Day: December 2, 2017

ПРИПАДНИЦИ НА УБК СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД ГРОБОВИТЕ НА ТЕРОРИСТИТЕ: Мухамед Зекири во придружба на припадници на безбедносните служби беа во Качаник!

Мухамед Зекири на средба со градоначалнилот на Качаник кој ги погреба терористите од Диво Насеље со највисоки почести. Со него се припадници на безбедносните сили на Македонија од УБК, Полицијата и АР Потпретседателот на СДС кој пред два дена му се заблагодаруваше на Зоран Заев и на Алах за слободата на терористите од Смилковско езеро, […]

(Видео)ПОВИК НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРОТЕСТ: Приклучи се на Маршот за правдината и за Татковината утре во 16:30 часот!

ВМРО-ДПМНЕ испраќа повик до сите македонски граѓани за утрешниот протест. Истиот го пренесуваме во целост: Македонците се борат за своите правдини е дел од нашата химна. Правдината е дел од македонскиот ген, ние секогаш сме се стремеле и бореле за правда. Ние сме за правдина, без разлика што ќе речат другите. Ние сме за правдина, […]

ДИКТАТУРАТА НА ДЕЛО: Функционери на СДС се заканувале на автобуските превозници дека ќе бидат казнети ако превезуваат поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ!

Голем број на граѓани од другите градови кои сакаат утре да дојдат во Скопје за да го изразат револтот за сите неправди нанесени од оваа Влада, ќе бидат спречени бидејќи останаа без превоз. Иако сограѓаните се сплотија заедно да пристигнат во Скопје со автобуси, поради закани од власта, превозниците се откажуваат од овој ангажман. Врз […]

ЗАТВОРИЈА НЕВИНИ ЛУЃЕ: Затворија невини луѓе кои мораат да се ослободат, не важи ниту една основа за притвор!

Протест пред истражниот затвор во Шуто Оризари се одржува вечерва за поддршка на лицата кои се теретат за тероризам поради учеството во настаните од 27-ми април. Професорот Александар Даштевски вели дека конструкцијата на делото е смешна и дека нема никакви основи за тероризам. Лицата кои се во притвор за ова дело, рече тој, се пријатели […]

СТУДЕНОТО ВРЕМЕ И ДЕНЕС НЕ ГИ ПОКОЛЕБА ГРАЃАНИТЕ: Груевски меѓу народот на протести!

Студеното време и дождот ниту денеска не ги сопре граѓаните да излезат на протест против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот денеска е пред затворот во Шуто Оризари, а на него меѓу бројните граѓаните и денеска, како и претходните денови беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

ВО ЖИВО ОД ПРОТЕСТОТ: ВМРО-ДПМНЕ протестира пред истражниот затвор во Шуто Оризари!

Студеното време и дождот ниту денеска не ги сопре граѓаните да излезат на протест против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од 27 април годинава. Протестот денеска е пред затворот во Шуто Оризари, а на него меѓу бројните граѓаните и денеска, како и претходните денови беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

КОЛУМНА НА ИВАНЧО ТОШЕВСКИ:Совршенството на политичкиот канибализам во ,,ослободената” Македонија

Во Македонија политичкиот канибализам,  не е чудно што најмногу е изразен помеѓу политичарите – Македонци. Иако не е нова појава, овој пат го достигна врвот на своето совршенство. Во моментов сведоци сме на политички канибализам кој го спроведува владеачката партија (иако како појава, за жал, не е нов и непознат и за останатите политички партии). […]

ИЗВРШИТЕЛ ОД ТЕТОВО СЕ ИЗЖИВУВАЛ СО ГРАЃАНИ: Се фалел дека Заев му е најдобар другар и малтретирал луѓе кои не се од СДС!

„Тој се фали дека е најдобар другар со премиерот и дека никој ништо не му може. Затоа ни прави што сака.“ Ова е дел од сведоштвото на жена од Тетово која замоли да остане анонимна поради страв од, како што рече, “баграта“ на Зоран Заев. Откако СДСМ дојде на власт, голем број на граѓани од […]

АНАЛИЗА НА АНДРЕЈ КОРИБКО: Ќе ја снема ли Македонија од картата на светот во 2018 година?

Иднината изгледа мрачна за Македонија откако инсталираната „про-западна“ пучистичка „влада“ не го троши времето во растурање на националниот идентитет преку продавање на суверенитетот на дел од нејзините агресивни соседи, што би можело да има кумулативен ефект на бришење на тоа што значи Република Македонија од светската карта некаде во текот на следната година, заменувајќи го […]

ОВА Е ЛИСТАТА:Кои намирници ги сака вашиот црн дроб?

  • December 2, 2017
  • Коментари
Исто така, тој ги разградува штетните материи, како што се алкохолот, лековите и нуспродуктите на метаболизмот. Затоа е многу важно црниот дроб да се одржува во добра форма. Еве листа од намирници кои ќе ви помогнат во тоа. Маслиново масло Истражувањата покажуваат дека консумирањето на маслиново масло може да помогне во намалувањето на маснотиите во […]
Страница 1 од 512345 »