Month: November 2017

НАСТАНИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ ИСЦЕНИРАНИ ОД СДС: Припадници на УБК и АРМ, инспектори го организирале насилството – ОЈО има снимки!

На социјалните мрежи се појави профил под името „Злата Мегленска“ кој објави информации во врска со тоа како и кој тоа го исценирал насилството на 27-ми април. Како што стои во текстот објавен на профилот под алијас. Злата Мегленска, во сценариото биле вклучени голем број на вработени во МВР и АРМ. Во текстот се објаснува […]

САМ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО СУДОТ: Уште еден осомничен се пријавил во судот, откако полицијата не можеше да го најде

Вечерва во Кривичниот суд во Скопје, уште еден од осомничените, кои беа недостапни за полицијата, за настаните во Собрание за 27- ми април сам се пријавил – објави Тв Телма. Вечерва треба да биде сослушан на распит во Кривичниот суд, дознава Телма. Судија на претходна постапка ќе одлучи дали ќе определи притвор како што бараше […]

СМАЧКАН АВТОМОБИЛ КАЈ „ВЕРО“ ВО ТАФТАЛИЏЕ: Нема информации како дошло до сообраќајката

  • November 30, 2017
  • Коментари
Околу 21 часот вечерва се случила сообраќајна несреќа на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, во близина на Веро-Тафталиџе. За сега не е познато во што удрил смачканиот автомобил и дали има повредени лица.

ТИЕ ШТО ДОБИЈА КУЌЕН ПРИТВОР СЕГА СЕ АПСАТ: По барање на обвинителката Русјаковска, полицијата повторно апси лица!

Повторно се апсат лица за настаните поврзани за 27 април. Обвинетите за случувањата во Собранието кои добија домашен притвор вечерва повторно ги апсат. Дел од оние шестмина кои добија домашен притвор, полиција вечерва со лисици на раце ги изнела од нивните домови и ги носи во притвор во Шутка. М.П. од Кавадарци кој доби домашен притвор […]

ПОВЕЛЕТЕ, ТУКА СМЕ, АПСЕТЕ: Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од Ресен го бојкотираше советот, координаторот повика да ги апсат ако е грев да си ја сакаат Македонија!

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од општина Ресен ја бојкотираше седницата на советот на која требаше да се гласа за програмата и буџетот за работа на општината за следната година во знак на солидарност со притворените, како што вели Јован Тозиевски, со браќата и сестрите кои се затворени поради љубовта кон сопствената земја   „Можам да […]

ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА: Два дена пред да го сменат знамето имаше атентат врз Глигоров, сега го заплашуваат народот за да го сменат името!

  (ФБ статус на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Никола Србов)   [kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″] Бруталниот политички прогон кој го спроведува власта е со цел да се заплашат и замолкнат граѓаните во Република Македонија. Овој прогон не е замолкнување само за моменталните погубни политики, овој прогон е дисциплинирање на народот пред промената на уставното […]

ВООРУЖЕН ГРАБЕЖ НА БАНКА ВО ОХРИД: Вооружено маскирано лице одзело околу 50 илјади денари!

Вооружено маскирано лице денеска извршило грабеж во банка во Охрид. Според полициското соопштение, разбојникот во 10:47 часот со оружје во рака и капа на главата влегол во филијалата на „Силк роуд банка“ лоцирана на пресекот на булеварот „Македонски просветители“ и улицата „Димитар Влахов“ во Охрид. Притоа тој пришол до шалтер на банката и од вработените […]

МНОГУ ИМ БИЛО СМЕШНО, ПА ДУРИ И СЛАВЕЛЕ: Полициски службеници и невладини се исмеваат со состојбата на приведените!

Екс-министерот за внатрешни работи и директор на БЈБ Митко Чавков кој во моментот се наоѓа во притвор, штрајкува со глад и покрај неговата влошена здравствена состојба, која е дополнително влошена поради нехуманиот однос на властите  Дека се работи за политички реваншизам и изживување со луѓето од противничката политичка партија докажуваат и постапките на апологетите на […]

АДВОКАТОТ НА ЧАВКОВ: Штрајкува со глад како реакција на неправдата што му е нанесена!

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, кому судот му одреди мерка притвор за случувањата во Собранието од 27 април, штрајкува со глад во затворот во Шутка. – Психички е стабилен, но како реакција на неправдата што му е нанесена со определување на мерката притвор, како и товарење за кривичното дело „терористичко загрозување на уставниот […]

ГРУЕВСКИ И ВЕЧЕРВА НА ПРОТЕСТ: Груевски меѓу народот кој и покрај дождот и студеното време протестираше пред Министерство за правда

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Кривичниот суд Скопје, против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Тој заедно со граѓаните ги слушна пораките кои ги упатија говорниците на протестот пред Судот. Груевски присуствуваше и на вчерашниот протест пред Министерството за правда.
Страница 1 од 7312345 » 102030...Последно »