Month: December 2017

МИЦКОСКИ ЗА НОВА ГОДИНА ВО СТРУМИЦА: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за Нова година со најблиските!

  • December 31, 2017
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за новогодишните празници е во Струмица, прославувајќи во семејна атмосфера. Тој најлудата ноќ ја поминува со своите синови Антониј и Јован, како и сопругата Рози која потекнува од Струмица. Се најде време и за куса прошетка низ струмичкиот плоштад и блиските, велат тоа е еден од ретките моменти кога Мицкоски […]

ГРУЕВСКИ СО НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА: Македонија мора да победи!

Поранешниот премиер и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со куса честитка објавена на својата Фејсбук страница им ја честиташе Новата година на граѓаните. „Ви посакувам празничните денови да ги поминете во добро здравје, хармонија и семејна радост. Година на среќа, бериќет и исполнување на вашите планови на личен и професионален план. Заеднички силно и […]

НОВОГОДИШНА ЧЕСТИТКА ЗА СЕКОГО: Во Новата 2018-та, граѓаните ќе влезат со поскап живот и помали плати!

Нов бран поскапувања во 2018. Ќе поскапи речиси се. Зголемената цена на Нафтата ќе донесе зголемени цени на лебот, млекото, јајцата, автобуските карти за градскиот и меѓуградскиот сообраќај па дури и кафето во кафулињата. Од нова година почнуваат повисоките пресметки и за водата и парното греење. Но нема да бидат исклучени ниту цигарите. Ценовниот шок […]

МИНИСТЕРОТ СУГАРЕСКИ ВМЕШАН ВО РЕКЕТАРСКА ШЕМА ВО ПРИЛЕП: Запаленото кафуле во Прилеп по нарачка на Сугарески?

Во голем пожар рано утрово до темел изгоре кафуле во строгиот центар на Прилеп, а причинета е и штета на околните објекти. Според Станко Колески, командир на прилепската противпожарна единица, повикот за огнената стихија го примиле во 3:33 часот и веднаш интервенирале. Станувало збор за голема, опасна стихија во строгиот центар на градот која можело […]

ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ЗАЕВ МАЛТРЕТИРА ЖЕНИ: Лице познато како партиско обезбедување од Битола, малтретира жени!

Продолжува дрското, безобразно и нецивилизирано однесување на членовите на СДСМ. Овој пат удрија врз жените. Зоран Христовски активен член на СДСМ од Битола има пратено повеќе пораки со несоодветна и примитивна содржина на неколку жени. Ова се случува во време кога кампањите за ненасилство и цивилизирачки однос спрема жените се во полн ек. Изгледа по […]

КОЛУМНА НА ТОДОР ПЕТРОВ: Има ли Македонци меѓу граѓаните во Македонија?

Од граѓаните на Македонија, ги заборавивме Македонците во Македонија! За Македонците во соседните држави и во светот воопшто и да не говориме. Со македонско-грчката Времена согласност од 13 септември 1995 година, со македонско-бугарската заедничка Декларација од 22 февруари 1999 година и македонско-бугарскиот Договор за пријателство, добрососедство и соработка од 1 август 2017 година и СДСМ […]

ОТВОРЕНО ПИСМО ОД МАЈКЛ СПРИНГМАН: Македонци, збијте ги редовите и почнете да дејствувате – САД има намера да ја растури земјата!

Мајкл Спрингман, човекот кој ја обелодени стратегијата на САД со тренирање на терористи на кои тој имал наредба да им издава визи додека бил аташе во американската амбасада во САД, испрати отворено писмо со повик до народот на Македонија „Македонци, забележете добро што се планира за вас. САД, преку нивните дипломати во Скопје и во […]

КОМИТИТЕ ВО ХУМАНА АКЦИЈА: Навивачката група „Комити Драчево“ донираа 161 Новогодишно пакетче за децата на детската клиника во Козле

  • December 30, 2017
  • Коментари
Навивачката група „КОМИТИ ДРАЧЕВО“ се самоорганизираа и собраа 161 новогодишно пакетче. Тие денес пакетчињата ги донираа на хуманитарната организација на скопската православна епархија “Свети Спас” за да бидат поделени на дечињата од социјално загрозените семејства, дечињата без родителска грижа, во детската клиника Козле. Отец Оливер Петровски во името на хуманитарната организација им се заблагодари и […]

ЕРДОГАН ЌЕ ОТВАРА ЗАДГРАНИЧЕН КОМИТЕТ ВО МАКЕДОНИЈА: Партијата на Реџеп Таип Ердоган ќе отвори претставништво во Македонија!

Партија на правдата и развојот (АК партија) на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави отворање претставништва во девет градови во седум земји, меѓу кои и Македонија. „Сосем природно е ваква партија да има канцеларии во важни светски центри. Претставништвата во овие земји ќе бидат озаконети на поинаков начин“, изјави потпретседателот на партијата Мехди Екер. Покрај […]

НОВОГОДИШНО ОБРАЌАЊЕ НА ПРЕТСЕДТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ: Следете ме и оваа нова година ќе биде година на нова надеж, ВМРО-ДПМНЕ ќе се врати посилно од порано!

Мора да се стави крај на политичкиот притисок и одмаздата, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето предновогодишно обраќање до граѓаните. -Дијалогот е двостран процес. За него е неопходно разбирање и поддршка базирана на принципиелни основи. Секако дека има работи за кои како партија ќе оцениме дека вреди да се поддржат и за кои […]
Страница 1 од 6312345 » 102030...Последно »