Day: October 15, 2017

СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ СО ВИСТИНАТА: Кукавици!

Во 2013-та година на локалните избори ме нвредуваа. Ме нарекуваа четник, шајкача, Шешељ, предавник. Ми облекуваа кучиња со моите промотивни маички, поставија венец со црн повез на кој пишуваше „Почивај во мир Стевче“ со запалена свеќа. На моите синови и тогаш кукавиците во раните утрински часови им ѕвонеа и им се закануваа, на секоја тараба […]

НОВА СНИМКА ОД НАПАДОТ ВРЗ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Сеад Рахиќ и уште еден бандит со нож напаѓаат во штабот на ГРОМ

Нова снимка пристинга до нашата редакција на која јасно се гледа како Сеад Рахиќ заедно со уште едно лице вадат нож со намера да го нападнат или убијат претседателот на ГРОМ но и да нанесат повреди на највисокото раководство на партијата Полицијата не сакала да го признае претходното видео како доказ и наместо тоа барала […]

ГРУЕВСКИ: Првиот круг помина во недемократска атмосфера со нерегуларности – изборите не се завршени

Првиот круг од локалните избори помина во недемократска атмосфера и беа креирани нефер услови во кои што се одвиваше изборната кампања. Во предизборието имаше физички пресметки, убиства, закани, притисоци. Од официјални државни органи имаше закани врз нашите кандидати за градоначаланици. Се креираше атмосфера на страв и заплашувања со кое се трудеа да влијаат на луѓето […]

(Видео)СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ НАПАДНАТ СО НОЖ: Есад и Сеад Рахиќ упаднале во штабот на ГРОМ, нападнат Стевчо Јакимовски!

Предмалку во промотивниот штаб на ГРОМ во општина Карпош, од страна на Сеад и Есад Рахиќ со нож бил нападнат Стевчо Јакимовски. За среќа нема повредени, а во моментов на лице место се екипи на МВР кои не превземаат ништо иако се знае идентитетот на напаѓачите. Хунтата започна со насилство!

ПРВИЧНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ДИК: СДСМ води во 37 општини, ВМРО-ДПМНЕ во 15, ДУИ во четири

Според првичните резултати што ги објави Државната изборна комисија на својата веб-страница, кандидатите за градоначалници на СДСМ водат во 37 општини, тие на ВМРО-ДПМНЕ во 15 општини, а на ДУИ во четири.   По преброени 14,22 отсто од гласовите, во Битола води Наташа Петровска со 61,98 отсто во однос на Зоран Илиоски со 32,81 отсто, во Богданциводи Блаже Шапов од […]

ЈАКИМОВСКИ ДОСТОИНСТВЕНО: Граѓаните избраа приказни наместо резултати, му ја честитам победата на Богоев

Стевчо Јакимовски, кандидатот на Гром за градоначалник на општина Карпош, пред малку му ја честиташе победата на Стефан Богоев од СДСМ во Карпош.   – Граѓаните меѓу резултатите и приказните, ги одбраа приказните. Дали направиле вистински избор ќе видиме за 4 години – рече кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски. Јaкимовски кажа дека […]

АЛИЈАНСА ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ: Алијансата на Албанците прогласи победа во прв круг Струга и Гостивар!

  • October 15, 2017
  • Коментари
Според извори од Алијанса за Албанците на Зијадин Села нивните претставници се победници во во првиот круг во Струга и Гостивар, а во втор круг влегуваат во Боговиње, Врапчиште и Арачиново и најверојатно во Дебар. Од Алијансата за Албанците најавија дека за половина час во седиштето на партијата во Тетово ќе одржат и прес-конференција со […]

ВМРО-ДПМНЕ СО ПОБЕДА ВО ИЛИНДЕН: Резултат 2:1 во корист на ВМРО-ДПМНЕ во општина Илинден!

  • October 15, 2017
  • Коментари
Жика Стојановски е старо-новиот градоначалник на општина Илинден. Според информациите, резултатот е 2:1 за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, односно 5200, наспрема 3200 гласови. И на Фејсбук страницата на Стојановски, веќе е објавена победата.

ИЛЧО ЗАХАРИЕВ ВОДИ ВО ШТИП: Речиси убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ во Штип!

  • October 15, 2017
  • Коментари
Од досега пребројаните гласови кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип, Илчо Захариев, води со 689 гласа повеќе од кандидатот на СДСМ, Благој Бочварски. Илчо Захариев има освоено 7046 гласа, додека Бочварски има 6387. Како што кажа Никола Србов на прес конференција вечерва, ВМРО-ДПМНЕ има убедлива предност во неколку општини во Република Македонија
Страница 1 од 3123 »