Day: December 4, 2017

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДЕМАНТИРА ЛАГИТЕ: Лага се шпекулациите дека компанијата Оне.Вип своето седиште во Скопје ќе го сели во објект во сопственост на претседателот Никола Груевски и Сашо Мијалков!

Шпекулациите дека компанијата Оне.Вип своето седиште во Скопје наводно ќе го сели во објект во сопственост на претседателот Никола Груевски и Сашо Мијалков се груба лага и манипулација, стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ. -Ниту Никола Груевски, ниту Сашо Мијалков се сопственици на посочениот објект, ниту пак поседуваат друг таков објект во центарот на градот. Целосна […]

ФРОСИНА СЕ ФАТИ ЗА МИКРОФОН, БОКИ СЕ ГУШКАШЕ СО МАЛИЌИ: Што славеше Боки 13 во скап ресторан, во друштво на Фросина Ременски и Енвер Малиќи?

Верниот другар на градоначалникот на Карпош Стефан Богоев, Боки 13 вчера во еден елитен скопски ресторан заедно со заменик-градоначалникот на Скопје Енвер Малиќи и министерката Фросина Ременски прославуваа „битен датум“ од животот на Бојан Јовановски   Боки 13 на својот „Инстаграм“ профил се пофали дека вчера во еден елитен ресторан славел „битен датум“ во неговиот […]

НЕКОЈ САКА ДА СИ ГИ ПОЛНИ ЏЕБОВИТЕ НА МАКАТА НА НАРОДОТ: Паралелниот увоз го вулгаризираат тие што сакаат да се укине за да може да си ги полнат џебовите

Никола Тодоров, поранешниот министер за здравство, во вестите на Канал5 потенцираше дека сега паралелниот увоз го вулгаризираат истите оние на кои не им одговараше неговото воведување бидејќи претходно заработувале огромни суми на пари. Со воведување на паралелниот увоз ние овозможивме да се разбие монополот и да се овозможи конкуренција, односно да се нудат лекови од […]

Трајановски: Може ли да бидат терористи луѓето кои што немаат допрено оружје и немаат направено никакво насилство?

Изминатиов период, изминативе неколку години Македонија е под постојан политички притисок, минатата година „шарената револуција“ составена во најголем дел од невладините организации финансирани со сомнителни пари тие одеа по овие улици и ги фарбаа и демолираа јавните установи во Скопје и Република Македонија, тие создаваа страв и паника меѓу граѓаните, ја демолираа и канцеларијата на […]

ДОНАТОРСКА ВЕЧЕР ЗА УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ: Здружението на борците од војната во 2001 „Гардист“ организира донаторска вечер за помош на уставобранителите

Здружението на борците од војната 2001 година “Гардист“ од Скопје на 5 декември 2017 година (вторник) со почеток во 19.30 часот во хотел Континентал – Скопје, организира донаторска вечер за уставобранителите од 27 април 2017 година. Здружението на борците од војната 2001 година “Гардист“ од Скопје ги кани сите добронамерници, патриоти, бранители, Македонци, да се […]

БЛОКАДА НА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП: Работниците на ФЕНИ го блокираа магистралниот пат, поради неисплатени плати и стечајот на компанијата!

Со блокада на патот Градско – Прилеп, работници од комбинатот „Фени индустри“ што замина во стечај, протестираат поради две неисплатени плати. Претседателот на Синдикатот Ѓоре Палитов рече дека платите им биле ветени веднаш по отворањето на сречајната постапка, но до денеска не ги добиле парите. Палитов информираше дека протестите ќе продолжат се до исполнување на […]

МУХАМЕД ЗЕКИРИ НА ЕКСКУРЗИЈА ВО КОСОВО: Потпретседателот на СДС во друштво на оперативци на УБК и АР договара слобода за терористи?

Сеуште не е завршена неколкудневната екскурзија на потпретседателот на СДС Мухамед Зекири во Косово, каде што престојува заедно со припадници на УБК, АР и МВР кои пред два дена се поклонија на гробовите на убиените терористи од кумановската група во Качаник   Зекири, кој му се заблагодари на Заев и Алах за ослободувањето на терористите […]