Day: January 4, 2018

ЕКОНОМИЈАТА Е ВО АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА: Мицкоски со детална анализа на катастрофалните економски политики на СДС!

Ситуацијата со македонската економија во моментов е алармантна бидејќи ние сме единствена држава во Европа со такви перформанси во економијата. Но, она што е уште позагрижувачки е што политиките кои се планирани да се водат во иднина не нудат перспектива и не нудат параметри кои што би значеле поголем БДП односно зголемен стандард и квалитет […]

НАМАЛУВАЊЕ НА НЕВРАБОТЕНОСТА ДО 10%: Ја намаливме невработеноста од 38 на 22%, со нови политики можеме да ја намалиме на 10%!

  • January 4, 2018
  • Коментари
ВМРО-ДПМНЕ во минатото од 38 проценти невработеност ја намали на 22 проценти , а во иднина не гледам зошто да не ја намалиме од 22 проценти на 10 проценти бидејќи 16 проценти веќе во минатото ја намаливме, односно минатата Влада креираше политики на нови работни места и беа отворени нови 170 илјади работни места, а […]

ПРОМЕНИ ВО РАКОВОДСТВОТО ЌЕ ИМА: Мотото на моето делување ќе биде обединување!

Мотото на моето идно делување и лајт мотивот ќе бидат обединување, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во отвореното студио на Македонската радио телевизија. -Без разлика дали сме имале во минатото различни ставови и позиции по различни прашања со членовите и функционерите на партијата, единствено што нас треба да не спои и да не доведе […]

ЗА 27-МИ СЕ ВИНОВНИ СДС И ДУИ: Револтот кај народот на 27-април беше предизвикан од недемократскиот и насилнички избор на Џафери!

На 27-ми април можеше да биде поинаку ако имаше разум кај пратениците на СДСМ, ДУИ и сите оние кои го поддржаа тој насилнички гест кога господинот Талат Џафери беше избран за таканаречен претседател на Собранието. Доколку постоеше и малку елементарна различност за она што тие го направија, тогаш немаше да дојде до ова и можеше […]

ВМРО-ДПМНЕ НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРОМЕНА НА УСТАВНОТО ИМЕ: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на уставното име и идентитетот на нацијата!

ВМРО-ДПМНЕ во моментов е надвор од процесот за решавање на спорот со името бидејќи никој не го поканил да биде дел од процесот, ниту има каква било информација што се случува официјално, ниту неофицијално, ова вечерва го потенцира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во отвореното студио на МТВ. -Она што ВМРО-ДПМЕ го добива како информација […]

ЗАКОН ЗА АМНЕСТИЈА НА УСТАВОБРАНИТЕЛИТЕ: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог-закон за амнестија на уставобранителите од 27-ми април

Предлог-законот за амнестија што го подготвува правната служба на ВМРО-ДПМНЕ се однесува исклучиво на осомничените лица во настаните од 27 април, информираат од партијата. Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека ова е посебен закон и нема никаква врска со измените на законот за амнестија што ги предлага Владата. „Текстот на законот ќе биде краток и со него […]

МВР РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА: Интерпол ќе трага по петмина лица во врска со настаните од 27-ми април

Петмина државјани на Македонија се бараат со меѓународна потерница на Интерпол во врска со настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Како што е објавено на веб страницата на МВР, од денеска со меѓународна потерница се бараат Никола Митревски – Кољо, Александар Василевски – Нинџа, Младен Додески, Деан Давидовски и Митре […]

НАРОДОТ СЕ САМОЗАШТИТУВА КОГА ПОЛИЦИЈАТА НЕ МРДА СО ПРСТ: На социјалните мрежи откриен педофил од Неготино кој барал секс со 13 годишно девојче!

  • January 4, 2018
  • Коментари
На социјалните мрежи, поточно на ФБ страницата „Приказни од Булеварот“ се појавија информации и фотографии од разговор помеѓу извесен Цанко од Неготино и 13 годишно девојче од Србија   Како што стои во објавата на ФБ, а и како што може да се види од објавениот разговор помеѓу Цанко и девојчето тој барал голи фотографии […]

СТОЛТЕНБЕРГ ВО СКОПЈЕ: Генералниот секретар на НАТО на 19 јануари доаѓа во Скопје

На 19 јануари или ден претходно во Скопје пристигнува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столенберг, потврдиле дипломатски извори за Канал 5. Посетата на првиот човек на НАТО се совпаѓа со новата рунда разговори со медијаторот Нимиц во Њујорк, кога според експертската јавност се очекува да започнат суштинските разговори за името.

ПОТРАГА И ТОТАЛНО УНИШТУВАЊЕ: По нападот на Руската база во Сирија, засилени мерки на безбедност од страна на руската армија!

Сириската војска го засили обезбедувањето на руската авио-база Хмејмим по гранатирањето од минофрлач на 31. декември, соопштува извор од Министерството за одбрана на Русија, пренесува Спутник „Сириските органи за безбедност ќе трагаат и ќе ги уништат милитантите вмешани во нападите, а воедно е засилен и режимот на обезбедување на територијата околу авио-базата“, соопштил изворот од […]
Страница 1 од 512345 »