Day: December 7, 2017

ДРАМА ВО НОВО ЛИСИЧЕ: Бесно куче гризало деца, Тодор Петров раскажува за случката!

Вечерва во 20часот и 15 минути до 21 часот од прилика се случувала крвава драма во аеродром, каде кученод расата “ротфајлер” нападнал и касал деца, случајни минувачи, се што ќе дофател. Во целост ви го пренесуваме фејсбук статусот на Тодор Петров кој присуствувал и бил сведок на настанот: Од 20.15 до 20.50 бев сведок на […]

(Видео)ПУБЛИКАТА ГО СКАНДИРАШЕ ИМЕТО НА ДУРЛОВСКИ: Игор Дурловски, Игор Дурловски – скандираше публиката пред почетокот на „Набуко“ во МОБ!

Игор Дурловски, Игор Дурловски, скандираше вечерва публиката во Македонската опера и балет. Непосредно пред почетокот на операта „Набуко“ која вечерва е на репертоарот на МОБ, дел од публиката присутна во салата го искажа својот револт од приведувањето и притворот на еден од најдобрите, ако не и најдобар македонски оперски пејач, Игор Дурловски. По извикувањето на […]

ПРОТЕСТИРААТ И ЕГЕЈЦИТЕ: Браќата Каритидис спијат под отворено небо во Солун, во знак на поддршка за приведените од 27-ми април!

Василис Каритидис и неговиот брат ноќеваат на отворено во Солун, во знак на револт и поддршка за приведените лица за настаните во македонското Собрание на 27 април. На ваков чекор Василис и неговиот брат се одлучиле пред два дена и на температури под нулата тие ја послале својата постела на мермерна подлога во близина на […]

ВО ЖИВО: Следете го протестот пред Кривичниот суд во Скопје

Протестите во организација на ВМРО-ДПМНЕ продолжија и денес пред Кривичниот суд во Скопје. Претходно, ВМРО-ДПМНЕ најави дека поради оваа неправда која се случува останува на улиците се додека хунтата ги гази законите и се изживува со граѓаните. ВМРО-ДПМНЕ денес ги блокираше следните крстосници во период од 15 – 17 часот: – Крстосницата кај „Мавровка“; – Крстосницата […]

КАРАКАЧАНОВ ЌЕ ФОРМИРА БУГАРСКА ПАРТИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Негаторот на Македонската нација ќе отвара бугарска партија во Македонија!

Веднаш после потпишување на договорот, Бугарија отвора политичка партија преку која ќе се стреми да се меша во внатрешните работи на Република Македонија. Иницијатор за отворањето на ова партија е Красимир Каракачанов  министерот за одбрана на Бугарија и лидер на  бугарската  ВМРО-БНД.  Каракачанов е  најгласниот бугарски политичар  и поборник на  тезата за непостоење на македонскиот […]

ИНТЕРВЕНЦИЈАТА ЗА 27-МИ ЈА БЛОКИРАЛЕ КАДРИ НА ДУИ: Кадри поставени од Нухиу три часа блокирале интервенција на 27-ми април!?

Законите не важат за функционерите кои во МВР беа поставени од ДУИ. Ниту еден од одговорните за безбедноста во собранието на 27 април, не е уапсен во случајот во кој ОЈО терети 36 лица терети за тероризам Како што дознава ИНФОМАКС од полициски извори, во оперативниот штаб за настаните од 27 април биле Бесир Дехари, […]

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ПРОДОЛЖЕНА РАКА НА ХУНТАТА: Отвора истраги по нарачани изјави за луѓе од ВМРО-ДПМНЕ, а премолчува сведоштва за корупција во врвот на власта

Јавното обвинителство се претвори во продолжена рака на партијата на власт, се отвораат истраги, се штанцаат обвиненија и се водат постапки против секој еден кој не е дел од власта. Најново во серијата судски постапки по нарачка, е отворената предистражна постапка за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и Сашо Мијалков за наводно перење на пари […]

МИКИ ВУЈИЌ ВЛЕГУВА ВО ТЕЛЕКОМ: Скопскиот адвокат Мирослав Вујиќ влегува во бордот на директори на Телеком

Познатиот скопски адвокат и партиски функционер на СДС влегува во бордот на директори на Македонски Телеком, веднаш по назначувањето на Замир Мехмети и советникот на Оливер Спасовски, Горан Трајановски Како што неофицијално дознаваме, познатиот скопски адвокат Мирослав Вујиќ ќе биде новиот член на бордот на директори на Македонски телеком, откако „мразот го скршија“ Горан Трајановски […]

БОЈКОТ И ВО СТРУМИЦА: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ од Струмица ја напуштија седницата на советот!

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија работата на 4-та седница на Советот на општина Струмица, во знак на, како што рекоа поддршка и солидарност со притворените за настаните од 27 април во Собранието на РМ. – Во чест и поддршка, солидарност на нашите родољубиви браќа Македонци и сестри и мајки и татковци, родители, уставобранители на […]

ПЕНДАРОВСКИ ПОВЕЌЕ НЕ Е ПРАТЕНИК: Пендаровски поднесе оставка на пратеничката функција по именувањето за нов Координатор за НАТО

Стево Пендаровски денеска до Собранието на Република Македонија поднесе оставка од функцијата пратеник. Пендаровски во Собранието е дел од пратеничката група на СДСМ. Оставката на Пендаровски Собранието треба да ја констатира на првата наредна седница. Минатата недела Стево Пендаровски беше именуван за Национален координатор за влез на Македонија во НАТО. Пендаровски на предвремените избори во […]
Страница 1 од 212 »