Day: October 13, 2017

ВИЕ ЖИВОТ ЖИВЕЕТЕ, А ЈАС СУМ ИСКОРИСТЕНА И РАЗОЧАРАНА: Отворено писмо до Богац, Туфегџиќ, Боки 13, Сања директорица, Иванна Хаџиевска и Павле Богоевски од врсничка и соборец!

Веќе пола саат ги гледам патиките со кои истерав барем 50 протести. За Нешковски, за А1, за студентски пленум, за Шарена револуција, за СЈО. За митинзите на Заев и „Живот за сите“. И, се осеќам некако бедно. Се осеќам искористено. Мизерно. Како предадена. Ми се скрши филмот, ми се скршија идеалите. Емотивно сум празна. Искрено, […]

ПРОТЕКОА ИНФОРМАЦИИ ОД СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ: Заев имал средби со „Делта тимот“, се согласил на грчко решение за името и барал поддршка за изборите!

Нелегално инсталираниот премиер во Македонија Зоран Заев, имал две поединечни средби со претставници на „Делта тимот“ на Американскиот стејт департмент, на кој била договорена динамиката на „решавање“ на името. Според информациите кои беа објавени на социјалните мрежи, а се од документ кој е протечен од Стејт Департментот на САД, Заев се согласил на промена на […]

ПРИВЕДЕН АКТИВИСТ НА ВМРО-ДПМНЕ ВО РЕСЕН: Партиските поттрчковци во МВР заплашуваат граѓани и активисти на ВМРО-ДПМНЕ по наредба на СДС!

Паника во редовите на СДС се случува и во Ресен каде поразот им е се поизвесен. Вечерва, лице поставено на висока функција во полицијата привел активист на ВМРО-ДПМНЕ без никаква причина, каде што бил задржан на неколкучасовен информативен разговор   Се работи за лицето ЕминКранли и Севда Бахтијар, вработени во МВР и унапредени од Оливер […]

БРАШНО И ЗЕЈТИН СЕ ДЕЛАТ ВО СТРУМИЦА: Полицијата ги обезбедува активистите на СДС во Струмица кои делат брашно, зејтин и пари!

Се потврдуваат информациите за изборниот поткуп кој со полициско обезбедување во моментов се случува во Струмица, во селата околу Струмица и во Турското маало во градот   Какко што може да се забележи на фотографиите, нешто пред полноќ пред штабот на СДС се паркирани полицски возила, а од продавницата наспроти штабот граѓани се повикувани и […]

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ОРГАНИЗИРА НАРОДНИ СТРАЖИ: Народот ќе си ја чува изборната волја со народна стража и нема да дозволи фалсификат!

За време на изборната кампања се случија сериозни нарушувања и опструкции на изборниот процес, фрлајќи темна дамка на демократскиот амбиент кој е важен за спроведување на изборите, вели Спиро Ристовски Претседател на Републички изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ. -За прв пат во Македонија се случи убиство на човек кој активно учествуваше во изборната трка. Кандидат за градоначалник […]

КУЛМИНИРА НЕРВОЗАТА И СТРАВОТ КАЈ СДС: Додека траеше митингот пред Влада, уништени промотивните плакати и билборди на Мисајловски во Ѓорче Петров!

  • October 13, 2017
  • Коментари
Додека траеше грандиозниот и како што велат граѓаните победнички митинг на ВМРО-ДПМНЕ, од владеачката СДСМ продолжија со својата негативна кампања. Очигледно е дека расте паниката кај членовите на владеачката партија, со оглед на поддршката која денеска ја доби ВМРО-ДПМНЕ од граѓаните.   Додека траеше митингот на ВМРО-ДПМНЕ, активистите на владеачката партија се занимаваат со негативна […]

ВРИЕ ПОЛИЦИЈА ВО СТРУМИЦА: Се претресуваат автомобили на активисти на ВМРО-ДПМНЕ – граѓаните информираат дека се случува масовно делење на пари за гласови!

Вечерва врие од полиција во Струмица информираат граѓаните, а лично началникот на СВР Струмица запира автомобили на активсти на ВМРО-ДПМНЕ кои се враќаат од митингот во Скопје и ги легитимира Како што информираат струмичани, во моментов во градот се случува вистинска полициска окупација, а неколку екипи од Скопје, Тетово и Велес се пристигнати во градот […]

ОТВОРЕН ПОВИК ДО ГРАЃАНИТЕ: iNFOMAX.mk стои на располагање на граѓаните – пријавете го секое нарушување на изборниот процес и ќе биде објавено!

Почитувани сограѓани, пријатели, читатели на iNFOMAX.mk   Во предизборниот период јавноста можеше да посведочи за голем број на неправилности кои го нарушија основниот постулат на слободните и фер избори. Бевме сведоци на низа на неправилности и злоупотреби на материјалните средства на Владата и министерствата, а функционери и членови на Владата редовно беа ставени во функција […]

УРАГАН СЕ ДВИЖИ КОН ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Офелија доаѓа во Европа

  • October 13, 2017
  • Коментари
Тропската бура „Офелија“ премина во ураган и се движи кон Велика Британија, пренесува „Мирор“. Сега е на 1.220 км од Азорските острови, а ветерот се движи со брзина од 120  км на час. Научниците кажаа дека „Офелија“ ќе зајакне над Атлантикот и тоа во рок од 48 часа. Но, сепак ќе ослабне пред да стигне […]

МЕГАГАЛЕРИЈА ОД МАСОВНИОТ МИТИНГ: Огромен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, народот го кажа своето!

ВМРО-ДПМНЕ со Коалицијата вечерва одржа масовен собир во Скопје. Реки од народ пристигнаа од сите скопски населби. Владееше победничка и еуфорична атмосфера. Граѓаните сплотено присуствуваа на завршниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ, пред локалните избори кои ќе се одржат во недела. Пред огромниот број на граѓани се обратија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и кандидатот за градоначалник […]
Страница 1 од 612345 » ...Последно »