Day: December 14, 2017

ДУЛЕ МЛЕКАРОТ ПРАВИ ПОПАРА ОД КИРАЦОВСКИ: „Памтиш кога те возев за Скопје и кога ми бараше да ти местам пи*ка, се те имам снимено“

Секојдневно народот има прилика да види кој моментално ја води Република Македонија. Повеќе поранешни симпатизери на СДСМ откриваат внатрепартиски “тајни” со кои се разобличуваат болните и расипнички умови на функционерите на СДСМ. Имено, Душко познат како Душко Млекарот секојдневно со фото докази ги обелоденува скандалите кои ја тресат Битола и се поврзани со поширокото раководство […]

СИТЕ ЌЕ УМРЕТЕ, АКО ТРЕБА И СО ЦРЕВО ЌЕ ВЕ ТРУЕМЕ: Личниот пејач на Заев, Ориѓански со пораки за загадениот воздух и глупоста на народот!

Додека граѓаните се гушат во канцерогениот воздух, а Скопје денеска е најзагаден град во светот, митингашкиот збавувач на СДСМ и пријател на Зоран Заев, Златко Ориѓански на социјалните мрежи се потсмева со ситуацијата која е катастрофална по здравјето на граѓаните.

РУСКАТА АМБСАДА СО ПРЕДЛОГ ДО АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА: Еве решение за загадениот воздух во Скопје!

Загаденоста на воздухот во Скопје која денес ги проби сите светски рекорди, предизвика и доза на загриженост кај Американската амбасада која преку официјалниот Твитер профил побара предлози за решение на проблемот Промтно реагираше и амбасадата на Руската Федерација која на повикот на амбасадата на САД во земјава за давање предлози за решавање на проблемот со […]

НАРАЧАТЕЛИ НА 27-МИ АПРИЛ СЕ ОНИЕ КОИ ИМАА НАЈГОЛЕМА КОРИСТ: По атентатот на Глигоров, местенката за 27-ми април е најсложениот политичко безбедносен сучај!

Вечерва на протестите пред Министерстовото за Правда се приклучи и претседателот на Граѓанската Опција за Македонија, Стевчо Јакимовски. Јакимовски даде кратка изјава пред камерата на 24вести и проталите infonews.mk и infomax.mk Ние овде денес, како и сите денови претходно, не би имале право да протестираме доколку постои правната држава и доколу имам објективно и непристрасно […]

СКОПЈЕ СЕ ГУШИ, ТИЕ НА ФЛОРИДА: Реформаторско-шарена прошетка на Флорида додека Скопје се гуши во отров!

Кубански пури и прошетки на песочните плажи на Флорида во рамки на заедничката посета на претставникот на „платеничката револуција“ и „реформаторите на ВМРО“ кај нивниот заеднички сопственик во САД   Додека Скопје се гуши во отров како најзагаден град во светот, Павле и Петар уживаат на прошетка на Флорида во рамки на заедничката прошетка кај […]

ПРЕТЕПАН ВАСИЛИС КАРТИДИС: Докторот кој протестираше во Лерин против одлуката за притвор на лицата од 27-ми април, претепан од Македонци!

Нема крај мизеријата на владеачката партија, која според докторот Василис Картидис организирала група на насилници да го претепаат на улица во Лерин поради неговиот протест против политичкиот прогон на 36-лица кои се поврзуваат со настаните на 27-ми април   Василис Картидис и неговиот брат го започнаа својот протест, спиејќи под отворено небо минатата недела, објавувајќи […]

НАМЕСТО РЕШЕНИЕ, ШИЛЕГОВ СЕ РАСПРАВА СО МЕДИУМИТЕ: Состојбата во Скопје и Македонија е загрижувачка, властите немаат намера да прогласат вонредна состојба!

Македонија се гуши во смог, нивото на загадувањето претставува опасност по здравјето и животот на граѓаните, изгледа ништо од ветувањето на кандидатите за градоначалници на СДСМ и Зоран Заев за чист воздух во државата. Воздухот во главниот град Скопје и низ државата повторно е критично загаден вечерва, како и во текот на целиот ден. Според […]

ПОЛИЦИЈА ИНТЕРВЕНИРАЛА ВО ШТАБОТ НА СДС: Се кандидирала за претседател на општинска организација во Кичево, и се заканувале дека ќе ја убијат!

Катерина Матевска, активен член и активист на СДСМ, на седми  декември објави дека ќе се кандидира за претседател на локалниот огранок на партијата во Кичево. Оваа нејзина одлука сепак не беше дочекана најдобро од некои луѓе. -Почитувани пријатели, сакам да Ве известам дека влегов во трката за претседател на ОО СДСМ Кичево. Верувам во вредностите. […]

НАЈСКАПИТЕ „ШКОДИ“ НА СВЕТОТ: МВР ќе ги вози најскапите шкоди во светот- каде завршија милион евра?

  • December 14, 2017
  • Коментари
Амбасадорот на Чешката во Македонија, Мирослав Томан денеска му ја предаде донацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во вредност од околу милион евра. Донацијата всушност вклучува 45 возила од типот „шкода октавиа“. Повеќе од очигледно е дека бројот на возилата и цената за возилата не се совпаѓат. Според овие бројки вредноста за една […]

АБЕР НЕМА ДА ПОЧНЕ СО РАБОТА: Додека научи како функционира општината, тешко на аеродромци!

Абер нема да почне со работа новиот градоначалник на општина Аеродром, се жалат граѓаните на социјалните мрежи, објаснувајќи дека веќе два месеци од неговото доаѓање на функција човекот сеуште нема свикано колегиум со раководителите на секторите за да ја координира работата на општината   Уште помалку, се додава во текстот објавен на Фејсбук, Марин се […]
Страница 1 од 3123 »