во потрага по гласови политичките субјекти ветуваат се и сешто. Во оваа предизборна атмосфера на ветувања човек не знае колку и кому да верува туку му останува да се потсети кој и што направил. Кавадарци во минатото беше град со висока невработеност, но по доагаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт […]

ШТАБОТ НА ЗЛАТКО МАРИН ФАЛСИФИКУВАЛ ИДЕНТИТЕТ: Од штабот на СДС се испраќаат лажни соопштенија во име на општина Аеродром!

Би сакале да ве информираме дека од името на Општина Аеродром до медиумите деновиве се испраќаат лажни и саркастични соопштенија, чијашто главна цел е да се наруши угледот на нашата институција, информираат од општината. Се сомневаме дека овие дезинформации, како и во друг наврат изминатиот период, се испраќаат од членови на СДСМ во Аеродром, во […]

ВЕЌЕ НАДМИНАА ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЗАДОЛЖУВАЊЕ: Тевдовски секојдневно ја движи економијата кон еден огромен амбис и банкрот, државата за задолжи за половина милијарда евра

СДС се задолжува само за да ја покријат сопствената неспособност за креирање нормални услови за раст на економијата, се вели во реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштение на СДСМ. -За 4 месеци, Тевдовски успеа да направи пустош во македонската економија, а државата ја задолжи за половина милијарда евра. Тој секојдневно ја движи македонската економија кон еден […]
Страница 1 од 512345 »