Day: October 12, 2017

ГАРАНЦИЈА ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОЕКТИТЕ ВО ВЕЛЕС Е СЛАВЧО ЧАДИЕВ: Гаранција за реализација на четири нови кружни текови, градинки, спортски игралишта и реконструирани улици во Велес е Славчо Чадиев!

  • October 12, 2017
  • Коментари
Ние во изминатата деката отворивме над 170 илјади нови работни места, во Велес се отворија неколку фабрики, а во Велес бројот на вработени лица во 2006 година изнесувал 9.800, додека денеска бројот изнесува 15.600 вработени граѓани во Велес, а тоа е 5.700 лица повеќе, тоа е ВМРО-ДПМНЕ и тоа никогаш во Македонија, вели лидерот на […]

ГРУЕВСКИ: Ние ја нудиме „новата ера“ на 150.000 нови работни места и стапка на невработеност под 10 проценти во наредната декада!

  • October 12, 2017
  • Коментари
На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, вечерва во Велес, се обрати и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој кажа дека тие ја нудат новата ера, новата еран во која нема да има неасфалтирана и неосветлена улица, нова ера каде ќе има парк во секое маало. -Нова ера за 150 илјади нови работни места во Република Македонија, […]

ДРЖАВАТА НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТИ: Нема пари за исплата на минималната плата, но нема пари ни за плати пред избори!

Наспроти предизборните популистички ветувања дека работниците ќе добијат зголемена септемвриска минимална плата, фактичката состојба покажува дека Владата предводена од Зоран Заев, односно Министерството за финансии нема пари за исплата на минималната плата, ветување кое пред локалните избори како мерка беше донесена од страна на новата влада. Според известувањето од Министерството за финансии до другите министерства […]

КУЛМИНИРА СТРАВОТ И ПАНИКАТА КАЈ СДС: Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ е одраз на стравот на СДС!

  • October 12, 2017
  • Коментари
Стравот на СДС од неминовниот изборен пораз кој ги очекува на 15-ти октомври кулминира. Полициското сослушување на кандидат за советник од ВМРО-ДПМНЕ во Кочани е одраз на стравот на СДС од изборениот пораз кој ги очекува, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. -Toa e само обид на затскривање на вистинските нерегуларности кои се случија во овој предизборен период, […]

ПОЛИЦИСКА ОПСАДА ВО НОВО СЕЛО: Десетина полициски возила, инспектори во цивил на чело со началникот Танчо Пројковски заплашуваат граѓани!

Почитувани граѓани на општина Ново Село, во моментот во нашата општина се случува невидена опсада од страна на полициски инспектори во цивил, придружувани од униформирани службеници на МВР, на чело со началникот на СВР Струмица Танчо Пројковски – вели кандидатот за градоначалник на општина Ново Село Од 19:00 часот со логистичка поддршка од приватни возила […]

ГРУЕВСКИ ОД МИТИНГОТ ВО ВЕЛЕС: Се додека постоиме ќе работиме за подобра сегашност и иднина, за подобро утре и напредок!

Неколку дена не делат до гласање и до големата победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“. Ова не се само обични локални избори, вашата одлука овој пат е многу важна. Не е само уште една обична одлука, ова е одлука за тоа каква иднина ќе градиме за вас, вашите деца, заедничката држава. Ние ја […]

ВЕЛЕС ГРМИ ВЕЧЕРВА, ГРМИ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ: Велешани знаат дека позади нас се делата, дадете ни уште еден мандат во кој Велес ќе го направиме најубав град во Македонија!

  • October 12, 2017
  • Коментари
На централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Велес пред граѓаните се обрати и кандидатот за градоначалник на општината, Славчо Чадиев. Тој кажа дека е среќен што велешани ги препознаваат делата, што избираат работници, личности, го бираат напредокот места уназадување, бираат победнички тим, како што кажа Чадиев го избираат ВМРО-ДПМНЕ. -Браќа и сестри, вечерва во Велес грми […]

СИТЕ ПИЈАТ, АМА НИКОЈ НЕ МОЖЕ КАКО ШИЛЕГОВ: Кандидатот за градоначалник на Кавадарци од СДС се пожали дека не можел да испие колку Шилегов

Во јавноста познат како љубител на чашката, а меѓу сопартијците како човек со кој никој не може да се мери кога станува збор за количината која може да ја поднесе. Петре Шилегов, кандидатот за Скопје од СДС има една работа во која е ненадминат, вели Бетиан Китев.  

ПРИВЕДЕН КАНДИДАТ ЗА СОВЕТНИК ОД ВМРО-ДПМНЕ: Инспектор во ПС Кочани, член на СДС привел кандидат за советник на ВМРО-ДПМНЕ!

Нешто пред 19:00 часот, без никаква причина и објаснување во Кочани, приведен е Бејсим Шакиров, член на Своетничка листа на ВМРО-ДПМНЕ во Кочани. Според информациите до кои дојдовме, Бејсим бил на градскиот плоштад и усно бил повикан од страна на инспектор од ПС Кочани веднаш да отиде во Полициската станица. Неофицијално, сопругата на полицискиот инспектор […]

ВЕЛЕС СЕ „РЕШАВА“ ВО ПРВ КРУГ: Масовна поддршка за Чадиев и ВМРО-ДПМНЕ на митингот во Велес!

  • October 12, 2017
  • Коментари
Победничка атмосфера се чувствува вечерва во Велес каде ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија одржува централен митинг. На митингот пред насобраните луѓе во моментов се обраќа сегашниот и иден градоначалник на Велес Славчо Чадиев, а пред публиката ќе се обрати и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе ја претстави новата ера во центарот на Македонија, Велес. […]
Страница 1 од 41234 »