Day: October 22, 2017

ВИДОА ДЕКА НЕ МОЖАТ ДА СЕ МЕРАТ СО РАБОТА, УДРИЈА НА КРИМИНАЛ: Главни сојузници на СДС на овие избори беа криминалците и полицијата!

Вечерва во очи празникот,23 Октомври, ден на македонската револуционерна борба, денот на создавањето на ВМРО, денот од кој гледаме дека СДСМ се плаши и се срами и бега од него. Слушнавме како ја уникуваат наградата 23 Октомври. Најавија и дека во иднина сакаат да го укинат празникот. Од што се плашат, од што се срамат, […]

МАСОВНА ПОДДРШКА ЗА ВМРО-ДПМНЕ: Љубанци со масовна поддршка за Дарко Костовски и ВМРО-ДПМНЕ!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски како и кандидатот за градоначалник на општина Бутел Дарко Костовски во пресрет на вториот круг од локалните избори кој ќе се одржи на 29 октомври вечерва беа во посета на населеното место Љубанци. Пред масовниот митинг пред жителите на ова населено место Костовски потенцираше дека соживот се гради со храброст, […]

ГРУЕВСКИ: Македонскиот народ низ историјата покажал цврстина и знаел да ја крене главата против неправдата

Гледаме дека СДСМ немаат програми односно имаат формални програми колку да покажат нешто и гледаме дека зборуваат за воздух, ветер и магла, тие видоа дека не можат да не победат со работа па удрија на криминални избори и избори преполни со поткуп и секојдневно се делат пари насекаде, ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

(Видео)ВАКА ИЗГЛЕДА РУСКИОТ ВОЈНИК ОД ИДНИНАТА: Новото борбено одело за руската армија, претставено пред светот!

Руската војска во иднина ќе може да се пофали со најнапредните војници на сите времиња. „Ратник-3“ ќе бидеопремен со егзоскелетон и технологија која може да поднесе нуклеарна експлозија Русија веќе одмана не импровизира и ова воено одело од иднината е уште еден доказ. Потполно новата опрема се развива за руската војска. Олег Фаустов ќе биде […]

ШАРА МАСОВНО СЕ ПАЛИ, НИКОЈ НЕ РЕАГИРА: Криминалци и дрвокрадци ја палат Шар Планина, надлежните уво не ги боли!

На социјалната мрежа Твитер има реакции за намерното палење на шумските појаси на Шара. Во реакциите има и повик до надлежните да реагираат, како и ракција на меѓусебното префрлање на надлежностите за справување со овој проблем. Според граѓаните општината и Центарот за управување со кризи си ја префрлаат надлежноста и одговорноста за справувањето со овој […]

(Видео)ФАТЕНИ НА ДЕЛО И СНИМЕНИ: Еве како СДС поткупува граѓани во ромското маало во Штип, додека полицијата ги чува!

СДСМ повторно се фатени на дело како поткупуваат гласачи делејќи им прехрамбени производи. Овој пат поткуп владејачката партија врши во штипско ромско маало каде во недела на 29-ти април ќе се одржи вториот круг од локалните избори Ова е само уште една потврда дека паниката од пораз кај СДСМ е голема, но ова е и […]

ОДЗЕМЕНО НАЈГОЛЕМОТО НАФТЕНО ПОЛЕ ОД РАЦЕТЕ НА ИСИС: Курдско-арапските сили нанесоа тежок удар на ИСИС!

  • October 22, 2017
  • Коментари
Сириските демократски сили под покровителство на САД објавија дека нивните единици ја повратиле полната контрола над нафтените полиња Омар во провинцијата Дејр ел Зор, кои се наоѓаа во рацете на терористичката организација ИСИС Сириските демократски сили претставуваат алијанса помеѓу курдските одреди на народната самоодбрана, различни арапски опозициони групи кои се во состав на Сириската арапска […]

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА ОД КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Тркачки автомобил „собра“ гледач и се заби во билборд!

  • October 22, 2017
  • Коментари
На кружната трка во Скопје, која се одржа по пауза од седум години автомобил удри во човек на тротоар во близина на Македонската радио и телевизија кој ја следеше трката „Скопје круг 2017“ во организација на АКК Примо АВЈ. Повреден е Александар Димушевски, организатор на трката, кој по несреќата е однесен во Систина. Полесно се […]

ИНФЛАЦИЈАТА РАСТЕ, ДОЛГОТ СЕ ЗГОЛЕМУВА: Енромно зголеменото задложување и трошењето на девизните резерви предизвикуваат инфлација!

  • October 22, 2017
  • Коментари
Според месечниот извештај на НБРМ (објавен септември 2017 год.) во кој се дава осврт на макроекономските показатели, најновите податоци за девизните резерви заклучно со август (приспособени за ефектите од ценовните и курсните разлики и ценовните промени на хартиите од вредност) укажуваат на намалување на девизните резерви во третото тримесечје. Падот на резервите во најголем дел […]

ПОЧНУВА СПРОВЕДУВАЊЕТО НА СТРАТЕГИЈАТА ЗА МИГРАНТИ: Се делат брошури и се градат станови за мигранти низ Македонија!

Владата на СДСМ предводена од Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика Мила Царовска иако ветуваат помош на граѓаните на Р.Македонија, сепак поголема значајност стaваат на мигрантите. Царовска во повеќе нејзини изјави рече дека мигранти нема да има, а од друга страна изготвува брошури и гради станови за нив. Од невладината организација „Легис“ […]
Страница 1 од 212 »