Day: October 19, 2017

„ТРЕТМАН“ ОД ЕБР ПРЕД НАПАДОТ НА БИТПАЗАР: Прво ги тепаше полицијата на Спасовски, а потоа беа нападнати на Битпазар – Комитите жртва на „животот“!

На денешниот натпревар помеѓу Вардар и Реал Сосиедад Комитите се покажаа во најдобро светло со прекрасни светски кореографии   Но некаде во триесета минута без никакви провокации интервенираше накратко Единицата за брзо распоредување од МВР, откако комитите во својата кореографија го вметнаа цитатот од Петре М. Андреевски ,, Македонскиот народ е ПИРЕЈ и сакаш колни […]

(Видео)СВЕСНО СЕ ЗАМИЖУВА ПРЕД НЕРЕГУЛАРНОСТИТЕ: Членовите на СДС во ДИК се обидуваат да ги прикријат и заташкаат неправилностите!

Се зголемува бројот на нерегуларности на локалните избори, па така во Чаир може да се забележи дека бројот на ливчиња во кутијата и бројот кој е запишан во записникот, а потоа префрлен на веб страницата на ДИК, не се совпаѓаат.   Претседателот на ДИК Александар Чичаковски од СДСМ и членовите на ДИК од истата партија […]

(Видео)ЗАКАНИ, УЦЕНИ И ТЕНЗИИ ВО ДИК: Закани, замолчување, одземање право на збор – членовите на СДСМ во ДИК го кршат законот и процедурите!

Низа нерегуларности го одбележаа првиот круг од локалните избори. И покрај фактите, документите, бројките и доказите за бројни неправилности, членовите на СДСМ во ДИК ги одбиваат сите приговори, без ниту еден аргумент. гора на тоа, тие не можат да ја сокријат нервозата што изборниот фалсификат излегува на површина и на очиглед на целата македонска јавност, […]

СЕЛА ЌЕ ИЗЛЕГУВА ОД ВЛАДАТА?: Ќе се истенчи ли дополнително и така тенкото „мнозинство“ на Заев!

Излегува ли „Алијанса за Албанците“ од Владата? ТВ „Телма“ дознава дека Зијадин Села има сериозна намера да го стори тоа. Се чека резултатот од вториот круг на изборите, по што ќе биде донесена дефинитивна одлука. Од неговата партија демантираат велејќи дека ова е измислица на ДУИ – пишува Република.мк Деновиве и двете партии си праќаат остри пораки. Првин […]

ДЕТАЛИ ЗА ТЕПАЧКАТА НА БИТПАЗАР: Демолирани два автобуси, три лица испратени на Ургентен!

Вечерва околу 21 часот на булеварот Крсте Мисирков на постојката кај 26-ти Јули, во автобус на ЈСП бр. 50, од страна на повеќе лица бил нарушен јавниот ред и мир и притоа биле нападнати и патниците кои биле внатре во автобусот. Нарушувањето започнало на горниот кат од автобусот каде што настанала тепачка, која потоа продолжила […]

МАСОВНА ТЕПАЧКА НА БИТПАЗАР: Каменувани два автобуси полни со навивачи на ФК „Вардар“, по што настанала мешаница!

Непосредно по завршувањето на натпреварот помеѓу екипите на Вардар и Реал Сосиедад, на скопски Битпазар се случил инцидент во кој биле каменувани два автобуси во кои се превезувале симпатизери на црвено-црните, објави Пресс 24. Имено, двата приватни автобуси биле каменувани, бидејќи во него се возеле млади лица означени со обележја на ФК Вардар. Патниците во […]

ФАЛСИФИКУВАЊЕ СО ТАКТИКИ ОД 1994: Луѓе бришени од список од една и запишувани на список во друга општина!

Теророт и фалсификатот на изборите добива нови димензии. Од теренот постојано доаѓаат сведоштва за најразличните начини преку кои е спроведен изборен инженеринг и е фалсификувана волјата на гласачите, пишува порталот Денешен. Покрај заканите и уцените насочени кон најверните гласачи на ВМРО-ДПМНЕ и поткуп кај помеките поддржувачи од преостанатото гласачко тело, доаѓаат и неверојатни сведоштва за […]

ЗАТВОРЕНИЦИ СО ЗНАЧКИ НА „АЛФА“ СЕ ЗАКАНУВАЛЕ: Поранешни затвореници со значки и возила на „Алфа“ единици вршеле терор и се заканувале на гласачи на ВМРО-ДПМНЕ!

Поранешен затвореник и неформален шеф на кампања на кандидатот на СДСМ за општина Петровец, се возел со возило на единица „Алфи“ во Катланово и вршел претрес на возила на симпатизери и гласачи на ВМРО-ДПМНЕ според списоците кои СДСМ ги доби од т.н. реформатори на партијата. Поранешниот затвореник кој се вози и претставува како „Алфа“, и […]

ПОТКУП НА ГЛАСАЧИ СЕ СЛУЧУВА ВО МОМЕНТОВ: СДСМ на терен во Гази Баба, делат брашно и прехранбени продукти за втор изборен круг

  • October 19, 2017
  • Коментари
Поткупот на гласачи од страна на СДСМ продолжува и во вториот круг на изборите. Имено денеска забележани се партиски активисти на СДСМ во Булачани, општина Гази Баба, како делат брашно и други прехранбени продукти низ селото, со барање истите да гласаат за СДСМ. Поткупот на гласачи беше забележана појава и во првиот круг, кога медиумите […]
Страница 1 од 41234 »