Day: October 21, 2017

ИДЕЈАТА Е ЉУБОВТА КОН ТАТКОВИНАТА ДА БИДЕ ДЕМОДЕ: Наместо тоа, тренд да бидат геј бракови и посвојување на деца од истополови двојки!

Крајна цел на сето ова не е само ВМРО, не сум само јас, крајна цел е да се сузбие секој слободномислечки Македонец, кој се грижи за својата држава, го сака својот народ, го сака својот идентитет, јазик име, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во своето вечерашно гостување на Алфа телевизија.   -Преку разни механизми […]

ОСЛОБОДУВААТ ТЕШКИ КРИМИНАЛЦИ, ОСУДУВААТ СТАРЦИ: Каде во која држава се осудува на четири години затвор човек што кубел некого за коса!?

Денеска гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој говореше и за немилите настани на 27 април во Собранието, кажа дека многу луѓе биле испровоцирани да влезат во внатре, дека некој намерно ги испровоцирал со незаконскиот избор на претседател на Собранието. -Тие беа понесени од емоцијата, беа понесени од […]

ГРУЕВСКИ ДО ЗАЕВ: Без разлика кој ќе биде претседтел на ВМРО-ДПМНЕ, нема да го скршиш духот на Македонецот!

Тргнат е да ослободува лица кои убиле деца, има иницијативи Смилковско езеро беше дел од договорот на Тиранската платформа. Има најави, потврдено и од самиот Заев дека ќе ослободува криминалци, над 1.050 криминалци. Прават монтирани случаи, до кога?, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето на ТВ Алфа. -Нема да го скрши духот на […]

ВО МАКЕДОНИЈА СЕ СПРОВЕДОА ИЗБОРИ ПО АФРИКАНСКИ СТАНДАРДИ: ДИК замижа пред неправлностите, ОБСЕ и амбасадорите око не им трепнува!

Денеска гостин во емисијата „Седмица“ на ТВ Алфа беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Тој кажа дека се најдени гласачки ливчиња од Карпош во Охрид, од Гостивар во Врапчиште, недостасувале гласачки ливчиња, како и уште многу нерегуларности. -Ова се сериозни докази дека има сериозни сомнежи за спроведен изборен фалсификат, со т.н. модел на „бугарски воз“. […]

ВМРО СЕ ВРАЌА НА ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ ВРЕДНОСТИ: Силно против влијанието на некои надворешни фактори, и фокус на традиционалните политики на партијата!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното гостување на телевизија Алфа истакна дека партијата се враќа на традиционалниот идентитет бидејќи граѓаните на овие избори покажале дека го бараат тоа. -Тој традиционален идентитет претставуваше силно да се биде против и влијанието на некои надворешни фактори кои се мешаа во Македнија, актуелните политики беа несоодветни во тој […]

НЕВИДЕН ПОТКУП И ТОРТУРА: Освен поткупот и тортурата, ВМРО се откажа од традиционалниот идентитет и погреши!

ВМРО-ДПМНЕ на овие избори влезе како фаворит и многумина се прашуваат што се случи. Се случија две, првата работа е страшен терор, уцени, закани, заплашувања и многу поткуп на гласачите од страна на актуелната власт од досега невидени размери, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во магазинот „Седмица“ на телевизија Алфа. -Имавме убиен […]

НЕКА МЕ УАПСАТ МЕНЕ, НЕКА ГИ ОСТАВАТ ЛУЃЕТО: Ако сакаат да се пресметуваат со ВМРО-ДПМНЕ нека ме апсат мене, а не луѓето од 27 април!

Ако сакаат да се пресметуваат со ВМРО-ДПМНЕ, ние сме тука. Мене нека ме уапсат, колку сакаат нека ми дадат години, доживотен затвор ако сакаат нека ми дадат, раководството нека го уапсат, нека не гонат луѓе кои во емоција влегле и грешиле, истакнува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во вечерашното гостување на телевизија Алфа. -Во исто […]

СДС ДЕЛИ ПАРИ ВО ЈУРУМЛЕРИ: Полицијата наместо да реагира, ги штити поткупувачите!

СДСМ продолжува со класичен поткуп на гласачите во пресрет и на вториот изборен круг. Победата заснована токму врз вакви нерегуларности од пред 7 дена, СДСМ сака да ја заокружи и следната недела вршејќи брутален поткуп на највалканите избори кои Македонија ги имала досега.   Целата изборна кампања помина во светло на изборен поткуп, уцена и […]

ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ НА СОСТАНОК ВО ОК ШТИП: Генералниот секретар на партиски средби пред вториот круг од локалните избори!

  • October 21, 2017
  • Коментари
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и кандидатот за градоначалник Илчо Захариев одржаа состанок во Штип со партиското членство во пресрет на вториот круг од локалните избори. Во првиот круг од локалните избори, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Илчо Захариев оствари минимална победа, па штипјани следната недела во втор круг ќе го одлучат победникот.

ВО НОРМАЛНА ДРЖАВА ВАКА ЗАВРШУВААТ СОРОСОИДИТЕ: Новиот австриски канцелар Себастијан Курц го избрка Сорос од Австрија

Новоизбраниот австриски премиер Себастијан Курц го извести Џорџ Сорос дека неговата Фондација „Отворено општество“ има 28 дена да ги запре сите операции во Австрија или во спротивност ќе соочи со правни мерки „за обид да ја поткопа демократијата на нацијата“, објави сајтот yournewswire.com.     31-годишниот Себастијан Курц, најмладиот лидер во историјата на Австрија, изјави […]
Страница 1 од 212 »