Day: December 10, 2017

Нов бран поскапувања од 1 јануари: Еве ја целата листа на продукти

Од 1-ви јануари следната година ќе плаќаме поскапа вода, леб и гориво. Претставувајќи го буџетот за 2018 година, Министерството за финансии соопшти дека за три и пол денари ќе се зголеми акцизата на дизел горивата. Со оглед на тоа што станува збор за гориво кое најчесто го користат дистрибутивните и воопшто транспортните компании извесно е […]

ВИДЕО: Се запали возило вечерва на Пресека

  • December 10, 2017
  • Коментари
Автомобил вечерва се запалил на магистралниот пат Охрид – Кичево на планинскиот превој Пресека, објави ohridnews. Ппоради опожареното возило сообраќајот на оваа делница извесен период беше во прекин, по што е нормализиран.

ОБЈАВЕН СПИСОКОТ НА ДЕЛЕГАТИ: Ова се делегатите за вонредниот Конгрес на ВМРО-ДПМНЕ

По вечерашната одлука на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за одржување на вонреден Конгрес, партијата го објави списокот на делегати кои ќе земат учество на истиот. Генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ЦК донел одлука Конгресот да се одржи на 22 и 23 декември во Валандово, а на истиот ќе учествуваат 544 делегати. […]

ТЕЧАТ РОКОВИТЕ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ НА КАНДИДАТИ: Од вечерва тече рокот за пријавување на кандидати за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за утврдување на датум, место на одржување и број на делегати на вонредниот 16 Конгрес на партијата, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНE Христијан Мицкоски. -Како датум на одужување ги утврдуваме 22 и 23 декември 2017 година, како место го одредувамме Валандово. ЦК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука и за бројот […]

КОНГРЕСОТ СЕПАК ЌЕ СЕ ОДРЖИ, ОСТАВКАТА НЕОТПОВИКЛИВА: Христијан Мицковски со официјална изјава од Централниот комитет на партијата!

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за датумот и местото на одржување на вонредниот конгрес на партијата, а утврден е и бројот на делегати кои ќе учествуваат на Конгресот – изјави предмалку генералниот секретар на партијата Христијан Мицковски, демантирајќи ги претходните инфомации на А1Он.мк дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрлила препораката на ИК за одржување […]

КОНГРЕСОТ СЕПАК ЌЕ СЕ ОДРЖИ, ОСТАВКАТА НЕОТПОВИКЛИВА: Христијан Мицковски со официјална изјава од Централниот комитет на партијата!

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за датумот и местото на одржување на вонредниот конгрес на партијата, а утврден е и бројот на делегати кои ќе учествуваат на Конгресот – изјави предмалку генералниот секретар на партијата Христијан Мицковски, демантирајќи ги претходните инфомации на А1Он.мк дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрлила препораката на ИК за одржување […]

КОНГРЕСОТ СЕПАК ЌЕ СЕ ОДРЖИ, ОСТАВКАТА НЕОТПОВИКЛИВА: Христијан Мицковски со официјална изјава од Централниот комитет на партијата!

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за датумот и местото на одржување на вонредниот конгрес на партијата, а утврден е и бројот на делегати кои ќе учествуваат на Конгресот – изјави предмалку генералниот секретар на партијата Христијан Мицковски, демантирајќи ги претходните инфомации на А1Он.мк дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрлила препораката на ИК за одржување […]

КОНГРЕСОТ СЕПАК ЌЕ СЕ ОДРЖИ: Христијан Мицковски со официјална изјава од Централниот комитет на партијата!

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за датумот и местото на одржување на вонредниот конгрес на партијата, а утврден е и бројот на делегати кои ќе учествуваат на Конгресот – изјави предмалку генералниот секретар на партијата Христијан Мицковски, демантирајќи ги претходните инфомации на А1Он.мк дека ЦК на ВМРО-ДПМНЕ ја отфрлила препораката на ИК за одржување […]

МИЛОШОСКИ РАЗМИСЛУВА ЗА КАНДИДАТУРА: Не е толку важно кој ќе биде следниот претседател, туку важно е да се донесе нов концепт на работа!

Оставката на Никола Груевски ќе биде прифатена денес, бидејќи тој ја најави како неотповиклива, изјави Антонијо Милошоски пред одржување на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва. Тој најави дека денеска ќе се утврди дневниот ред на конгресот кој што е закажан на 23 декември. Милошоски најави дека денес ќе се утврди и рокот за доставување на […]

НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПОЗИЦИЈА: Христијан Мицковски пред почетокот на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Не е исклучена можноста јас да седнам на претседателското столче на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Христијан Мицковски пред вечерашниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, пренесе а1он.мк Тој напомена дека точниот од дневниот ред ќе бидат дополнително презентирани пред членството. – Било кој да застане на чело на партијата јас сум сигурен и убеден дека тој во […]
Страница 1 од 3123 »