Day: October 16, 2017

КОЛУМНА НА СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: Советникот

Вечерва, мои пријатели ми пренесоа дека во емисија господинот Сашо Ордановски ме советува да сум обезбедел правен тим затоа што ќе сум имал многу кривични пријави. На господинот Ордановски и на нему сличните сакам да им го кажам следново: 1. Кривичните пријави и затворот ги слушам веќе четири ипол години. Слугите на СДСМ сместени во […]

НАПРАВЕН Е БРУТАЛЕН ФАЛСИФИКАТ НА ЗАПИСНИЦИТЕ: Речиси целото избирачко тело на ВМРО-ДПМНЕ излезе на избори, а имаше послаб резултат!

Вчера се случи 85 проценти од гласачкото тело на ВМРО-ДПМНЕ да излезе на избори.Истите кои во декември испорачаа резултат од 450.000 гласови вчера испорачаа 120.000 гласови повеќе, вели Љупчо Палевски во емисијата Отворено студио на Тв Нова. – ВМРО-ДПМНЕ губел по 250-300 гласачи дневно од декември.Таква загуба на гласачи дневно е огромна бројка при намалена […]

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ: По 100% од обработените гласови, Петре Шилегов станува градоначалник на Скопје во прв круг

Петре Шилегов од СДСМ е новиот градоначалник на Град Скопје. Според резултатите од 100 проценти обработени податоци добиени од избирачките места кои Државната изборна комисија ги објави вечерва на веб-страницата, Шилегов на изборите вчера освоил 141.119 гласови односно 50,32 проценти и ја доби градоначалничката функција во првиот круг од изборите. Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и досегашен градоначалник […]

ЃОРЃИЕВСКИ МУ ЧЕСТИТАШЕ НА ДИМИТРИЕВСКИ: Имајте чесен однос кон сите граѓани, му порача Ѓорѓиевски на Максим Димитриевски од СДСМ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Ѓорѓиевски, попладнево му ја честиташе победата на неговиот противкандидат од СДСМ, Максим Димитриевски. Тој истакна дека ќе ја почитува волјата на граѓаните. -Му честитам на победникот и на сите кои се чувствуваат себеси за победници и ги потсетувам дека Куманово е наш град, на сите нас и […]

СДСМ СЛАВЕШЕ И ВО БУТЕЛ: Традиционална прослава на победа во Бутел – со пиштоли и рафали!

СДСМ победи и во Бутел, а прославата помина „традиционално“ со пушки, пиштоли и многу испукани рафали   Вчеравечер, до раните утрински часови се славеше и во Бутел, и тоа на стариот добар и познат начин. Со пиштоли, пушки, рафали. Демокатски и согласно принципите на „правната држава“. Со пиштолите пукаа претседателите на локалните ограноци, партиските функционери […]

НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП ЈА ПРОСЛАВИ ПОБЕДАТА: Цела ПС Прилеп, началници и советници на Спасовски „најзаслужни“ за победата на Јовановски

Наспроти очекувањата на сите релевантни извори, Прилеп доби нов градоначалник во ликот на Илија Јовановски и тоа рано изутринава кога водството на Марјан Ристевски ненадејно се стопи во порази победа за СДС   Денес, очекувано победниците славеа. Секој на свој начин, а новиот прилепски градоначалник славеше со своите најблиски соработници и најзаслужните за неговата победа. […]

ПАРЛАМЕНТАРНИ НАЈРАНО ВО ЈУЛИ: За предвремени парламентарни избори можност најрано во јули!

По убедливата победа на Социјалдемократскиот сојуз на вчерашните локални избори во владеачката коалиција се прават првите анализи кога би можеле да се случат предвремени парламентарни избори со цел зацврстување на кревката владина коалиција која што има само 62 пратеници во Собранието. Сепак барањата за брзи парламентарни избори на кои што СДСМ може да ја искористи […]

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ИТНО ДА РЕАГИРА: Полицијата и криминалците се заедно, ОЈО да ги казни напаѓачите!

По синоќешниот напад пред седиштето на ГРОМ во Скопје, лидерот на партијата и досегашен градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, јавно го повика Основното јавно обвинителство да ги казни напаѓачите. -Јавно го повикувам ОЈО да постапи, нели фрлавте бомби по фасади, нели бевте спремни да гинете за правната држава, рече тој на прес-конференција во Скопје. Јакимовски […]

ВО ЖИВО Прес-конференција на Стевчо Јакимовски

Во продолжение проследете ја прес-конференцијата на Стевчо Јакимовски.

Ивица Коневски му ја честита победата на Златко Марин

  • October 16, 2017
  • Коментари
Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски, преку својот Фејсбук профил му ја честита победата на противкандидатот Златко Марин, од СДСМ. „Дозволете ми на крајот од овие локални избори јавно да му ја честитам победата на мојот противкандидат Златко Марин и да му посакам успешна градоначалничка кариера“, напиша Коневски и додаде „Заминуваме […]
Страница 1 од 212 »