Day: January 5, 2018

(Видео)НЕВИДЕНА МОНСТРУОЗНОСТ: Терористите од ИСИС испратиле седумгодишно момче во самоубиствена мисија, Ирачката војска ја деактивираше бомбата!

  • January 5, 2018
  • Коментари
Монструозноста на човековиот ум нема граници, а тоа најдобро можеше да се забележи кај екстремистичката исламистичка терористичка организација ИСИС, која во последните пет години направи низа на досега незапаметени злосторства, и во сето тоа беше поддржана од западните сили кои тврдеа дека истите се борат за човекови права против режимот на Башар Ал Асад   […]

ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО МАКЕДОНСКА ПОШТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: Крадците работеле цел ден и цела ноќ, МВР молчи – вмешани политички структури?

Филмски крабеж, или поточно обид за грабеж се случил во експозитурата на Македонска Пошта во Ѓорче Петров вечерта помеѓу 31 декември и 1. јануари, за кој полицијата сеуште молчи и не соопштува никакви детали   Новогодишната ноќ освен за прослава, некои ја искористиле и како одлична можност за „работа“. Ноќта помеѓу 31-ви декември и 1-ви […]

ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДС КАКО ПИЛОТИ ВО ФОРМУЛА 1: За четири месеци потрошиле по 4.000 евра за гориво, членовите на партијата резигнирани!

громни суми пари се исплатени од собраниската каса за патните трошоци на народните избраници во Македонија, покажува најновото истражување на новинарската мрежа СКУП. По објавата дека пратениците од земјава побарале многу повеќе пари во споредба со колегите во регионот, ТВ21 ги објавува „топ десеттемина“ – пратениците во македонското Собрание кои во 2017 имаат приложено најмногу […]

ОДЕТЕ ЛЕГНЕТЕ СИ: Ивор Мицковски ги испрати на спиење сопартијците кои верувале во животот!

  • January 5, 2018
  • Коментари
Некогашниот висок член на СДСМ, Ивор Мицковски секојдневно неговдува за случувањата во општеството. Ја критикува старата владејачка гарнитура, но постојано ги напаѓа и своите, односно оние каде некогаш припаѓаше – СДСМ. Тој на својот профил напиша: „Град на урбана мафија и мафијашко наместо урбано планирање. Град без пристап до градежен факултет. Град без воздух и […]

ЦИПРАС ОПТИМИСТ ЗА ИМЕТО: Верува дека Заев ќе „превземе чекори“ за промена на името!

Грчкиот премиер Алексис Ципрас повторно порача дека е оптимист за прашањето за името, но очекува и конкретни чекори од македонска страна. Смета дека годинава се отвора прозорец на можности за решение и потребно е да се донесат неопходни одлуки. Грчкиот премиер, како што јави дописникот на МИА од Атина, повторно јавно говори за спорот меѓу […]

МИЦКОСКИ ЗАЕДНО СО ПРАТЕНИЦИТЕ И ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ИВАНОВ НА ПОПОВА ШАПКА: Мицкоски присуствуваше на литургија во манастирот Св. Наум Охридски на Попова Шапка!

Денеска претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со претседателот на Република Македонија Ѓорѓе Иванов, паратеникот Горан Манојловски и Влатко Ѓорчев го посетија манастирот Свети Наум Охридски на Попова Шапка каде што присуствуваа на литургија. Чествувањето започна со света божествена архијерејска литургија со која чиноначалствуваа митрополитот тетовско-гостиварски, господин Јосиф и митрополитот на европската епархија, […]

ТАРАВАРИ ЗАПОЧНА СО НОВА КАМПАЊА: „Вистината за ДУИ“ – Таравари и Алијансата за Албанците ќе ги откриваат сите скандали и криминали на ДУИ!

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари денеска ја зaпочна кампањата наречена “Вистината за ДУИ”, како што претходно најави дека ќе држи прес-конференции на кои ќе бидат обелоденети сите злоупотреби извршени од страна на поранешното раководство на Општина Гостивар, а кои ги констатирала внатрешната ревизија. -Има полно скандали, почнувајќи од полицијата, образованието, областа на урбанизмот, работата на […]

СУДОТ ВО СОЛУН ДОНЕСЕ ОДЛУКА:Одобрена екстрадиција за Грујевски и Бошковски

  • January 5, 2018
  • Коментари
Судот во Солун ја одобри екстрадицијата за поранешните началници на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, јавува репортерот на ТВ 24 од Солун. Претходно, двајцата побараа азил во Грција, со образложение дека се плашат за своите животи и дека сметаат оти нема да имаат фер судење. Според грчките закони, тие имаат право на жалба до […]

ВРВЕН КАРДИОЛОГ ДОЖИВЕАЛ СРЦЕВ УДАР НА 52 ГОДИНИ: Немав ниеден симптом, тоа утро се чувствував добро

  • January 5, 2018
  • Коментари
Докторот Џон Ворнер е претседател на Американската асоцијација на кардиолози. На врвот од својата кариера, Џон Ворнер, претседател на американската асоцијација на кардиолози, одржал говор на медицинската конференција во Калифорнија. “Кога мојот син се роди и кога го запознававме со поширокото семејство, сфатив нешто по малку вознемирувачко: нема постари членови од семејството ни од мојата, […]

ПУТИН ПРЕСЕЧЕ: Време е за крипторубља

Претседателот на Русија, Владимир Путин, дал налог да се почне со изработка на крипторубља.   Путин е сигурен дека државната криптовалута ќе помогне да се заобиколат американските санкции. Криптовалутите е овозможат да се изведат финансиски операции во рубљи и во исто време да се избегнат санкциите кои ја ограничуваат можноста да се привлечат инвестиции, се […]
Страница 1 од 212 »