Day: December 9, 2017

(Видео) БИК НАПАДНАЛ ДЕВОЈЧЕ ВО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА, А ПОТОА СЕ СЛУЧИЛО ЧУДО

  • December 9, 2017
  • Коментари
Снимката која настанала во Шпанија прикажува разбеснет бик кој се нафрлил на девојче во инвалидска количка. Меѓутоа, никој не очекувал ваков развој на ситуацијата. Бикот во таа прилика се нафрлил на доста луѓе, а снимката која кружи на интернет се нашла на мета на многу критики. Имено, откако бикот удрил во девојчето во инвалидска количка, […]

ВИСТИНСКА ДРАМА ВО БЕЛГРАД:Мигрантите ја нападнаа полициската патрола и претепаа тројца полицајци

  • December 9, 2017
  • Коментари
Извештаи од терен јавуваат дека вечерва во касарната во Обреновац, во близина на Белград, се одвива вистинска драма откако мигрантите кои престојуваат таму ја нападнале полицијата. – Мигрантите ја нападнаа полициската патрола и претепаа тројца полицајци. Веднаш беше повикано засилување, а на местото на инцидентот сега има повеќе полициски екипи и возила. Ситуацијата е многу […]

СРБИЈА СТАНУВА РЕГИОНАЛНА ВОЕНА СИЛА: Србија ќе набавува моќен ракетен систем од Русија, нови авиони и хеликоптери!

Би бил најзадоволен кога од Русите би ги добиле системите „Панцир“ и „Бук-М2“, пред се затоа што „Бук-М2“ е компатибилен со нашиот систем „Куб“, со што би имале солиден ПВО на одреден, среден дострел. Системот С-300 во постарите верзии веќе не се произведува, но ако би бирале некој нови, препораката е С-2500, вели Мирослав Лазански […]

БОНУСИ И ВО РЕГУЛАТОРНА: Регулаторите во регулаторна комисија си делеле бонуси по примерот на ДИК!

Не се само членовите на ДИК кои си делеле бонуси, истото го правеле и членовите на регулаторната комсија за енергетика, обвинија граѓаните кои се исклучени од системот на парно греење на денешниот 144-ти по ред протест по ред. Маријан Ненов од граѓанското здружение „Но пасаран“ ги повика надлежните институции да проверат како членовите на регулаторната […]

(Видео)ЗДРОБЕНИ ЏИХАДИСТИЧКИТЕ ФОРМАЦИИ: Сириската армија со молскавична офанзива во Идлиб!

  • December 9, 2017
  • Коментари
Сириската арапска армија (САА) ја премина границата на покраината Идлиб по жестоката офанзива која е започната рано изутрината Според извештаите на сириските воени репортери кои ја пратат единицата на својата војска на северот на покраината Хама, со силна поддршка на руското воздухопловство, САА во силен продор брзо стигнала до местото Балил како и блискиот истоимен […]

ВРЕМЕ Е ДА ПРЕКИНЕТЕ: Хигиенски навики кои воопшто не се корисни!

  • December 9, 2017
  • Коментари
Се случува претераната грижа за здравјето да создаде токму спротивен ефект од посакуваниот, а претераната хигиена може да биде причина и за некои болести. Следуваат трите навики кои ви носат повеќе штета, отколку корист… 1. Миење на забите после секој оброк Подолго време важеше правилото дека миењето на забите после секој оброк е одличен начин […]

(Видео)ТЕСТИРАН НАЈСОФИСТИЦИРАНИОТ СИСТЕМ НА ПВО: Руската војска денес го тестираше С-400 „Триумф“

  • December 9, 2017
  • Коментари
На воениот полигон Капутсин Јар во близина на Астраханската област, денес, беше извршено тест лансирање на проектили од новиот и најсофистициран систем за противракетна одбрана на Руската армија С-400 „Трумф“ од страна на противвоздушната артилерија Тестирањето беше неопходно за да се проверат калкулациите и прецизноста на системот, која беше мерена преку гаѓање на балистички воздушни цели. […]

(Видео)ОПАСНОСТ ОД ЕРУПЦИЈА НА ИСЛАНДСКИ ВУЛКАН: По три века се активира еден од најголемите вулкани на Исланд

На Исланд се буди вулканот Орефајкул кој последен пат бил активен во 1727 година. Вулканологот Арман Хоскулдсон вели дека ситуацијата околу Орефајкул е „далеку од нормална“. Во околината има многу геотермална активност, а калдерот на вулканот се поместил за некои 20 метри Научниците од Геолошкиот институт на Исланд направиле 3Д приказ на вулканот кој индицира […]

(Фото)ДЕН НА ГНЕВОТ ВО ПАЛЕСТИНА: Двајца мртви, десетици повредени во израелските воздушни удари!

Двајца Палестинци се убиени, а десетици повредени во судирот со израелската војска во воздушните напади кои израелските бомбардери одговорија на палестинското ракетирање во петок, „ден на гневот“ поради едностраното американско признавање на Ерусалим за главен град на хебрејската држава Обединетите нации се загрижени поради опасноста од ескалција на насилството по едонстраната одлука на американскиот претседател […]

СРБИЈА НЕМА НАМЕРА ДА ВЛЕЗЕ ВО НАТО: Вучиќ го елаборираше ставот дека Србија ќе биде воено неутрална и нема да влегува во НАТО!

Србија нема да бара членство во НАТО, но се наоѓа на европскиот пат Србија се наоѓа на европскиот пат, но не планира да пристапи во НАТО, рекол во петокот српскиот претседател Александар Вучиќ, пренесува руски ТАСС. „Пред девет дена бев во Брисел, во седиштето на НАТО, а пред челниците на 29 држави членки на Сојузот […]
Страница 1 од 512345 »